12 184 zł z 90 000 zł
13%
192 dni do końca
110 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Dziękujemy, że jesteście z nami - przekroczyliśmy 10% kwoty zbiórki!

  Ponadto, niezmiernie miło jest nam poinformować, że w dniu wczorajszym labrador Duke wraz z przewodniczką Aliną zdali certyfikację gruzowiskową klasy „0”.

  fb42dcae5f1ada40.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy Wszystkim za dotychczasowe wsparcie i Wasze wielkie serca ❤️ Nieustannie trenujemy by móc działać, jak najlepiej w trakcie realnych akcji 💪q3a2a13d737a110a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! Część naszych ratowników uczestniczyła dzisiaj w szkoleniu na poligonie gruzowiskowym w Nowym Sączu. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej i przede wszystkim skuteczniej działać w przyszłości 💪ob42a308265a852a.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W wielu sytuacjach psi nos to niezastąpione „narzędzie” w poszukiwaniu osób zaginionych i poszkodowanych w różnego typu wypadkach.


Z chęci niesienia pomocy oraz pracy z psami 6 lat temu utworzona została Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z psami działająca przy OSP Orzech. W chwili obecnej grupa liczy 13 zespołów: psów ratowników z przewodnikami. Wielogodzinne treningi kilka razy w tygodniu, poświęcany ogrom czasu i w większości własne środki finansowo – techniczne umożliwiły nam przygotowanie teamów, które już od ponad dwóch lat czynnie uczestniczą w akcjach ratunkowych na terenie całego Śląska a nawet kraju m.in. w akcji ratowniczej w Szczyrku (po wybuchu gazu), akcji ratowniczej w Nowogrodźcu (poszukiwania małego Kacperka), akcji ratowniczej w Rybniku (kamienica Świerklaniec) i wielu innych, mniej nagłaśnianych medialnie katastrofach. W chwili obecnej do czynnej współpracy ze służbami mamy przygotowane zespoły:


- border collie Robi i Krzysztof - certyfikacja gruzowiskowa klasy I, certyfikacja terenowa klasy I. Jeden z obecnie dwóch psów gruzowiskowych na terenie całego Śląska,

- labrador Duke i Alina - certyfikacja terenowa klasy I,

- foksterier Leia i Dominika - certyfikacja terenowa klasy I oraz certyfikacja gruzowiskowa klasy 0.

Umiejętności i przydatność psów potwierdzają państwowe certyfikaty. Psy z naszej jednostki na stałe współpracują z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją. Cały czas trwają bardzo intensywne przygotowania kolejnych zespołów.


Aby nasze ćwiczenia były efektywne musimy przeprowadzać je na różnego typu obiektach budowlanych (gruzowiskach), rozrzuconych po całym Śląsku. Jak można się domyślić dojazd do części z nich nie zawsze jest oczywisty i bardzo często potrzebne nam są specjalistyczne samochody. Tymczasem część naszych przewodników dysponuje zwykłymi „osobówkami”, które już nieraz gdzieś ugrzęzły lub uległy uszkodzeniom podczas dojazdu na trening. Dodatkowo każdy z przewodników z tzw. akcyjnym psem zawsze i wszędzie musi ze sobą wozić ogrom sprzętów, aby być gotowym na każde wezwanie – bo, gdy ono następuje, nie ma czasu, aby się pakować i zastanawiać co jeszcze ze sobą zabrać. Wymaga to od nas dużego dostosowania naszych pojazdów w życiu codziennym, co powoduje zmniejszone możliwości użytkowania tych samochodów np. podczas rodzinnych wyjazdów. Dodatkowy, a bardzo ważny aspekt to również fakt, że podczas wielogodzinnych akcji (czasami ponad dobę) nie ma gdzie „schować” psa, by odpoczął i zregenerował siły, czy też ukrył się przed upałem. Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Nasza rodzima jednostka, OSP Orzech, nie posiada na ten moment samochodu, który mógłby zostać wykorzystany do przejazdu przewodników z psami. Własnymi siłami podejmowaliśmy różne próby znalezienia aut, które mogłyby nam zostać przekazane w ramach środków rządowych, niestety bezskuteczne. Samochód dla grupy poszukiwawczej z psami, nie dość, że musi być w pełni sprawny i radzący sobie w trudnym terenie, musi również być odpowiednio przystosowany do przewozu psów m.in. poprzez montaż bezpiecznych, zabudowanych klatek do przewozu i odpoczynku psów. Pełne wyposażenie samochodu w sprzęty potrzebne do akcji spowoduje również skrócenie czasu przygotowań do wyjazd na nią, bo wszystko będzie gotowe w specjalistycznym aucie.


W ramach naszej zrzutki chcieliśmy poprosić Państwa o wsparcie w zakupie samochodu, który powoli nam zawsze szybko i bezpiecznie dotrzeć na miejsce akcji poszukiwawczej. Naszym celem jest zakup busa i dalsze przystosowanie go do potrzeb bezpiecznego transportu psich ratowników, aby jak najskuteczniej mogli oni służyć zaginionym swoimi umiejętnościami.


Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 110

KW
Krystian Waląg
5 zł
MP
Nila Nila
350 zł
KM
54 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Alina & Duke - bazarek
160 zł
MK
Marysia i Jasiu
100 zł
US
MalinAgility
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ML
Maria L - bazarek
10 zł
KB
Karolina Brysz
115 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 283 zrzutki

i zebrali

477 111 822 zł

A ty na co dziś zbierasz?