id: 2urauw

Wyjazd reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym na Tajwanie

Wyjazd reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym na Tajwanie

Nasi użytkownicy założyli 1 014 214 zrzutek i zebrali 1 060 545 113 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W dniach 1-2 grudnia 2023 w mieście Tajpej na Tajwanie rozstaną rozegrane Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym. Jest to bieg, który odbywa się po pętli 2 kilometrowej i wygrywa osoba która przebiegnie najwięcej kilometrów. Rywalizacja przebiega również w drużynach narodowych gdzie sumują się wyniki najlepszej trójki wśród kobiet i mężczyzn z danego kraju.

Nieprzerwanie od 2015 roku polska kadra przywozi zarówno z Mistrzostw Europy jak i Mistrzostw Świata medale w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej. Chcemy podtrzymać tę medalową passę, jednak wyjazd na drugi koniec świata jest kosztowny. Są to zarówno koszty związane z przelotem, noclegiem, wyżywieniem, suplementacją czy sprzętem sportowym. Dodatkowo przy tego typu zawodach dochodzą koszty wysłania serwisantów, którzy opiekują się zawodnikami podczas biegu czyli dbają o odpowiednie odżywianie, nawodnienie, suplementację, pełnią rolę masażystów, psychologów itp.

Ministerstwo Sportu i Turystyki finansuje tylko przeloty i nocleg dla 4 zawodników (2 kobiety i 2 mężczyzn). Cała kadra liczy jednak 10 osób, dlatego prosimy Was o wsparcie i umożliwienie nam walki o medale także w rywalizacji drużynowej. W związku z tym, iż finansowanie dotyczy tylko 4 reprezentantów potrzebujemy Waszego wsparcia przy zakupie biletów oraz noclegów dla pozostałej części zawodników. Osoby wspomagające biegaczy pokrywają to wspólnie z zawodnikami z własnych środków.


Nasi ultramaratończycy należą do światowej czołówki i na swoim koncie mają liczne, międzynarodowe sukcesy.


Powołani zawodnicy:


Kobiety


Patrycja Bereznowska - multimedalistka MŚ i ME, aktualna mistrzyni Europy indywidualnie i drużynowo, rekordzistka świata w drużynie, wielokrotna mistrzyni Polski.


Aleksandra Niwińska - wicemistrzyni świata 2017 indywidualnie, wielokrotna medalistka MŚ drużynowo, aktualna mistrzyni Europy drużynowo, rekordzistka świata w drużynie, wielokrotna mistrzyni Polski.


Aneta Rajda - wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, wielokrotna reprezentanta Polski w ME i MŚ w biegu 24-godzinnym.


Monika Biegasiewicz - drużynowa mistrzyni świata 2017 i drużynowa mistrzyni Europy 2018. Medalistka mistrzostw Polski.


Milena Grabska-Grzegorczyk - drużynowa mistrzyni Europy 2016, wielokrotna reprezentantka kraju, multimedalistka mistrzostw Polski.


Anna Kapica - dwukrotna medalistka mistrzostw Polski, debiutuje w kadrze biało-czerowonych.


Mężczyźni


Andrzej Piotrowski - aktualny wicemistrz Europy, aktualny drużynowy Mistrz Europy, rekordzista świata w drużynie oraz wielokrotny mistrz Polski.


Mariusz Napiórkowski - wicemistrz Polski 2022, debiutant w kadrze biało-czerwonych.


Andrzej Mazur - aktualny drużynowy Mistrz Europy, rekordzista świata w drużynie oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski.


Tomasz Pawłowski - debiutujący w kadrze biało-czerwonych. Wielokrotnie w czołówce mistrzostw kraju, na swoim koncie ma także przebiegnięcie w czołówce legendarnego Spartathonu (bieg Ateny-Sparta 246 kilometrów).


Koszt biletu lotniczego na Tajwan to około 4000 zł + 1000 zł koszty noclegów. Dlatego potrzebujemy około 30 000 zł, aby wysyłać całą drużynę. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zdjąć, choć część kosztów wyjazdu z zawodników. 


Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie!


Zdjęcia Patrzę Kadrami // Aneta Mikulska


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 141

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MS
Magda
ukryta
WT
20 zł
MI
Maciej P.
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Michał Sitarek
100 zł
MM
Michał m
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 36

 
2500 znaków