Biuletyn Armii Krajowej Zakończona 04.06.2019r ID: 9yvwem

Biuletyn Armii Krajowej

Zebrano 20 zł
z kwoty 190 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

28
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


„Biuletyn Informacyjny” – głos Polski Podziemnej w czasie okupacji – ujrzał światło dzienne 80 lat temu – w listopadzie 1939 r. Zamilkł w 1945 r., lecz w 1989, kiedy upadł komunizm, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej wznowił wydawanie pisma.

Celem publikacji było i jest szerzenie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i jego sile zbrojnej – Armii Krajowej, o bohaterach AK i pokrewnych organizacjach, o akcjach zbrojnych, metodach walki – o tym wszystkim, czym żyła Polska przez 5 lat niemieckiej niewoli. Ma to kształtować patriotyczne postawy współczesnej młodzieży, przybliżać ideały którymi żyli jej rówieśnicy w latach wojny, uczyć, że słowa Marszałka: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” są zawsze aktualne. Ponadto zadaniem było i jest odkłamywanie zafałszowanej przez lata komuny historii Polski, pokazywanie, że nawet w najczarniejszym okresie dziejów „warto być przyzwoitym”.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

By wiedza ta docierała do następnych pokoleń „Biuletyn Informacyjny” był rozsyłany nieodpłatnie do szkół i Kół Historycznych, w Polsce i poza jej granicami.

Nakład pisma to przeciętnie 3000 egz. o objętości średnio 96 str. Autorami są najwybitniejsi historycy – badacze okresu Polskiego Państwa Podziemnego.

Malejące szeregi Akowców – członków ŚZŻAK, których przeciętna wieku to już 90 lat, powoduje, że pismo nie jest w stanie utrzymać się finansowo.

Koszt jednego numeru przy nakładzie 3000 egz. i 96 str. objętości, z kolorową sztywną okładką, wynosi przeciętnie 16.000 zł, z czego ok. 9000 to druk, a pozostałe rozkładają się na koszt redakcji, korektę, skład i łamanie. Rocznie to ponad 190 tys. zł.  
Względy finansowe spowodowały, że Zarząd Główny ŚZŻAK  z dniem 1 maja zawiesił  wydawanie pisma – aż do czasu zdobycia funduszy.

Dlatego my dzisiaj zwracamy się do Państwa, żeby pomóc BIULETYNOWI dalej istnieć. Jest to nasza powinność pamiętać o losach naszych bohaterów i nie pozwolić, by odeszli w zapomnienie. Nie pozwólmy umrzeć Biuletynowi, bo razem z nim umrze część naszej historii. 


Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

372 981 zrzutek

Pomóż zebrać 190 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

28
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.