Profil organizatora

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Dołączono

30.05.2016


Inna nazwa (firma, fundacja..)

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki


E-mail


Telefon


Ulica

Korkowa

Nr domu/lokalu

167

Miejscowość

Warszawa

Kod pocztowy

04-549

Telefon kontaktowy

606479579


O użytkowniku

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego powstała w 1990 r. dla promowania działalności wspinaczkowej i eksploracyjnej Polaków w górach całego świata. Z założenia najważniejszymi celami miała być pomoc przy organizacji wypraw, podejmowanie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w górach, wreszcie popieranie wydawnictw służących promocji polskich dokonań górskich i upowszechnianie wiedzy o nich. Pod statutem i aktami założycielskimi widnieją podpisy najwybitniejszych w tamtym czasie polskich himalaistów z Wandą Rutkiewicz (dziś już niestety nieżyjącą) na czele, ponadto podpisy przedstawicieli Polskiego Związku Alpinizmu, i najważniejszych Klubów Wysokogórskich w kraju. Na Patrona Fundacji wybrano Jerzego Kukuczkę, który rok wcześniej zginął na południowej ścianie Lhotse, czyniąc jednym z głównych celów statutowych utrwalanie pamięci o Jego osiągnięciach. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki powstała, aby nieść pomoc poszkodowanym w górach, ale też aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze. Wśród beneficjentów Fundacji znajdują się między innymi: Olga Morawska z dziećmi – wdowa po tragicznie zmarłym w 2009 r. Piotrze Morawskim, Sylwia Bukowicka wychowująca samotnie córeczkę Bartosza Tomaszewskiego, który zginął tragicznie w rejonie Mont Blanc w 2010 r., Paulina Kozub – żona tragicznie zmarłego w Alpach w 2011 r. Wojtka Kozuba - samotnie wychowuje córeczkę Natalkę. W minionych latach Fundacja aktywnie prowadziła i prowadzi zbiórki pieniędzy z przeznaczeniem dla poszkodowanych w górach. Nasza pomoc trafiła m. in. do: Maćka Stańczaka, Wojtka Wenty, Artura Pierzchniaka i wielu innych.

Nasi użytkownicy założyli

360 552 zrzutki

Zorganizowane zrzutki promowane (dawniej publiczne):

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki promowanej (dawniej publicznej). Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.