id: sw9dj3

Polski Czerwony Krzyż - na pomoc Słowenii

Polski Czerwony Krzyż - na pomoc Słowenii

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
8 520 zł
z 25 000
34%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 331 zrzutek i zebrali 1 064 607 040 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Transport z pomocą humanitarna jest już na miejscu w Słowenii!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Polski Czerwony Krzyż prosi o wsparcie dla osób poszkodowanych przez powodzie w Słowenii. Na miejscu powodzianom pomagają wolontariusze i pracownicy Słoweńskiego Czerwonego Krzyża. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup osuszaczy oraz najpotrzebniejszych rzeczy niezbędnych do odbudowy zniszczonych budynków.

 pcbvsqjUtfpkDUDX.png

Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilkaset jest rannych, w wyniku powodzi i lawin błotnych, które nawiedzają Słowenię. Sześć rzek osiągnęło tam rekordowo wysoki poziom wód. Zalane może być nawet 30 proc. powierzchni kraju.

 

Do pomocy włączyła się słoweńska armia, a także ratownicy i wolontariusze Czerwonego Krzyża. W akcji są helikoptery: pomagają ratować osoby, które schroniły się na dachach domów i wierzchołkach drzew.

 

Na miejsce katastrofy wolontariusze  Polskiego Czerwonego Krzyża (członkowie grup ratownictwa i grupy pomocy humanitarnej) dostarczą pomoc, która jest teraz najbardziej potrzebna. Natychmiastowe wsparcie zaoferował także Austriacki Czerwony Krzyż. Austria również zmaga się ze skutkami gwałtownych burz i opadów deszczu.

 

W Słowenii w najgorszej sytuacji znajdują się okolice historycznego miasta Szkofja Loka. Część głównych i bocznych dróg zostało odciętych w wyniku zalania. Personel medyczny nie zawsze może dotrzeć do miejsca pracy. Jak zawsze w przypadku takich powodzi i lawin błotnych istnieje ryzyko wybuchu epidemii.

 

„Polski Czerwony Krzyż pozostaje w stałym kontakcie ze Słoweńskim Czerwonym Krzyżem (SCK). Dziś otrzymaliśmy informacje o potrzebach słoweńskiej strony”, informuje Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, który rozmawiał w sobotę [5 sierpnia] między innymi z Sekretarz Generalną SCK Cvetką Tomin.

 

Oznakowany transport Polskiego Czerwonego Krzyża wyruszy z Lublina do Słowenii jutro, 6 sierpnia, rano. Wysyłamy z naszych zasobów żywność o długim terminie przydatności i tysiące pakietów higienicznych o wartości ponad 300.000 PLN. Wsparcie i pomoc humanitarna potrzebne będą nie tylko dziś i w najbliższych dniach, kiedy najważniejsze jest ratowanie ludzkiego życia, ale także przez kolejne tygodnie i miesiące, gdy ocaleni będą wracać do normalnego życia i odbudowywać swoje utracone domy.


Kontakt dla mediów:

Jerzy Ziemacki  

T +48 577 596 644| E [email protected]Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 121

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ER
Eryk
15 zł
KA
Kamil
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MI
Michal i Dominika
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AW
Agata
100 zł
MM
Maciej Męczyński
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków