id: 8e63hd

Rehabilitacja Mateusza Szot

Rehabilitacja Mateusza Szot

Nasi użytkownicy założyli 934 493 zrzutki i zebrali 922 467 257 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mateusz, jest moim narzeczonym od niespełna roku. Parą jesteśmy od około 8 lat. Mati jest przystojnym, wysokim o umięśnionej budowie ciała mężczyzną. Uwielbia sport a przede wszystkim pływanie. Jest w tym naprawdę dobry. Pływanie uprawia ponad połowę swojego życia – a ma zaledwie 27 lat. Mateusza koronnym stylem jest styl klasyczny. Swoją pasją do pływania zaraża dzieci oraz młodzież na zajęciach z nauki pływania. To jest taka jego odskocznia od codziennych spraw, wejście w beztroskie chwile. Konsekwentny i wymagający oraz oczekujący jak najlepszych rezultatów od swoich podopiecznych. Swoją pasję do pływania realizował w weekendy. Wcześniej zanim zaczęła się pandemia całe tygodnie spędzał na basenie. Niestety pandemia przyniosła zmiany. Mati musiał podjąć decyzję o przebranżowieniu. Jedyną rozsądną decyzją było przejście na zawód, który od lat wykonywał Jego Tato. Tak więc od poniedziałku do piątku Mati był dekarzem. Jeździł ze swoim tatą i wykonywał wszelkiego rodzaju prace związane z naprawą dachów. Tych na dużych osiedlach jak i na małych prywatnych domkach. Bardzo był zadowolony z tego co robi, chociaż zajęło mu trochę czasu do przełamania się. Wiedział, że tak ciężką i wymagającą pracą jest w stanie zapewnić nam dobre życie.

Chciał się uczyć i chłonąć wiedzę, która posiada tata. Z każdego małego sukcesu i kolejnej wykonanej samodzielnie pracy rósł na siłach. Uwielbiam patrzeć, jak się spełnia i realizuje. Po pracy szukał – szukał kolejnych wyzwań związanych z pokonywaniem swoich granic fizycznych. Wyjazdy na zawody, a to open water, a to basen, a to maraton w jeziorze. Jest to człowiek który swoją energią zaraża innych. Pełen siły i witalności. Człowiek wprowadzający zamieszanie jak tylko wpadnie do domu, rzucający kolejnymi zadaniami – jakby w ciągu dnia miał ich mało.

 

18.05.2022 Mati uległ poważnemu wypadkowi. Spadł z wysokości. Konsekwencją zdarzeń był duży obrzęk mózgu oraz krwiak, który przysporzył najwięcej kłopotów. Dodatkowe obrażenia to złamanie 5 żeber, złamana lewa łopatka oraz uszkodzony odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa. W wyniku odniesionych obrażeń konieczne było ustabilizowanie odcinków kręgosłupa oraz odbarczenie mózgu ze względu na narastający obrzęk i krwiak. Pierwsze odbarczenie było wykonane 18.05.2022 r. kolejne 23.05.2022 r. Pierwsze dwa tygodnie pobytu w szpitalu były zagrażające życiu. Każdego kolejnego dnia Mateusz udowadnia nam jakim jest bohaterem. Od około tygodnia wodzi wzrokiem, ściska prawą rękę, delikatnie porusza prawą stopą reaguje na głos i próbuje spełniać polecenia. Każda wykonana rzecz przez Mateusza jest dla nas wielkim sukcesem. Lewa ręka oraz noga są sparaliżowane.

Ze względu na odniesione obrażenia, jest konieczna specjalistyczna rehabilitacja w ośrodku rehabilitacyjnym. Takie miejsce pozwoli stanąć Mateuszowi na nogi i wrócić do samodzielności. Niestety przy tak poważnych obrażeniach rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Przekazując cegiełkę wsparcia, przybliżają Państwo swoją pomocą Mateusza do szybszego powrotu do zdrowia.

Bardzo dziękuję za wsparcie w imieniu Mateusza oraz całej rodziny.

 


jxoSYWIiA6PYa4A8rNpQ97pVqW++E9wXITbeMwGSdPRe+qujLWABfPvl7vnVOmiyBZ6UbKL1QBiW7R6AKqy1oEnnPqACHciqQMzCkNdyMPnBGu3uCVYgOpayEsn2k8COA==


Lokalizacja

Wysoka, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 106

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
JB
Jerzy Błaszczuk
100 zł
MP
Maciej Płaczek
100 zł
TG
Tobiasz
ukryta
KZ
Worwi
50 zł
TC
Tomasz Czerwiński
200 zł
AW
Angelika Wloch
GW
Grzegorz W
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • BC
  Bogumiła Cichońska

  Przyjaciele Szymka

  100 zł
 • MF
  Magdalena Fast

  Krzysztof Gajewski przyjął mnie nieplanowo i gościnnie na jednorazowy pływacki trening grupowy i nie chciał opłaty. Dziś odwdzięczam się tutaj.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wracaj do zdrowia Szocik!!

  50 zł