Sprzątało się lasy ID: bp242d

Sprzątało się lasy ID: bp242d

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

9 100 zł z 9 100 zł

100%

9 100 zł

9 100 zł

z 9 100 zł
100%

Opis zrzutki

Na imię mi Marcin :)


Przejdę do konkretów!
Sprzątam polskie lasy.


Wcześniej byłem artystą ulicznym, mogłeś mnie spotkać jak robiłem bańki mydlane dla dzieci na krakowskim Rynku Głównym bądź pod Smokiem Wawelskim, mogłeś posłuchać również mojej muzyki. Zwiedziłem wiele polskich miejscowości. Niestety COVID-19 sprawił, że moje dotychczasowe życie stało się niemożliwe i muszę zmienić sposób utrzymywania się.
Robiąc bańki mydlane dawałem dzieciom radość. Pragnę zmieniać nasz Świat i uznałem, że będę sprzątał lasy oraz piękne, naturalne miejsca w mieście, w którym mieszkam czyli w Krakowie. Sprzątanie lasów to czynność potrzebna, pożyteczna dla społeczeństwa oraz moralnie dobra.


Pora na czyny!
Codziennie budzę się rano i tak jak Ty idziesz do pracy tak ja wychodzę do lasu i sprzątam pozostawione tam śmieci.
Zacząłem od sprzątania Zakrzówka (takie jezioro w KRK), codziennie wynoszę z lasu pełne worki śmieci, następnie je segreguje i wrzucam do odpowiednich koszy.


Mój rekord to 350 litrów śmieci w dwa dni. Znalazłem między innymi: kilkadziesiąt metrów splątanej siatki na ryby, lusterka od samochodów, ubrania (torby, bluzy, spodnie, buty, inne), długopisy, dziesiątki plastikowych i szklanych butelek, puszki, masę plastikowych torebek i foliowych opakowań, papierowe kubki i kartony, wiosła, narzędzia, styropian, zabawki dziecięce, szyby, słoiki zakopane w ziemi, gumolit, strzykawki, oponę, lampki choinkowe, pastę z NRD, płyty CD, beczki, baterie, różnorakie pręty i druty i dosłownie masę innych przedmiotów.
Systematycznie idę do przodu i oczyszczam kawałek terenu za kawałkiem nie omijając żadnego śmiecia. Cel? Wyczyścić Zakrzówek. Następnie wezmę się za kolejne lasy.


Mam saperkę do wykopywania przedmiotów, których tylko część wystaje na powierzchnię oraz przecinak i inne sprzęty by efektywnie wykonywać swoje zadanie.


Motywacja


Nie stoi za mną żadna organizacja. Muszę zarobić na czynsz i jedzenie (1000zł), może uda się uzbierać na starego vana (około 6500zł z opłatami), w którym będę mógł mieszkać i którym będę mógł wywozić śmieci z lasów. Jestem wolnym człowiekiem, chcę zrobić coś pożytecznego dla społeczeństwa i natury. Może uda mi się w jakimś stopniu zmienić świadomość ludzi? Żyję skromnie, będę sprzątał lasy i podróżował. To Ty jesteś moim pracodawcą.


Jeżeli podoba Ci się to co mówię lub to co robię to możesz śmiało wspomóc mnie w zebraniu środków na rozwój lub udostępnić zbiórkę.


Weryfikacja
Jeżeli chcesz się ze mną spotkać to obecnie codziennie od godzin rannych sprzątam las przy Zakrzówku (takie jezioro w Krakowie) od strony ulicy Twardowskiego (Wyłom).
Chcę by moje działania były przejrzyste dla darczyńców i obserwatorów. By mieli Państwo możliwość dodatkowej weryfikacji moich działań, założyłem fanpage na Facebooku. Będę umieszczał na nim filmy i zdjęcia z postępu moich prac.
Wystarczy skopiować poniższy link :)


https://www.facebook.com/codzienniesprzatamlas
Film promujący akcję :)


https://www.youtube.com/watch?v=Z_cFYunICo4


Niezależnie czy zrzutka będzie trwała czy się skończy i tak będę sprzątał lasy.

Wpłacający300

 
Dane ukryte
25 zł
K
Kasia
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
D
Dorota
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze22

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Hej, widziałem Cię na Zakrzówku. Świetny pomysł i dobra robota!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Fajne podejście do życia - przy trudnościach w nowej sytuacji nie rozpaczać, tylko zakasać rękawy i znaleźć inne zajęcie i na dodatek wykonywać je rzetelnie :-) .Gdyby wszyscy mieli takie podejście i taką samodyscyplinę, świat byłby lepszy!
  Przykro jest jednak, że niektórzy ludzie tak potrafią śmiecić, ale może Pana akcja uświadomi innym, że w "domu" się nie śmieci.
  Spełnienia wszystkich marzeń w życiu Panie Marcinie!

  50 zł
 • Agata Solak

  Wspaniała robota! dokładam swoją cegiełkę, wszystkiego dobrego!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dobra robota!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super robota! Sam wynoszę z lasu butelki biegając ale to kropla w morzu potrzeb :-) Życzę powodzenia!!

  15 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 485 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?