Aktualności2

 • W międzyczasie przyszła również korespondencja z Watykanu:) List znaleziony w skrzynce był ubłocony, rozdarty i wyglądało to tak jakby ktoś otworzył korespondencję. Dziwna to była sytuacja, niemniej list dotarł i jest czytelny.

  g31ce5c83d83043b.jpeg

  Czytaj więcej
 • Z wielką radością wyruszyliśmy na Ewangelizacyjną Wyprawę Rodzin. Będziemy starali się "nadawać" na bieżąco. Artykuł o całym projekcie dostępny jest pod adresem: https://gaudete21.wiekszedobro.pl

  s105c4e0f94472b5.jpegNasza podróż trwa i można dołączyć do nas - online - https://facebook.wiekszedobro.pl Jeśli chcesz napisz nam swoją intencję - będziemy codziennie modlić się za Ciebie, a ostatecznie zawieziemy Wasze intencje oraz owoce całej wyprawy do Matki Bożej, składając je u Jej stóp w Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Aktualne informacje zamieszczamy na: https://ewr.wiekszedobro.pl

  Bóg zapłać za każde wsparcie. Pozdrawiamy wszystkich:) Szczęść Boże!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Uwaga.

Poniżej opsiane cele wyprawy zostały zrealizowane podczas wyprawy na Pomorze oraz na Warmię. Pięciotygodniowa kamperowa (dzięki wspraciu Tomasza Witkowskiego z Grudziądza - https://rentalcamper.pl/, który udostępnił nam dwa nowoczesne kampery na ten cel) ewangelizacyjna wyprawa rodzinna rozciągnęła się, po powrocie na różne parafie i miejsca, do których udało się dotrzeć już samochodem osobowym.

Naszą wyprawę opisywaliśmy na stronie: https://gaudete21.pl gdzie zamieszczaliśmy transmisje i materiały filmowe z trasy.


Okzauje się,

że Pan Jezus posyła nas dalej. Szykujemy się do wyprawy pod granicę z Białorusią, aby tam nieść radość i pokrzepienie. Bardzo potrzeba nam modlitewnego wsparcia i prosimy o nie. A jeśli możecie nas wspierać materialnie to bardzo dziękujemy za każde wsparcie. Dalej będziemy prowadzić witrynę: https://gaudete21.pl aby relacjonować naszą posługę na miejscu. Tutaj fragment z posługi październikowej:
Poprzedni opis nasze zrzutki (wyprawa trwa dalej):Misja.

Świadectwa spotkania Żywego Boga, wiary przeżywanej w całej rodzinie, cudownych interwencji Jezusa i Matki Bożej, uzdrowień i  uwolnień oraz Bożego prowadzenia w życiu, wiozą ze sobą rodziny zaangażowane w działania ewangelizacyjne Fundacji Ad Maiorem Dei Gloriam – Harcerstwo Niepokalanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Akademickim Im. O. Tomasza Rostworowskiego SJ.Projekt zakłada służbę rodzin w nadmorskich parafiach na przełomie września i października, podczas Mszy świętych oraz organizowanych przez nich koncertów ewangelizacyjnych i pikników rodzinnych. Do uczestnictwa zapraszają również wszystkie rodziny, osoby, które zechcą dołączyć do tej wyprawy poprzez transmisje na ich kanale: https://youtube.wiekszedobro.pl. W planach jest też dzielenie się codzienną wspólną rodzinną modlitwą, przeżyciami z podróży, za pośrednictwem strony: https://www.facebook.com/wiekszedobro. W ten sposób wydarzenie to ma objąć zasięgiem cały kraj, a nawet wspólnoty spoza granic Polski, m.in. Polonię z Danii.


Cel.

Celem jest rozbudzenie wiary, ożywienie nadziei, pogłębienie miłości ku Bogu i otwartości na drugiego człowieka. Chcemy zawieźć radość, która pozwala skutecznie przeciwstawiać się zwątpieniom i zniechęceniu, a wszystko po to, aby przyjąć ogrom Bożej miłości. Grafik transmisji będzie obejmował kilka momentów w ciągu dnia, w trakcie których będzie możliwy kontakt z uczestnikami wyprawy, a wszystko po to, aby po zakończeniu projektu, kontynuować nawiązane w ten sposób relacje, wspólną modlitwę i wymianę doświadczeń rodzin z całego kraju.Pragniemy budować w ten sposób nowy ruch rodzin w Kościele katolickim, pod nazwą Harcerstwo Niepokalanej, w którym podstawową jednostką organizacyjną jest rodzina. W tej sprawie prowadziliśmy korespondencję z Ojcem Świętym Franciszkiem, który z serca błogosławi tym działaniom.

t7a048ec0839ab4d.jpeg


W ciągu roku, również podczas pandemii, na stałe prowadziliśmy w Kościele wydarzenia muzycznego uwielbienia Boga (https://wiekszedobro.pl/uwielbienie), animowaliśmy powstawanie wspólnoty charyzmatycznej modlitwy, trwaliśmy we wspólnotowej modlitwie całymi rodzinami, dbając o formację wszystkich członków.  Naszym pragnieniem jest dzielenie się radością życia z Jezusem, umacnianie innych w wierze i nadziei, aby wszyscy otworzyli się na Bożą miłość i Jego plany, i zaprosili do swego życia Maryję.


Szczegóły wyprawy.


W pierwszą sobotę sierpnia - 7.08.2021 odprawiona była Msza św, w intencji wyprawy, jej uczestników oraz wszystkich wspierających nas osób.


Planowany budżet obejmuje:

1. Wynajem trzech kamperów, dla rodzin uczestników.

2. Zakup paliwa na pokonanie 2440 km.

3. Przygotowania i promocja wyprawy.

4. Wyjazd pilotażowy do Gdyni.

g2e0a1cbcb97ed66.jpeg

Miejscowości, które zamierzamy odwiedzić: Dębki, Gdynia, Sopot, Hel, Morąg,

Codziennie będziemy transmitować naszą wyprawę. Bądźcie z nami!
Jak się zaczeło?

Weronika i Rafał Lewandowscy ze swoimi dziećmi trwają na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem Metropolity Łódzkiego Abp. Grzegorza Rysia i od niedawna również Bp. Szymona Stułkowskiego. Swoją wyprawę rozpoczęli od zaskakującego wydarzenia przekazania Fundacji, na działania ewangelizacyjne, Ruin Piastowskiego Zamku Gryf na Dolnym Śląsku. Rozeznanie Bożego działania w tym obiekcie potwierdził Abp Marek Jędraszewski udzielając rodzinie błogosławieństwa na pierwszą wyprawę w 2013 roku.

Na Dolnym Śląsku mogli animować powstanie wspólnoty modlitewnej przy parafii Zwiastowania NMP w Mirsku, służyć muzycznie we wspólnocie Nazaret przy parafii Św. Wojciecha w Jeleniej Górze, współtworzyć wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze - Cieplicach. Ze swoją posługą odwiedzali chorych w Zakładzie opiekuńczo – leczniczym Caritas Diecezji Legnickiej, organizowali i służyli podczas Mszy św. z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie w Gryfowie Śląskim i w Proszówce na Zamku Gryf. Na stałe formują się we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus, w duchowości jezuickiej. Przeszli wszystkie etapy Rekolekcji Ignacjańskich. Obecnie ich posługa na stałe związana jest z prowadzeniem Wieczorów Uwielbienia w Kolegiacie Wniebowzięcia NMP w Uniejowie (diecezja włocławska). Rafał służy również jako szafarz Eucharystii.

d1d2e2a127b11741.jpeg

Szczegóły wyprawy dostępne będą na stronie: https://wyprawa.wiekszedobro.pl. Projekt crowdfundingowy – na portalu zrzutka.pl wspierający przygotowania jest podstawą finansowania wyprawy. Jej powodzenie w dużej mierze zależy od hojności darczyńców, którzy zechcą wziąć w ten spsób udział w wydarzeniu, współtworząc dzieło ewangelizacji rodzin i stając się jego częścią. Zachęcamy do wsparcia i uczestnictwa w wyprawie, niech celem będzie Jezus, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć później za Św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem.” 2 Tm 4,7a.

Pod adresem https://koncert.wiekszedobro.pl można obejrzeć krótki koncert promujący wyprawę.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 8

 
Użytkownik niezarejestrowany
582 zł
MT
Michał Tutak
500 zł
DP
Dariusz Piórowski
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Plac Kolegiacki 2, 99-210

Uniejów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 895 887 zł

A ty na co dziś zbierasz?