wózek dziecięcy rehabilitacyjny ID: kgw3gp

2 940 zł z 8 000 zł

36%

2 940 zł

z 8 000 zł

zakończona

16.07.2015r

28

wspierających
36%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki



\n

Jacuś 03.09.2014 roku skończył 5 lat, urodził się zdrowy, rozwijał się prawidłowo. Mając 3,5 miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, sepsę. W szpitalu spędził ponad 3 miesiące, przeszedł operację drenaż ropniaków podtwardówkowych. Dziś w konsekwencji tamtej choroby, choruje na ciężką padaczkę lekooporną - zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i podkorowe mózgu. Został zakwalifikowany do diety ketogennej, którą jest leczony od września 2011 r. w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii. Jacuś ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy (nie chodził, ale ku naszej radości zaczął siedzieć samodzielnie, nie słyszy, nie mówi). Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie implantowany ślimakowo.

\n

 

\n

Codziennie jest rehabilitowany przez fizjoterapeutę, pedagoga, logopedę, psychologa specjalnego, korzysta z dogoterapii i hipoterapii. Rehabilitacja zaczyna przynosić efekty. Od 13.02.2012 roku nie miał ani jednego ataku padaczki!

\n

Choć Jacuś nie mówi, interesuje się otaczającym światem, chętniej nawiązuje kontakt wzrokowy i zaczyna obserwować i naśladować otaczające go osoby. Jest bardzo ruchliwym, energicznym i ciekawym świata dzieckiem, zaczął siadać, raczkować i wstawać, nadal jednak nie utrzymuje równowagi i nie chodzi. Wymaga wciąż intensywnej terapii i stymulacji. Jako rodzice robimy wszystko, aby w przyszłości Jacuś stał się jak najbardziej samodzielny. Wierzymy, że stan jego zdrowia będzie się cały czas polepszał.

\n

 

\n

 

\n

Z uwagi na wydatki przekraczające nasze możliwości   nie jesteśmy wstanie zakupić wózka, poprzedni jest za mały dla Jacka, syn ma ogromną siłę i wózek uległ zniszczeniu, wymienialismy już kółka, hamulec, itd. Z własnych środków zapewniamy: zakup leków, suplementów diety, środków higienicznych, ubrań, butów ortopedycznych, rehabilitację, basen, pomoce dydaktyczne, dojazdy do szpitala w Warszawie, Chorzowie, części wymienne do implantów ślimakowych.

Wpłacający28

 
Dane ukryte
518 zł
 
Dane ukryte
414 zł
 
Dane ukryte
311 zł
 
Dane ukryte
311 zł
 
Dane ukryte
207 zł
 
Dane ukryte
207 zł
 
Dane ukryte
207 zł
 
Dane ukryte
104 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
83 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

460 707 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?