id: 9yvwem

Biuletyn Armii Krajowej

Biuletyn Armii Krajowej

20 zł 
z 190 000
0%
zakończona
04.06.2019r
1
wspierający
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 957 123 zrzutki i zebrali 963 628 136 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Biuletyn Informacyjny” – głos Polski Podziemnej w czasie okupacji – ujrzał światło dzienne 80 lat temu – w listopadzie 1939 r. Zamilkł w 1945 r., lecz w 1989, kiedy upadł komunizm, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej wznowił wydawanie pisma. Celem publikacji było i jest szerzenie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i jego sile zbrojnej – Armii Krajowej, o bohaterach AK i pokrewnych organizacjach, o akcjach zbrojnych, metodach walki – o tym wszystkim, czym żyła Polska przez 5 lat niemieckiej niewoli. Ma to kształtować patriotyczne postawy współczesnej młodzieży, przybliżać ideały którymi żyli jej rówieśnicy w latach wojny, uczyć, że słowa Marszałka: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” są zawsze aktualne. Ponadto zadaniem było i jest odkłamywanie zafałszowanej przez lata komuny historii Polski, pokazywanie, że nawet w najczarniejszym okresie dziejów „warto być przyzwoitym”.

By wiedza ta docierała do następnych pokoleń „Biuletyn Informacyjny” był rozsyłany nieodpłatnie do szkół i Kół Historycznych, w Polsce i poza jej granicami.

Nakład pisma to przeciętnie 3000 egz. o objętości średnio 96 str. Autorami są najwybitniejsi historycy – badacze okresu Polskiego Państwa Podziemnego.

Malejące szeregi Akowców – członków ŚZŻAK, których przeciętna wieku to już 90 lat, powoduje, że pismo nie jest w stanie utrzymać się finansowo.

Koszt jednego numeru przy nakładzie 3000 egz. i 96 str. objętości, z kolorową sztywną okładką, wynosi przeciętnie 16.000 zł, z czego ok. 9000 to druk, a pozostałe rozkładają się na koszt redakcji, korektę, skład i łamanie. Rocznie to ponad 190 tys. zł.

Względy finansowe spowodowały, że Zarząd Główny ŚZŻAK z dniem 1 maja zawiesił wydawanie pisma – aż do czasu zdobycia funduszy.

Dlatego my dzisiaj zwracamy się do Państwa, żeby pomóc BIULETYNOWI dalej istnieć. Jest to nasza powinność pamiętać o losach naszych bohaterów i nie pozwolić, by odeszli w zapomnienie. Nie pozwólmy umrzeć Biuletynowi, bo razem z nim umrze część naszej historii.

English below:

Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
20 zł