id: esen37

Leczenie i rehabilitacja Krzysia

Leczenie i rehabilitacja Krzysia

7 359 zł z 5 000 zł
147%
zakończona 31.05.2021r
119 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mam na imię Krzysztof, dla przyjaciół Krzyś 


18 grudnia 2020 kończę swój pierwszy roczek. Do trzeciego miesiąca mojego życia wszystko było ze mną dobrze, rozwijałem się prawidłowo dużo się uśmiechałem, potrafiłem już utrzymywać główkę, wszyscy byli ze mnie tacy dumni. Kilka dni po moich trzymiesięcznych urodzinkach stało się coś bardzo złego. Dostałem swój pierwszy atak padaczkowy, trwający około pięć minut. W mgnieniu oka znalazłem się w szpitalu. Lekarze zrobili mi badania, dostałem lek, który musiałem przyjmować codziennie i wróciłem do domku, mojego kochanego domku. Pomyślałem, no dobrze będę brał ten lek i będę sobie żył jak do tej pory z mamusią, tatusiem i moją 3 letnią siostrzyczką Weroniczką, która co kilka chwil mówi do mnie ,,kocham Cię braciszku”.

Niestety najgorsze dopiero miało nadejść….


Lipiec 2020 – piękny słoneczny dzień, promienie słońca budzą mnie przez okno, jednak czuje coś niedobrego, czuje jakiś niepokój…. Po kilku chwilach dostałem atak padaczkowy, trwał on około trzech minut, ale po skończeniu się ataku od razu dostawałem kolejnego ataku i potem znowu i znowu. W sumie miałem około 12 ataków padaczkowych w przeciągu 40 minut. Był to stan padaczkowy. Mój stan był bardzo zły, zostałem przetransportowany helikopterem LPR do GCZD w Katowicach, na szczęście lekarze zdążyli mi pomóc i dalej jestem z Wami.


Od tego czasu bardzo często i bardzo długo przebywałem w szpitalu. Lekarze przeprowadzali cały szereg różnego rodzaju badań, były to badania EEG, rezonans główki, USG główki, badania metaboliczne, badania genetyczne oraz wiele innych badań. Dostałem również więcej leków, które powodują wiele skutków ubocznych.


Najgorsze dla mnie jest to, że straciłem wcześniej nabyte zdolności, nie potrafię już trzymać stabilnie główki, nawet nie potrafię już jej podnieść gdy leżę na brzuszku. Nie wodzę wzrokiem, mało gaworzę, nie potrafię złapać żadnej zabawki, mam problem z przełykaniem jedzenia…. Nie potrafię nawet się uśmiechnąć do mamusi chociaż bardzo tego chcę. Chciałbym się uśmiechnąć do mamusi i do tatusia żeby już tyle się nie martwili.


Proszę pomóż moim rodzicom zbierać środki na moje leczenie, na rzeczy dla mnie niezbędne w życiu codziennym, na moją rehabilitację… 


Proszę pomóż mi spełnić moje marzenie, którym jest to żebym kiedyś mógł powiedzieć do mojej siostrzyczki Weroniczki ,,Ja Ciebie też kocham siostrzyczko’’ ….
Krzysiu ma zdiagnozowaną encefalopatie padaczkową. Objawami tej choroby jest padaczka i hipotonia mięśniowa. Krzysia padaczka jest lekooporna, genetyczna z mutacją genu SCN8A. Jest to bardzo ciężka padaczka. Aktualnie syn przyjmuje kilka leków dwa razy dziennie. Ataki dalej występują z różną częstotliwością, lekarze starają się dobierać różne kombinacje leków tak aby zminimalizować powstawanie ataków. Z każdym atakiem Krzyś cofa się rozwojowo. Krzyś aktualnie ma włożoną sondę przez nos do żołądka i jest karmiony płynnym jedzeniem przez strzykawkę. Krzysiu wymaga bardzo częstych rehabilitacji, bardzo częstych wizyt u specjalistów: neurologa, kardiologa ,audiologa, okulisty, genetyka, neonatologa, endokrynologa. Krzysiu ma roczek i niedługo też będzie mu potrzebny specjalny wózek tak aby można go było bezpiecznie dowozić na rehabilitację. Rehabilitacje pomagają Krzysiowi odzyskać napięcie mięśniowe gdyż aktualnie ma je bardzo słabe.


Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitacje, lekarstwa przedmioty potrzebne Krzysiowi do codziennego funkcjonowania. W niedalekiej przyszłości chcieli byśmy też zakupić Krzysiowi odpowiedni wózek jak i odpowiedni fotelik do samochodu.


Dziękujemy Wam przyjaciele za wszelką pomoc.


Krzysiu z siostrzyczką Weroniczką i rodzicami Anną i Łukaszem Hulbój

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 119

 
Dane ukryte
500 zł
MJ
Małgorzata Janoszek
300 zł
 
Dane ukryte
210 zł
MJ
Małgorzata Jamoszek
200 zł
KK
Kinga Kwiecień
200 zł
MJ
Małgorzata Janoszek
200 zł
A
Anna Dudzik
200 zł
EH
Ewa Hernas
100 zł
MM
Marek M.
100 zł
K
Kinga
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 773 zrzutki

i zebrali

474 448 729 zł

A ty na co dziś zbierasz?