id: g6sfzu

Benefit na Inicjatywę Dzikie Karpaty

Benefit na Inicjatywę Dzikie Karpaty

Opis zrzutki

Czy wiesz, że jest takie miejsce w Polsce gdzie niedźwiedź, wilk, ryś i żbik piją z jednego strumienia pośród wiekowych buków, jaworów i potężnych jodeł?


To Puszcza Karpacka.

„Inicjatywa Dzikie Karpaty” to oddolny obywatelski ruch, który chce zachować unikatowy, naturalny charakter tych terenów. Obecnie prowadzone są tu intensywne wycinki i komercyjne polowania, co w tak bezcennych lasach nie powinno mieć miejsca.

Dołącz do ruchu, który stanie na straży dzikości Karpat poprzez działania edukacyjne, spotkania, rozmowy, warsztaty, spacery przyrodnicze i leśne patrole.

Zależy nam na ochronie przyrodniczej wartości tego miejsca oraz na dialogu z mieszkańcami. Jesteśmy świadomi złożoności zagadnień, jakie wiążą się z ochroną przyrody w Polsce, dlatego ta inicjatywa to duże wyzwanie.

Potrzebujemy wsparcia finansowego.


Kim jesteśmy, jak do nas dołączyć i jak nam pomóc?


Jesteśmy nieformalną, otwartą i wciąż powiększającą się grupą ludzi zaangażowanych w starania o ochronę dzikiej przyrody. Nasze działania opierają się na nieodpłatnej pracy w ramach oddolnych, społecznych działań. Jesteśmy bardzo zróżnicowaną grupą, mamy różne zawody i doświadczenia, pochodzimy z różnych rejonów Polski, także z Karpat. Wierzymy, że może być nas dużo więcej. Tak więc zapraszamy – dołącz do nas! Możesz przyjechać do naszej bazy i aktywnie działać na miejscu bądź wspomóc nas rzeczami, których potrzebujemy. Jeśli zaś nie jesteś w stanie – zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce i dołożenia swojej cegiełki dla ratowania tych skrawków dzikiej przyrody, którymi jeszcze wciąż mamy możliwość się zachwycać.Co planujemy?


Działania edukacyjne, takie jak spacery przyrodnicze, spotkania, wykłady i warsztaty – aby przybliżyć zainteresowanym osobom przyrodniczą wartość regionu i zwrócić uwagę na potrzebę zwiększonej jej ochrony.

Działania oparte na pracy w terenie – aby monitorować to co dzieje się w lesie, reagować gdy niszczone są najcenniejsze jego fragmenty, sprawdzać czy dokłada się wystarczającego starania by w najmniejszym możliwym stopniu ingerować w życie starego lasu.

Działania oparte na kontakcie z lokalnymi mieszkańcami – aby nie pomijać ich w tak ważnej dla nich sprawie, aby zapytać o ich obawy i oczekiwania, aby wspólnie szukać najlepszych rozwiązań.


Mamy też nadzieję, że powyższe działania obudzą sprawczość społecznej aktywności – to od nas zależy, gdzie i w jakich warunkach będziemy żyć oraz z czego i w jaki sposób będziemy korzystać. Spotkajmy się w Bieszczadach i sprawdźmy czy zadziała!


Jeśli nie możecie przyjechać do Puszczy, wesprzyjcie nas finansowo.Na co zbieramy?


Przede wszystkim na budowę i wyposażenie obozowej infrastruktury (narzędzia budowlane, wyposażenie polowej kuchni, namioty), sprzęt terenowy do leśnych patroli (GPSy, aparaty, kamery), wyżywienie uczestników i uczestniczek, druk potrzebnych materiałów.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5

EA
Elżbieta Adamczuk
50 zł
 
Dane ukryte
18 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 269 zrzutek

i zebrali

450 351 748 zł

A ty na co dziś zbierasz?