id: 2zyvu9

Zakup weterynaryjnego KARABINKA gazowego do chwilowego usypiania zwierząt.

Zakup weterynaryjnego KARABINKA gazowego do chwilowego usypiania zwierząt.

10 651 zł 
z 10 000 zł
106%
zakończona 31.05.2019r
293 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Dziękujemy Państwu za każdy grosik wpłacony na zakup potrzebnego nam sprzętu. Ten sprzęt jest potrzebny nie tyle nam, co rannym zwierzętom, którym chcemy pomóc a często jesteśmy bezsilni. Brak karabinka powoduje, iż często nie możemy podjąć akcji ratunkowej – po prostu nie da się podejść do rannego, uciekającego zwierzęcia, na odległość umożliwiającą schwytanie go gołymi rękami. Mieliśmy ostatnio kolejnych kilka takich sytuacji, opiszemy je w najbliższych dniach na facebooku https://www.facebook.com/mysikrolik/ i na naszej stronie internetowej w aktualnościach: https://www.mysikrolik.org/pl/aktualnosci Serdecznie zapraszamy!
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zapraszamy do wsparcia zakupu sprzętu, który umożliwi nam znaczne ograniczenie cierpienia poszkodowanych, dzikich zwierząt. Karabinek umożliwia podanie leku, czy też środka usypiającego z bezpiecznej odległości, bez niepotrzebnego stresu dla dzikiego zwierzęcia.

„FUNDACJA MYSIKRÓLIK

Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.”

Jesteśmy małżeństwem zakręconym na punkcie dzikich zwierząt, dlatego podajemy im pomocną łapę wtedy, kiedy tego potrzebują. Stworzyliśmy dla nich w naszym domu i ogrodzie Ośrodek Rehabilitacji – Mysikrólik.

strona www Fundacji Mysikrólik

Jak działamy.

Ten film naszym zdaniem najlepiej oddaje specyfikę naszej pracy. Został przygotowany przez jednego z naszych sympatyków. Zapraszamy do obejrzenia.

DLACZEGO ZRZUTKA NA KARABINEK?

Poniżej pokazujemy dwa przypadki, w których taki sprzęt jest po prostu obowiązkowy. Rocznie takich sytuacji mamy kilkadziesiąt – głównie to sarny poszkodowane w wypadkach drogowych, ale też np. osłabione ptaki (bociany, łabędzie). Karabinek pozwoli nam przede wszystkim:1. Odłowić zwierzęta wymagające naszej interwencji, którym dzisiaj nie jesteśmy w stanie pomóc (np. uciekająca, ranna sarna).2. Ograniczyć stres zwierzaka do minimum (ponieważ nie musimy do niego podchodzić).Kwota zrzutki zawiera sam karabinek + gazowe naboje + amunicja-strzykawki.Fragment opisu dystrybutora karabinka:

Przeznaczenie i zastosowanie nowoczesnego urządzenia do iniekcji zdalnych nie ogranicza się już wyłącznie do unieruchamiania zwierząt. Aplikatory zasilane ciekłym gazem są wykorzystywane do podawania lekarstw takich jak antybiotyki, witaminy i środki przeciwpasożytnicze (środki czerwiopędne) i na tym ich możliwości się nie wyczerpują. Umożliwiają szczepienie całych stad i pobieranie tkanek do badań. Zwierzęta, które poddawane są unieruchamianiu zazwyczaj uciekają aż do chwili, gdy zaczyna działać lek anestetyczny, po czym trudno jest je odszukać. Dodatek w postaci nadajnika radiowego na strzykawce umożliwia łatwe i szybkie zlokalizowanie zwierząt za pomocą odpowiedniego odbiornika radiowego. Wymienna lufa, skonstruowana z myślą o dużych ilościach dozowanych lekarstw, umożliwia zastosowanie urządzenia w przypadku bardzo wrażliwych zwierząt o cienkiej skórze, a nawet ptaków. Wykorzystanie tego urządzenia umożliwiło uratowanie życia wielu rannym bocianom.

W tych sytuacjach to niezbędny sprzęt:

Jelonek

No i co teraz?

W takich - jak ta na fotografii - sytuacjach, karabinek jest jedynym rozwiązaniem. Ten 'kolega' waży ponad 100 kg, jest w nieprawdopodobnie silnym stresie i jest gotów walczyć do samego końca, bez względu na ból - a ma złamane dwie nogi.

Marysia.

To jedna z naszych podopiecznych z 2018 roku. 'Obsługa' takiego drapieżnika wymaga czasami chwilowego uśpienia.

Marysia

Dzięki karabinkowi będziemy mogli odłowić zwierzęta wymagające interwencji, ale nadal potrafiące uciekać. W znaczącym stopniu zmniejszymy również stres wszystkich zwierzaków, wymagających naszej interwencji.ZAPRASZAMY DO ZRZUTKI!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 293

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 515 zrzutek

i zebrali

809 419 003 zł

A ty na co dziś zbierasz?