działalność Kongresu Świeckości koniec za 316 dni ID: 36vvx7

działalność Kongresu Świeckości

Zebrano 75 zł
z kwoty 10 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Od października 2017 mobilizujemy progresywną stronę sceny politycznej oraz organizacje i inicjatywy obywatelskie do współpracy ponad podziałami przy projektach na rzecz świeckości państwa.
Zorganizowaliśmy dwudniowe wydarzenie z udziałem m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, wybitnych naukowców i ekspertów, działaczy społecznych oraz całej polskiej lewicy. Jego finałem było podpisanie przez wszystkie partie i ugrupowania polityczne Manifestu Świeckości - dokumentu, w którym zobowiązują się do realizacji bardzo konkretnych postulatów, zapewniających przestrzeganie rozdziału kościoła od państwa i poszanowanie praw człowieka, bez względu na kwestie religijne.
Od wiosny 2018 roku, we współpracy z najznakomitszymi ekspertami, pracujemy nad wspólną strategią rozdziału kościoła od Państwa, badamy stan prawny, piszemy, edukujemy. Planujemy m.in. inicjatywę ustawodawczą we współpracy ze środowiskiem pro-świeckim i lewicowymi partiami politycznymi. Inicjatywa ta wystartuje wiosną 2019 roku i dotyczy jawności dochodów kościołów i związków wyznaniowych oraz likwidacji ich przywilejów finansowych. Planujemy zebrać pod nią, a następnie złożyć w Sejmie, minimum 100 tysięcy podpisów.
Pracujemy pro bono, większość przedsięwzięć jesteśmy w stanie zrealizować z pomocą życzliwych osób i środowisk po minimalnych kosztach, ale nie wszystko da się zrobić za darmo. Potrzebujemy środków na pokrycie choćby kosztów organizowanych zjazdów, czy druku materiałów. Pomożecie?


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

261 174 zrzutki

Pomóż zebrać 10 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.