id: 52p8tr

Darmowa opieka psychologiczna - wyrównywanie szans MENTALNIE RÓWNI

Darmowa opieka psychologiczna - wyrównywanie szans MENTALNIE RÓWNI

Nasi użytkownicy założyli 981 684 zrzutki i zebrali 1 003 890 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kiedy odebraliśmy pierwszy telefon i usłyszeliśmy historię pierwszej osoby, która potrzebowała dostępu do bezpłatnego wsparcia psychologicznego, wiedzieliśmy że nie pozostaniemy obojętni na jej dalszy los. Z czasem tych telefonów i historii było coraz więcej , a my nie dysponowaliśmy środkami finansowymi żeby wesprzeć każdą potrzebującą osobę.

 

Czuliśmy bezradność, ale z drugiej strony ogromną inspirację i motywację żeby jak najszybciej podjąć działania i zmierzyć się z problemem społecznym, jakim jest brak dostępu do bezpłatnej opieki psychiatrycznej i psychologicznej w Polsce.

 

Ruszamy z akcją społeczną #MentalnieRówni.

 

Założeniem akcji jest zapewnienie dostępu do bezpłatnych usług psychoterapeutycznych, psychologicznych, psychiatrycznych i psychoedukacyjnych dla mieszkańców całego kraju znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej oraz destygmatyzacja problemów zdrowia psychicznego.

Pragniemy podkreślić, iż akcja społeczna #MentalnieRówni jest akcją o charakterze ogólnopolskim.

 

Ambasadorką i twarzą naszej akcji społecznej #MentalnieRówni została Magda Popławska, polska aktorka teatralna i filmowa, od lat związana z Nowym Teatrem w Warszawie.

 

Najważniejsze wartości, które chcemy przekazać w naszej akcji to #równość, #dostępność, #społeczność.

 

Dzięki zebranym poprzez zrzutkę środkom:

 

- zapewnimy dostęp do bezpłatnych usług psychoterapeutycznych, psychiatrycznych i psychologicznych osobom potrzebującym ze szczególnym uwzględnieniem wyrównania szans w dostępie do terapii dla osób wykluczonych ekonomicznie, nie posiadających środków na sfinansowanie psychoterapii, osób wykluczonych lokalizacyjnie, które nie posiadają komfortowego dostępu fizycznego do placówek pomocowych i leczniczych, osób wykluczonych z powodu niepełnosprawności fizycznej, które nie mogą korzystać z psychoterapii w związku z barierami architektonicznym oraz komunikacyjnymi, osób pochodzących ze środowisk o niskim kapitale społecznym, osób pozostających poza rynkiem pracy, osób starszych nierzadko pozostających w osamotnieniu z codziennymi troskami osób z dużych ośrodków miejskich, stanowiących czynnik ryzyka dla zdrowia psychicznego. 

 

- uczynimy profesjonalną terapię przystępną i wygodną, aby każdy, kto zmaga się z życiowymi wyzwaniami, problemami psychicznymi, jest stygmatyzowany lub wykluczony ze względu na swoje pochodzenie, status materialny, przekonania, poglądy oraz pragnie polepszyć swój dobrostan psychiczny lub zwiększyć swój potencjał osobowościowy, mógł uzyskać pomoc terapeutyczną w dowolnym miejscu i czasie. 

Nasze Stowarzyszenie Mentalnie Równi współpracuje z grupą psychologów, psychiatrów, psychoterapeutów, coachów i szkoleniowców z uwzględnieniem spektrum specjalności odpowiadających różnym typom zaburzeń. Są to licencjonowani, wyszkoleni, doświadczeni i akredytowani specjaliści z wyższym wykształceniem kierunkowym oraz znajomością języków obcych, pracujący w różnych nurtach psychologii evidence-based

Stowarzyszenie Mentalnie Równi to organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób potrzebujących wsparcia, ukojenia i równowagi psychicznej. Realizujemy dobroczynne projekty na rzecz poprawy zdrowia mentalnego, a Członkowie Stowarzyszenia to doświadczeni specjaliści w pracy z osobami dotkniętymi kryzysami psychicznymi. Przez wiele lat dzięki pracy psychologicznej od podszewki poznaliśmy potrzeby ludzi, ich lęki, niepokoje oraz traumy.

 

Głęboko wierzymy , że tak jak nam , Tobie również nie jest obojętny los innych. Każdy najmniejszy gest, jest na wagę złota.

 

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem, bo człowiek jest dla człowieka zawsze spełnieniem obietnicy, obietnicą" – Dante Alghieri

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

 
Dane ukryte
ukryta
WS
Wiktor Szatko
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
FD
Filip Drewniak
50 zł
MZ
SMrka
50 zł
AJ
Aga
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Joanna Żołyniak
50 zł
AP
Agania
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!