Profil organizatora

Fundacja Ef Kropka

Dołączono

10.03.2017


Inna nazwa (firma, fundacja..)

Fundacja Ef Kropka


Ulica

ul. MAJDAŃSKA 5

Nr domu/lokalu

23

Miejscowość

Warszawa

Kod pocztowy

04-088

Telefon kontaktowy

-Kwota zebrana

51013 zł


O użytkowniku

Witajcie!
Jesteśmy grupą ludzi, których w różnej formie dotknęły choroby psychiczne. Część z nas przeżyła je sama, część zetknęła się z nimi w pracy, część w domu. Jesteśmy pacjentami i lekarzami, terapeutami i członkami rodzin osób chorych. Wszyscy aż za dobrze rozumiemy, czym jest choroba psychiczna i jej leczenie. I wszyscy widzimy, że w naszym kraju to leczenie jest bardzo trudne. Dlatego od kilku lat prowadzimy działania, mające na celu poprawę warunków i standardów leczenia osób z chorobami psychicznymi.
Czy wiecie, że w 2015 r. chciano zlikwidować jedyny program ochrony zdrowa psychicznego w Polsce? Na szczęście dzięki naszym staraniom i ogromnej sile mediów społecznościowych udało nam się powtrzymać proces likwidacji. Teraz niemal gotowa ustawa regulująca prawa osób chorych psychicznie wciąż spoczywa w jednej z przepastnych szuflad Ministerstwa Zdrowa. A my chcemy ją stamtąd wydobyć i zmusić Rząd do zajęcia się nami. Pacjentami, lekarzami, rodzinami. Chcemy, by w Polsce istniał program gwarantujący nam prawdziwą ochronę i wsparcie.
8 maja spotykamy się, by powiedzieć NIE dalszemu lekceważeniu naszych praw i potrzeb. Sprzeciwić się fatalnym warunkom panującym w szpitalach psychiatrycznych. Pokazać decydentom, jak zmienić tę sytuację. Będziemy maszerować ulicami Warszawy by wręczyć Ministrowie Zdrowa manifest zmian. I chcemy, by nasz głos było słychać głośno i wyraźnie.
Każdy grosz wpłacony na nasze konto przełoży się na szerszy zasięg naszej akcji. Każda złotówka to wsparcie działań edukacyjnych i komunikacyjnych w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Niech znów będzie o nas głośno. Niech decydenci zobaczą, usłyszą nasz protest i zajmą się tymi, którzy są zbyt słabi, aby sami o siebie zadbać.
Wierzymy w to, że nam pomożecie i z góry bardzo dziękujemy!
Zespół Kongresu Zdrowa Psychicznego

Nasi użytkownicy założyli

360 557 zrzutek

Zorganizowane zrzutki promowane (dawniej publiczne):

Remont siedziby Fundacji eFkropka i biura Kongresu Zdrowia Psychicznego

Kim jesteśmy?Fundacja eFkropka powstała z inicjatywy osób zawodowo zajmujących się lecz..

10%

1 556 zł / 15 000 zł

102 dni

Fundacja Ef Kropka

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.