Opis zrzutki

Celem naszej zrzutki jest wyremontowanie lokalu, w którym stworzymy pierwszą siedzibę Teatru Komedii Valldal w Gdyni. Do tej pory nasze zajęcia artystyczne i próby do spektakli prowadziliśmy w wynajmowanych na godziny przestrzeniach rozsianych po całym Trójmieście. Od lat wraz z naszymi podopiecznymi marzymy o jednym: o stworzeniu własnej przestrzeni do grania, śpiewania, tańczenia i spotykania się.


Niedawno udało nam się wynająć cudowny lokal zlokalizowany na parterze budynku Sea Towers (w tym miejscu pragniemy podziękować za wsparcie firmie Invest Komfort). Sea Towers zlokalizowany jest w samym sercu naszego pięknego miasta, dosłownie kilka kroków od portowego nabrzeża. Lokal (a dokładnie dwa sąsiadujące ze sobą lokale) jest w stanie surowym, więc musimy go zaaranżować według naszych warsztatowych potrzeb i fantazji. Niestety jest to, jak wiadomo, bardzo kosztowne, dlatego zwracamy się do Was z apelem - wesprzyjcie nas. :)

f885dc43140ba02a.jpegKochani - na co dzień radzimy sobie sami. Nie jesteśmy organizacją pożytku publicznego i nie prosimy o wsparcie 1% z podatków, ponieważ uważamy, że są osoby i organizacje, które potrzebują tego bardziej niż my. Tym razem prosimy Was jednak o jednorazową pomoc - żebyśmy mogli stworzyć piękne miejsce, które latami będzie służyło kolejnym setkom młodych miłośników sztuki z całego Trójmiasta. Takich przestrzeni jest naprawdę niewiele, a ludzi, którzy chcą tworzyć - bardzo dużo. 


To nie jest zrzutka na jednorazowy projekt, który zniknie po premierze i go przegapicie. Dokładając się, pomożecie stworzyć miejsce, które będzie służyło latami. Co więcej - być może sami nie raz z niego skorzystacie. Zapraszamy i prosimy o pomoc!:)


JAK LOKAL BĘDZIE WYGLĄDAŁ:

Lokal będzie składał się z dużej przestrzeni do ćwiczeń z podłogą baletową i poczekalnią na dole oraz dwóch antresol na górze. Znajdzie się w nich część biurowa (nasz dział produkcji przez te wszystkie lata pracował zdalnie, jeszcze zanim to było modne), podręczny magazyn rekwizytów i kostiumów do zajęć, duży stół do prac plastycznych, miejsce spotkań i zajęć wokalnych.


Chcemy, żeby było to miejsce otwarte. Posiadanie własnej przestrzeni pozwoli nam na stworzenie większej liczby grup warsztatowych i poszerzenie oferty o nowe zajęcia, rozwijające artystyczną wrażliwość dzieci i dorosłych. Własny lokal to ogrom możliwości, chcemy je wykorzystać i dzielić się z Wami tym, co umiemy robić najlepiej. Poza dotychczasową ofertą (zajęcia aktorskie, wokalne, taneczne, próby do spektakli) we własnym lokalu planujemy dodatkowo uruchomić m.in.:


 • zajęcia wokalne dla dorosłych;
 • balet dla dorosłych:)
 • balet dla maluszków;
 • zajęcia plastyczne (scenograficzne, kostiumowe, lalkowe);
 • zajęcia ruchowe (fitnesowe, rozciąganie, yoga, itp.);
 • przyszłościowo planujemy też organizować wydarzenia artystyczne (spektakle, koncerty, warsztaty) w przepięknej przestrzeni wokół Sea Towers i nowej Mariny.


NA TO PRZEZNACZYMY ZEBRANE PIENIĄDZE:


 • zamontowanie podłogi scenicznej do zajęć aktorskich i tanecznych;
 • wybudowanie łazienki z toaletą;
 • pomalowanie ścian;
 • przystosowanie elektryki, hydrauliki, systemu przeciwpożarowego, zamontowanie oświetlenia, kurtyny powietrznej, itp.;
 • zamontowanie rolet na okna (cała jedna ściana lokalu jest przeszklona, musimy mieć więc możliwość wysłonięcia podczas pracy warsztatowej dla skupienia i intymności);
 • zaaranżowanie poczekalni/ strefy relaksu (sofy, fotele, szafki na rzeczy osobiste);
 • zamontowanie drążków baletowych;
 • zamontowanie szyldu nad wejściem;
 • kupienie mebli dla uczestników zajęć i mebli biurowych.

Lokal chcemy przystosować do naszych potrzeb oszczędnie i bez ekstrawagancji - ale estetycznie, funkcjonalnie i kreatywnie. 

jdf5e814be2a7f47.jpeg

b07f1516ef2715cc.jpeg

xc4dd2f26810e2cc.jpeg

x13dd357933bea6f.jpegKIEDY CHCEMY ZACZĄĆ:

Klucze do lokalu mamy odebrać z początkiem czerwca 2021 - wtedy wchodzimy z narzędziami, materiałami i tworzymy nowy teatralny Dom. Jeśli praca pójdzie nam sprawnie, może uda się zacząć w nim tworzyć już w te wakacje! A od września otwieramy sezon z pełną ofertą. 


O TEATRZE:

Teatr Komedii Valldal powstał w 2014 roku w Gdyni. Tworzymy w nim autorskie spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które charakteryzuje absurdalny humor, duża dbałość o oprawę plastyczną i muzyczną, wykorzystywanie różnych środków artystycznego wyrazu - od teatru lalek po musical. Ważną częścią działalności Teatru są całoroczne warsztaty artystyczne, które przygotowują m.in. do realizacji dużych familijnych widowisk muzycznych.

ebfcc391754335bd.jpegW ciągu 7 lat działalności zagraliśmy ponad 200 spektakli. Naszą ostatnią bestsellerową produkcję - „Hejt School Musical” – obejrzało, jak dotąd, ponad 12 000 widzów. Poprzedni hit, czyli „Wikingów. Musical nieletni” zobaczyło ponad 20 000 widzów. 1 czerwca 2021 zapraszamy Was na kolejną premierę - “Faunę. Musical nieludzki”, który porusza problem traktowania zwierząt przez ludzi. W repertuarze Teatru Komedii Valldal obok dużych musicali znajdują się również spektakle dla najmłodszych ("Bakteriusz i Próchniak", Kra, kra, kra, czyli zwierzęta na lodzie", "Mała Syrenka"), jak i komedie dla dorosłych ("Emigrantka", "Hotel Palace").


uefff2a874c6a82a.jpeg

Obecnie Rodzina Teatru Komedii Valldal liczy ponad 140 artystów od 6. roku życia, rozwijających swoje sceniczne umiejętności w grupach aktorskich, tanecznych i wokalnych. W 2016 roku powołaliśmy do życia Fundację Teatru Komedii Valldal, której celem jest jak najszersze i jak najradośniejsze promowanie kultury teatralnej wśród ludzi w każdym wieku.


hdfd075c87428e6f.jpeg

d3897a2ce753cf94.jpegWYRÓŻNIENIA:


 • nagrody Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rok 2020 dla twórców naszego Teatru - Zespołu Aktorskiego, scenarzysty Szymona Jachimka i choreografki Vide Valldal-Johannessen;
 • nominacja do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński za 2019 rok za “odwagę i bezkompromisowość spektakli”; 
 • nagroda publiczności oraz wyróżnienie aktorskie dla Vilde Valldal-Johannessen za spektakl “Emigrantka” na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA 2016 w Gorzowie Wielkopolskim;
 • wygrana na festiwalu OFF- PÓŁNOCNA w Łodzi - Jeremiasz Gzyl – nagrodzony jako najlepszy wykonawca Festiwalu, spektakl “Emigrantka” – jako najlepszy spektakl Festiwalu;
 • Spektakle “Wikingowie. Musical nieletni” oraz “Hejt School Musical” zakwalifikowały się  ponadto do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej;


Na co dzień współpracujemy artystycznie m.in. z Miastem Gdynia, Centrum Riviera, Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Gdynia Główna, Konsulatem Kultury w Gdyni, Filharmonią Kaszubską w Wejherowie.  

x94c89dd3e0e4fb6.jpeg

k91b454aa7ba607b.jpeg

O NASZYCH MŁODYCH ARTYSTACH:

Bardzo wielu z naszych młodych aktorów to już nie amatorzy, ale doświadczeni artyści, których mogliście oglądać na deskach zawodowych teatrów (m.in. Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Muzycznego w Gdyni), jak i w dużych produkcjach filmowych. To m.in. Eryk Biedunkiewicz (serial BBC “World on fire”), Pola Król (główna rola w filmie “Tarapaty 2”), czy Basia Papis (główna rola w filmie “Zupa nic”, sequelu filmu “Moje córki krowy”). 

Nasi “absolwenci” studiują obecnie w Akademii Teatralnej w Warszawie, Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Studium Aktorskim w Olsztynie, Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni, Szkole Filmowej w Łodzi. Wielu z nich możecie już obejrzeć na ekranie (m.in. Malwinę Laskę w filmie “Wszystko dla mojej matki”, Ignacego Lissa w serialu Netflixa “Otwórz oczy”).

Jednak przede wszystkim nasi młodzi aktorzy to fantastyczni przyjaciele - pełni pasji, wzajemnego szacunku i miłości do sztuki, którą chcą się z Wami dzielić. Kochają twórczo spędzać ze sobą czas i to dla nich chcemy stworzyć do tego miejsce. 


NASZA EKIPA:

Tomasz Valldal-Czarnecki - dyrektor Teatru, reżyser;

Vilde Valldal-Johannessen - choreografka, aktorka, instruktorka fitness;

Szymon Jachimek - scenarzysta;

Monika Wójcik - scenografka, kostiumografka;

Ignacy Jan Wiśniewski - kompozytor, pianista;

Agnieszka Brenzak - aktorka, wokalistka, instruktorka wokalna;

Jagoda Białogrodzka - kierowniczka produkcji;

Ewelina Antosz - producentka, charakteryzatorka.

k8ae6303dac54233.jpeg


WIĘCEJ O NAS NA STRONIE:

www.teatrkomediivalldal.com

ORAZ NASZYM FB:

https://www.facebook.com/teatrkomediivalldal


Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE WSPARCIE!!! <3


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 184

PP
Przemysław Piask
1 000 zł
Joanna Łojkowska
500 zł
DJ
Banda Zosi ;)
500 zł
KM
Konrad Muraszkiewicz
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AS
Agata Szcześniak
200 zł
E
Edward
200 zł
AM
Anna Mikucka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
LW
Ludwika Wasiek-Ekiert
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Antoniego Hryniewickiego 50, 81-340

Gdynia, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Płyta z piosenkami z "Fauny"!

Płyta z piosenkami Ignacego Jana Wiśniewskiego, tekstami Szymona Jachimka, zaśpiewanymi przez naszych przezdolnych młodych artystów!!!

rozwiń

wybrano 20 razy (pozostało 180 z 200)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Plakat Fauny z autografami twórców

Nasz piękny plakat z "Fauny. Musicalu nieludzkiego" z autografami twórców spektaklu.

rozwiń

wybrano 51 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Gadżety Valldalove

Pakiet gadżetów valldalowych, czyli m.in. plakat z podpisami twórców, płyta CD z wybranego spektaklu, magnesy na lodówkę:)

rozwiń

wybrano 25 razy

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Udział w próbie wznowieniowej spektaklu + komplet gadżetów valldalowych!

Nagroda Premium!:) - komplet gadżetów valldalowych + możliwość wzięcia udziału w całościowej próbie wznowieniowej jednego z naszych spektakli już po wakacjach. Zobaczycie proces przygotowania - odwiedzicie charakteryzatornię, zobaczycie, jak wygląda próba dźwięku, rozśpiewanie i aktorska rozgrzewka. Poznacie od kulis naszą pracę i poznacie naszych młodych utalentowanych aktorów. 

Następnego dnia będziecie mogli obejrzeć gotowy już spektakl!

rozwiń
Wpłać 2000 zł i więcej
Udział w spektaklu "Fauna. Musical nieludzki"!!! + komplet gadżetów valldalowych

Nagroda Turbo Premium!:) - Komplet gadżetów z naszego musicalu oraz... możliwość zagrania w “Faunie. Musicalu nieludzkim” podczas jednego z naszych spektakli po wakacjach! Tak - na scenie, w kostiumie i charakteryzacji, przy pełnej widowni!:) Będzie to oczywiście poprzedzone próbą wznowieniową i przygotowaniem Was przez reżysera, a rola będzie bardzo epizodyczna - ale jest to okazja, żeby spełnić niejedno dziecięce marzenie!!!:)

UWAGA - nagroda dla osób do 18 roku życia. Czyli rodzic, albo wujo wpłacają - a młody miłośnik teatru wskakuje do nas na scenę:)

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

721 926 zrzutek

i zebrali

498 441 974 zł

A ty na co dziś zbierasz?