Pomóż wyposażyć mieszkanie readaptacyjne. ID: gzubam

Pomóż wyposażyć mieszkanie readaptacyjne. ID: gzubam

82 zł z 10 000 zł

0%

82 zł

82 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

28.05.2017r

4

4

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Remont i wyposażenie mieszkania readaptacyjnego

Władze miasta Zabrze, wspierając nasze działania, podarowały nam mieszkanie do remontu. Mieszkanie to jest przeznaczone na mieszkanie readaptacyjne dla naszych podopiecznych, w którym będzie mogło zamieszkać 6 osób i rozpocząć normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. W mieszkaniu konieczny jest remont łazienki i kuchni, oraz pełne wyposażenie aby było zdolne do zamieszkania. Niestety środki na remont musimy zebrać we własnym zakresie.

Mieszkanie jest trzypokojowe, z osobną kuchnią i łazienką o powierzchni ok 70 m2. Znajduje się w jednej z kamienic w Zabrzu – Mikulczyce.

Mieszkanie przed remontem:

Dzięki wsparciu dobrych ludzi i firm, otrzymaliśmy wiele materiałów budowlanych, dzięki czemu nasi podopieczni swoimi siłami kończą remont mieszkania.

Efekty remontu są już widoczne:

Teraz nadszedł czas na meblowanie i wyposażanie mieszkania…

W związku z tym, zwracamy się z prośbą do każdego o wsparcie w umożliwieniu zakupu mebli oraz wyposażenia, aby nasi podopieczni mogli jak najszybciej znaleźć swoje miejsce i rozpocząć normalne życie. Zbiórka będzie przeznaczona na: meble do 3 pokoi, 6 łóżek, kabinę prysznicową, bojler do ogrzania ciepłej wody, sprzęt AGD (lodówka, pralka, płyta indukcyjna, piekarnik) oraz meble kuchenne.

A teraz, kim w ogóle jesteśmy:

DZIŚ ZMIEŃ SWOJE JUTRO...

Motto Fundacji Pomost motywuje naszych podopiecznych – osoby opuszczające zakłady karne – do budowania lepszego jutra.

W Polsce ponad 80% osób skazanych ponownie trafia do więzień. Skuteczną metodą na ograniczenie popełniania przestępstw przez skazanych jest podejmowanie działań pomocowych już w zakładach karnych, aby zapobiegać ponownemu popełnianiu.

Nasz program terapeutyczno-readaptacyjny jest odpowiedzią na to wyzwanie i daje szansę na powrót do społeczeństwa tym osobom, które mają odwagę zmieniać swoje życie. Działania są prowadzone przy współpracy specjalistów z dziedziny terapii uzależnień, psychologii, kuratorów oraz osób, które mają za sobą pobyt w zakładzie karnym.

Regularnie pracujemy z ponad 200 osobami przebywającymi w 7 zakładach karnych na Śląsku, a naszym ośrodku stacjonarnym w cyklu rocznym pomagamy ponad 20 osobom ustabilizować swoje życie rodzinne oraz wrócić na rynek pracy.

Historia jednego z naszych podopiecznych

Tomek, 40 lat.

„Opuszczając zakład karny, cieszyłem się. Jednak radość wolnością przysłonięta była smutkiem wynikającym z problemów, którym przyjdzie mi stawić czoła. Mieszkanie u mamy, praca, rozpad związku z kobietą przytłoczyły mnie, doszedłem do wniosku, że tak dalej być nie może. Wybrałem drogę, którą odkrywam do dziś. Około 4 lata trwało, bym przełamał się i zaczął zmieniać swoje życie, już nie słowami, a czynami. Korzystam z „narzędzi” terapeutycznych, a pobyt w „Pomoście” służy mi i jestem dumny, że realizuję siebie. Staję na nogi z relacjami rodzinnymi, finansowo jestem niezależny, dostałem wymarzone mieszkanie. Czegóż można chcieć więcej od życia? Pewnie można, ale na tę chwilę są to moje priorytety. Nie patrzę na świat gdzieś z boku, czyimiś oczami, oczekiwaniami. Znam swoje życie i zrobię wszystko, aby nie popełniać poprzednich błędów. Nie ma lekko, ale nie znaczy to, że nie cieszę się każdym dniem, jakikolwiek on jest.”

http://pomost.online/#/

O Fundacji Pomost

Od początku istnienia fundacji Pomost z naszych działań skorzystało ponad 400 byłych skazanych. Wraz z rozwijaniem naszych działań w Zakładach Karnych rośnie liczba osób deklarujących wolę korzystania z naszych działań. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa na naszych ulicach i zysk ekonomiczny i społeczny dla naszych społeczności.

W Fundacji Pomost pomagamy odnaleźć się po powrocie „na wolność” - wiemy, że po opuszczeniu zakładu karnego nie jest łatwo zacząć wszystko od nowa.

Dla osób, które pragną zmienić swoje życie na lepsze proponujemy:

roczny pobyt w Ośrodku readaptacyjnym wraz z kompleksowym programem terapeutycznym oraz wsparciem w rozpoczęciu samodzielnego życia za kratami;

pomoc i doradztwo w punkcie konsultacyjnym,

porady psychologiczne i prawne,

grupy wsparcia na terenie 7 Zakładów Karnych aby jeszcze "za kratami" odnaleźć możliwość zmiany swojego życia.

Współpracujemy z wieloma instytucjami a nasze działania są wiarygodne:

http://zabrze.com.pl/i,profilaktyk-roku-2015,200274,872700.html

http://www.radio.katowice.pl/zobacz%2c17159%2cProfilaktyk-roku.html#.V_NvSPCLTIV

http://pomost4.webnode.com/news/puls-biznesu-o-naszej-pracy/

http://www.sw.gov.pl/pl/aktualnosci-z-terenu/news,37678,rodzina-to-od-niej-plynie.html

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: http://pomost4.webnode.com/

Zapraszamy też do śledzenia wydarzenia na Facebooku. www.facebook.com/events/805373672943690/

Pomóż zmienić czyjeś jutro... :)

Wpłacający4

BH
Blanka Hasterok
20 zł
G
grond
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

536 579 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?