id: 7jmjaf

Terenówka dla ekologa Waldemara Woźniaka

Terenówka dla ekologa Waldemara Woźniaka

Opis zrzutki

Witajcie!

Niektórzy może już znają i słyszeli o tak wspaniałym człowieku jakim jest Pan Waldemar Woźniak.

Dla przypomnienia zostawiam wam link do reportażu TVN Uwaga:


https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/emeryt-na-wlasna-reke-sprzata-dzikie-wysypiska-wojt-odpady-powinny-byc-posegregowane-oficjalna-stron,323737.html

udbc2c06fa952880.jpeg

Ponad 100 ton odpadów zebrał w lasach, przydrożnych rowach, rzekach i na łąkach. 71-latek z Pszenna w gminie Świdnica po przejściu na emeryturę cały swój czas poświęca na ratowanie środowiska naturalnego. Niestety, jego praca została zastopowana, bo nie ma jak dojechać do nielegalnych wysypisk. 15-letni wysłużony Volkswagen odmówił posłuszeństwa. Społecznik pilnie potrzebuje nowego, najlepiej terenowego samochodu.


Jakiś czas temu założyłam zbiórkę, która miała pomóc w zakupie samochodu. Celem było 35 tysięcy ale dzięki ludziom o wielkich sercach udało się uzbierać łącznie 38 tysięcy złotych! Z całego serca jeszcze raz za to bardzo dziękuję!

v3b242d8665f214b.jpegTo piękna kwota, która wydawała się wystarczająca ale niestety..

Poszukiwania sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego samochodu cały czas trwają. Pan Waldemar obejrzał już ich kilkanaście i każde z nich wymagałoby dużego wkładu finansowego. A jak już któreś wpadnie w oko to jest poza naszym zasięgiem, ponieważ ceny wahają się w granicach 60-65 tysięcy złotych. Przejechał wiele kilometrów w poszukiwaniu sprawnego auta w kwocie którą udało się zebrać ale z marnym skutkiem..

Dlatego wspólnie uznaliśmy, że rozsądniej będzie założyć kolejną zrzutkę i dozbierać brakującą kwotę na zakup sprawnego samochodu, który długo posłuży.


Zimno, deszcz i zbliżającą się zima dla Pana Waldka nie jest straszna. Codziennie wyrusza w teren i szuka nowych miejsc, które należy posprzątać.

W tej chwili tym miejscem jest las w Wiśniowej. Do tej pory uzbierał tam kilkadziesiąt worków śmieci,które musi ręcznie stamtąd wynosić bo niestety auto z kontenerem nie wjedzie na taki teren. A tych kontenerów będzie potrzebnych aż 4!

Na szczęście nie zawsze działa sam i czasem przychodzą znajomi z pomocą.

e1c0363fa7efa649.jpegob1563ca9667b267.jpeg

Waldemar Woźniak marzy o używanym samochodzie terenowym typu pickup, którym mógłby się swobodnie dostać polnymi i leśnymi drogami do wysypisk.


"Jestem wychowankiem Domu Dziecka, państwo zapewniło mi wychowanie i edukację. Chcę się odwdzięczyć, a nic tak nie boli, jak lasy pełne opon, lodówek, i wszystkich innych śmieci" - mówi społecznik.

Współpracuje z samorządami i zarządcami dróg, kiedy trzeba, to także z policją. Nigdy nie pyta, kto powinien posprzątać. - Są śmieci i trzeba je uprzątnąć! - podkreśla.

z0f414bc7c04bfeb.jpeg

Bądźmy wszyscy Mikołajami! Wspólnie możemy spełnić to marzenie i ułatwić tą ciężką codzienną pracę.


W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę pisać: [email protected]


Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Agata Pastuch

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 27

Michał Łysoń
200 zł
AB
Anna Bergmann
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ZD
Zdzisław Dzwonnik
100 zł
 
Dane ukryte
80 zł
SZ
Student z Opola
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • AB
  Anna Bergmann

  Super sprawa! Wspieramy Pana Waldemara! My tez zawsze zbieramy śmieci na spacerze, śmieć sam się nie wyrzuci, a naturze trzeba pomóc

  100 zł
 • SZ
  Student z Opola

  Panie Waldemarze, tak jak rozmawialiśmy, wpłacam tyle ile student może

  70 zł
 • monika

  Nie rozumiem. Dlaczego ten link zostal dodany 5 grudnia 2020 ? Przeciez zrzutka juz sie skonczyla ? Co z tym samochodem ?

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 218 zrzutek

i zebrali

437 868 820 zł

A ty na co dziś zbierasz?