Teatr Czarnego Tła - chcemy przetrwać. Mimo wszystko. ID: bsdaar

Teatr Czarnego Tła - chcemy przetrwać. Mimo wszystko. ID: bsdaar

0 zł

łącznie

0 zł

0 zł

łącznie

0 zł

0 zł

miesięcznie

0

0

wspierających
Zostań Sponsorem

Aktualności 1

  • Niestety, znowu to samo. Już zaczęłyśmy powoli stawa na dwóch nogach, ale niestety ktoś nas podciął. Musimy znowu zaczynać tak samo.... I znowu liczymy na Państwa wsparcie.

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Szanowni Państwo.

W każdym czasie i społeczeństwie jest potrzebna działalność kulturalna, jest potrzebny teatr.

Ma za zadanie wzruszać, odprężać, rozbawiać, zmuszać do myślenia, a więc ogólnie mówiąc - wywoływać emocje.

Nasz mały teatr powstał, żeby wzbudzać radość i śmiech, przenosić do magicznej krainy, pobudzać wyobraźnie i sprawiać, że przez chwile jesteśmy z dala od codzienności.

W obecnych czasach, takie wyrywanie się z rzeczywistości jest nam wszystkim szczególnie potrzebne.

Niestety, jak widać nasza działalność znowu jest mocno ograniczona i znowu musimy mierzyć się z ogromnymi problemami i znowu musimy zwracać się do Państwa o pomoc..


Nasz Teatr Czarnego Tła powstał w Chorzowie w 2012 roku po zafascynowaniu techniką 'czarnego teatru'. Uznałyśmy wtedy, że jest to niesamowita forma dająca wiele możliwości aktorom oraz widzom i nie pomyliśmy się.

Przed osiem lat uczyłyśmy się, rozwijałyśmy, eksperymentowałyśmy z formą zyskując przy okazji mnóstwo doświadczenia oraz fanów i widzów.

Rok 2014 zaprowadził nas do telewizji TVN i do programu Mam Talent, w którym mogłyśmy poczuć półfinałowe emocje, a rok 2015 pozwolił nam stworzyć własną, stacjonarną scenę..

Znalazłyśmy swoje male miejsce i tu powstało wiele nowych rzeczy, tutaj zapraszałyśmy dorosłych i dzieci na spektakle oraz dzieci i młodzież na kreatywne i zabawne warsztaty. Grupy ze szkół i przedszkoli miały okazję stykać się z czymś nowym i nietypowym, a wychodziły zaczarowane.

Prowadzenie takiej działalności nie jest proste, ale rok 2020 sprawił, że zwątpiłyśmy, że w ogóle uda nam się przetrwać., że podzielimy los innych miejsc, bo wszystko co do tej pory wypracowałyśmy nagle legło w gruzach.


Na szczęście okazało się, że mamy przyjaciół i ludzi dobrej woli, którzy w tym najtrudniejszym, kompletnie niepewnym czasie, pomagali nam przetrwać. Dzięki poprzedniej zrzutce udało się przeżyć najtrudniejszy czas, gdy nie mogliśmy nic robić, dzięki wizytom i mailom nie upadaliśmy na duchu.

Tym bardziej, że pojawiały się też głosy nieprzychylne, bo nie wszystkim nasza działalność pasuje i mogłyśmy czytać "porady", że mamy iść do urzędu pracy, że teatr nikomu ni jest potrzebny i że przecież w naszym mieście nic się nie dzieje, więc i my mamy przestać działać...


Nie poddajemy się. Zaczynamy nowy rozdział, prawie od zera, od budowania wszystkiego na nowo, od wdrażania nowych pomysłów i od nieśmiałego patrzenia w przyszłość, że będzie dobrze i znowu nam się uda. I znowu zobaczymy na widowni zadowolone rodziny, że grupy dzieci będą ze śmiechem reagować na ćwiczenia z naszymi lalkami, że będziemy podkręcać naszą wyobraźnię i czuć te wszystkie emocje, które są związane z taką działalnością.


Stąd druga nasz zrzutka - tym razem na nasz rozwój, na tworzenie nowego spektaklu o Piotrusiu Panu, na wszelkie płatności, scenografie i wszelkie inne wielkie wydatki małego teatru.


Tym razem zwracamy się do Państwa jako do potencjalnych mecenasów teatru, a taka forma współpracy z teatrem jest znana nie od dzisiaj i nawet wielkie teatry mają wokół siebie ludzi, którym zależy na rozwoju dziedzin kultury. I właśnie takie osoby teraz szukamy, które nie będą chciały pozwolić, żeby małe prywatne teatru upadły, a wręcz przeciwnie, żeby się rozwijały i wzmacniały.


W ramach takiej współpracy przygotowujemy różne formy działania - od małego wsparcia, udziału w naszych akcjach, po umieszczanie reklam, tworzenie autorskich filmów reklamowych, a nawet dedykowanych spektakli.

Można skorzystać z naszych nagród, wspierać dowolną kwotą albo zaproponować nam formę współpracy.


Nasza rozbójniczka z filmiku już próbowała zrobić napad na bank, ale my liczymy, że znajdą się mecenaci i wezmą nas pod swoje skrzydła.


Z góry gorąco dziękujemy.


Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Zostań sponsorem - co miesiąc lub jednorazowo

Wpłać 5 zł i więcej

Nasza wdzięczność :)

Nasza scena w tym roku obchodzi jubileusz pięciu lat swojego samodzielnego życia i ten piąty rok jest wyjątkowo trudny. Jeżeli wrzucisz nam piątkę, to na pewno będzie nam łatwiej i wywołasz uśmiechy na naszych twarzach.

Wybieram

Wpłać 15 zł i więcej

Reklama - dla firm

Wybierając tę nagrodę, otrzymujesz dostęp do reklamy na naszych stronach - blogu, fb. Stworzymy informację o naszym mecenasie i będziemy ją zamieszczać.

Wybieram

Wpłać 25 zł i więcej

autorskie kolorowanki

Wybierając tę nagrodę będziesz otrzymywać cztery autorskie kolorowanki związane z naszym teatrem i tematyką w nim poruszaną. Będą to kolorowanki dla dzieci i dla dorosłych, a więc sporo zabawy w czasie wolnym.

Wybieram

Wpłać 60 zł i więcej

Udział w naszej próbie

Jeżeli wybierzesz tę nagrodę, będzie możliwość uczestniczenia w naszej próbie. Umówimy się i będziemy razem ćwiczyć. Jesteście zainteresowani ?

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Reklama w siedzibie - dla firm

Gdy już wrócą do nas ludzie, znowu pojawią się dzieci, dorośli, rodzice, dziadkowie, nauczyciele. Każdy z nich może otrzymać Twoją ulotkę.

W ramach wybranej nagrody tworzymy 100 szt. ulotek i wręczamy wszystkim odwiedzającym nasz teatr.

Wybieram

Wpłać 1500 zł i więcej

Spektakl reklamowy - dla firm

Absolutnie nietypowy spektakl stworzony w technice czarnego teatru, dedykowany konkretnej firmie. Może powstać jako przedstawienie, film, przedstawienie i film.

Czas powstawania takiego przedstawienia to ok 3 miesiące, a ostateczna cena uzależniona jest od stopnia skomplikowania pomysłu.


Wybieram

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.