#koronawirus Zwiedzaj Warszawo! Wesprzyj warszawskich przewodników i kup voucher na wycieczkę - po epidemii ruszamy w miasto! ID: 7ybfek

#koronawirus Zwiedzaj Warszawo! Wesprzyj warszawskich przewodników i kup voucher na wycieczkę - po epidemii ruszamy w miasto! ID: 7ybfek

11 304 zł z 15 000 zł

75%

11 304 zł

11 304 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

05.07.2020r

225

225

wspierających
75%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą zawodowych przewodników po Warszawie. Gdy minie zagrożenie epidemiczne, do restauracji, sklepów i kin klienci wrócą szybko. Niestety, turystyka będzie się podnosić znacznie dłużej. Boimy się o brak dochodów przez długie miesiące – dlatego postanowiliśmy działać.


Polub i udostępnij nasz fanpage na Facebooku:

e009ae2c6457d894.png


Proponujemy wam vouchery na nasze regularne wycieczki po Warszawie w sezonie wakacyjnym. Kupując voucher już dziś, pozwolisz nam przetrwać najbliższe tygodnie i miesiące. My zaś sprawimy, że zwiedzając z nami Warszawę, nie pożałujesz odwołanego wyjazdu do Rzymu czy Barcelony :-)


Liczba miejsc na wycieczkach jest ograniczona - zakup voucher już teraz!


Przygotowaliśmy dla was aż 12 wycieczek po mieście w tematach, w których jesteśmy ekspertami – od nadwiślańskiej przyrody, przez kulturę żydowską, po nieodkryte jeszcze muzea.


Gdy minie zagrożenie epidemiczne, każda wycieczka będzie się odbywać przynajmniej raz w tygodniu, przez co najmniej dwa miesiące. Osobom, które nas wsparły, wyślemy wówczas na podany adres email zaproszenie z linkiem do kalendarza wycieczek. Gwarantuje to duży wybór terminów i każdy będzie mógł się zapisać na wykupioną wycieczkę w dogodnym dla siebie dniu.


Co dla Was przygotowaliśmy?Opisy wycieczek wraz z kwotą vouchera znajdziecie po prawej stronie ekranu. Cena podana przy nazwie wycieczki to cena za jedną osobę. Zawiera ona wszystkie koszty - czyli na samej wycieczce za nic dodatkowo nie płacicie.

Chętnie zapraszamy też dzieci - w takim przypadku prosimy o wybranie minivouchera dla osób poniżej 18. roku życia.


1. (Nie)dawna Warszawa – spacer po Starym Mieście i okolicach - voucher 20 złotych

2. (Nie)dawna Warszawa dla dzieci - szlakami warszawskich legend i bohaterów - voucher 20 złotych

3. Poszukiwania Atlantydy, czyli spacer śladami getta warszawskiego - voucher 20 złotych

4. Łazienki Królewskie - przyroda, historia, kultura i sztuka w jednym - voucher 20 złotych

5. Muranów – historia streetartem malowana - voucher 20 złotych

6. Szukamy warszawskiego city – spacer od Pałacu Kultury do Ronda Daszyńskiego - voucher 20 złotych

7. „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” – zwiedzanie wystawy o Archiwum Ringelbluma - voucher 30 złotych, minivoucher 25 złotych

8. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – zwiedź najlepsze muzeum Europy! - voucher 40 złotych, minivoucher 26 złotych

9. Piękno odzyskane – zwiedzanie Zamku Królewskiego - voucher 50 złotych, minivoucher 26 złotych

10. Skarby za murami – zwiedzanie cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej voucher 30 złotych

11. Tajemnice willi w warszawskim Zoo - voucher 50 złotych, minivoucher 40 złotych (w tym bilet do Zoo)

12. Rejs po Wiśle z opowieścią o Warszawie - voucher 75 złotych, minivoucher 55 złotych


Jak zarezerwować miejsce na wycieczce?


Przykładowa rezerwacja wycieczki “Tajemnice willi w warszawskim Zoo - cena 50 zł od osoby”


Gdy rezerwujesz jedno miejsce na wycieczce:

1. Z listy wycieczek po prawej stronie ekranu wybierasz “Tajemnice willi w warszawskim Zoo”

2. Wyświetla się lista wycieczek z zaznaczoną przez Ciebie opcją i kwotą wpłaty 50 zł

3. Wybierasz metodę i dokonujesz płatności

 

Gdy rezerwujesz kilka miejsc na wycieczce:

1. Z listy wycieczek po prawej stronie ekranu wybierasz “Tajemnice willi w warszawskim Zoo”

2. Wyświetla się lista wycieczek z zaznaczoną przez Ciebie opcją i kwotą wpłaty 50 zł

3. W polu Twoja kwota zmieniasz kwotę 50 zł na kwotę będącą wielokrotnością liczby osób, dla których rezerwujesz miejsce:

dwie osoby - 100 zł

Trzy osoby - 150 zł

Cztery osoby - 200 zł

itd.

 

Gdy rezerwujesz miejsce dla siebie i dla dziecka - musisz dokonać osobno dwóch rezerwacji:

1. Rezerwacji dla siebie dokonujesz według instrukcji powyżej. Gdy dokonasz wpłaty, przejdź z powrotem do katalogu wycieczek.

2. Żeby następnie zarezerwować miejsce dla osoby poniżej 18. roku życia, z listy wycieczek po prawej stronie ekranu wybierasz “Tajemnice willi w warszawskim Zoo MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 40 zł od osoby”. Jeśli dokonujesz rezerwacji dla jednego dziecka - wpłacasz 40 zł, dla dwojga - 80 zł itd.

3. Dalej postępujesz tak samo jak przy innych rezerwacjach. 

4. Jeśli jakaś wycieczka nie ma opcji MINIVOUCHER, oznacza to, że cena jest taka sama dla każdego uczestnika bez względu na wiek.


Kim jesteśmy?


Masz pytanie? Napisz do nas: [email protected]


Franciszek Bojańczyk

t8011a70e03945bd.jpeg

Studiował historię i hebraistykę w Warszawie, Pradze i Tel Awiwie. Jest przewodnikiem warszawskim, pilotem wycieczek po Skandynawii, Malcie, USA i Bliskim Wschodzie oraz założycielem Kompanii Środkowoeuropejskiej, biura turystyki kulturowej specjalizującego się w naszym regionie. Prowadzi także bloga o dziedzictwie http://ablogeracja.pl/


Jolanta Cichocka

p8dac005520cdbf7.jpeg

Licencjonowana przewodniczka po Warszawie od ponad 10 lat. Z wykształcenia inżynier ekolog, z zamiłowania pasjonat Warszawy i miłośnik sztuki. Genius Loci miasta, jego wyjątkową historię przejęłam od rodziców i dziadków. Łącząc historię i wyobraźnię w nietuzinkowy sposób przekazuję je turystom a także mieszkańcom Warszawy organizując spacery i wykłady m in. dla fundacji onkologicznych.


Izabela Danił

u3d25c180dba5b06.jpeg

Absolwentka europeistyki i podyplomowych studiów varsavianistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Licencjonowana przewodniczka od 2012 roku, rodowita warszawianka. Specjalizuje się w wycieczkach hiszpańskojęzycznych. Miłośniczka psów i podróży sentymentalnych w poszukiwaniu korzeni.


Jacek Duda

h75c10d9ed3dd0c4.jpeg

Licencjonowany przewodnik warszawski, na warszawskich ulicach od czerwca 2012 roku. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i SGH, pasjonat mniej uczęszczanych miejsc, mniej znanych historii a także biegania, futbolu i piwa. Jeśli lubisz szwejkowskie anegdoty i dygresje, a także często dziwne ciekawostki, na pewno nie będziesz się nudzić!


Piotr Hummel

a9dd3ba55fa0d28f.jpeg

Doktorant historii na Uniwersytecie Warszawskim. Naukowo zajmuje się historią społeczną XIX wieku, w szczególności wspólnotami sąsiedzkimi w Warszawie i w Łodzi. Jego pasją jest zgłębianie tajemnic Warszawy, jednak prawdziwą satysfakcję daje mu dopiero dzielenie się swoją wiedzą z innymi. Pierwsze szlify jako przewodnik zdobywał w Muzeum Warszawy, aby następnie założyć z przyjaciółmi ze studiów własny projekt – WAWstep. Wybierając się na wycieczkę z Piotrkiem trzeba być przygotowanym, że szybko zejdziecie z uczęszczanych traktów, by odkrywać nieznane zakamarki i podwórka.


Paweł Szczerkowski

d40779a733842ca9.jpeg

Studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, od 10 lat jest licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie. Specjalizuje się w historii i kulturze Żydów polskich oraz tematyce Holokaustu. Wcześniej pracował jako dziennikarz działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”. W swoim oprowadzaniu łączy doświadczenie dziennikarza i przewodnika. Opowieści o historii i zabytkach traktuje jako drogę do zrozumienia procesów społecznych, gospodarczych i politycznych, które nas kształtują.Anna Wawrzyniak

pb26af964ef715d3.jpeg

Odkrywanie najbardziej niesamowitych historii w najbardziej oczywistych miejscach Warszawy to jej pasja. Dzielenie się fascynacją swoim zmiennym, nieprzewidywalnym i często niedoskonałym ale ukochanym miastem do dla niej nieustająca przygoda. Licencję przewodnika warszawskiego uzyskała 12 lat temu. Pracuje także jako tłumacz symultaniczny.  


Katarzyna Wójcik

u0bfa7016ecbfa1d.jpeg

Licencjonowana przewodniczka warszawska od 10 lat, a przy tym absolwentka studiów filozoficznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych tłumaczeń specjalistycznych, prezes Fundacji Varsaviana, znawca sztuki, tropiciel warszawskich osobliwości oraz nietuzinkowych osobowości, pilotka wycieczek po Izraelu. Proponuje konkretne, dynamiczne i barwne ujęcie tematu.

Wpłacający225

A
Alicja Rzechuła
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
JS
Justyna Stefaniak
30 zł
JS
Justyna Stefaniak
40 zł
 
Dane ukryte
60 zł
KJ
Krzysztof Jakubczak
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
A
Agata
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

(Nie)dawna Warszawa dla dzieci - szlakami warszawskich legend i bohaterów - cena 20 zł od dziecka

(Nie)dawna Warszawa dla dzieci - szlakami warszawskich legend i bohaterów - cena 20 zł od dziecka

Na spacerze cofniemy się do czasów, gdy Starą Warszawę zamieszkiwały uskrzydlone stwory zabijające wzrokiem i czarownice, które potrafiły zamieniać ludzi w kamień.

Do dzisiaj przetrwały w baśniach i legendach, opowiadanych od setek lat małym warszawiakom przed snem - ku przestrodze. A może istniały naprawdę?

Poproście rodziców, by zabrali ze sobą telefony - na konkurs fotograficzny! 

Cena 20 zł za jedno dziecko, rodziców i opiekunów zapraszamy bezpłatnie

Czas trwania: 1,5 godziny 

Miejsce spotkania: Kolumna Zygmunta

Zakończenie: Rynek Starego Miasta 

wybrano 19 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

(Nie)dawna Warszawa – spacer po Starym Mieście i okolicach - cena 20 zł od osoby

(Nie)dawna Warszawa – spacer po Starym Mieście i okolicach - cena 20 zł od osoby

Zapraszamy na spacer tam, gdzie bije serce stolicy. Poznamy tajemnice początków Warszawy oraz fascynującą historię jej odbudowy – docenioną wpisaniem Starego Miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako pierwsza rekonstrukcja miejska.

To spacer dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć miasto, w którym mieszkają.

Czas trwania: 3 godziny

Miejsce spotkania: plac Zamkowy pod kolumną Zygmunta

Miejsce zakończenia: plac Piłsudskiego

wybrano 17 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Poszukiwania Atlantydy, czyli spacer śladami getta warszawskiego - cena 20 zł od osoby

Poszukiwania Atlantydy, czyli spacer śladami getta warszawskiego - cena 20 zł od osoby

Żydowskiej Warszawy już nie ma. Na tym miejscu zbudowano nowe centrum miasta, świat żydowski przykryły szklane wieżowce, PRL-owskie bloki i apartamentowce. Pamiątki po getcie są jak szczątki okrętu porozrzucane po zderzeniu z górą lodową. Nie dostrzegamy ich, mimo że codziennie tamtędy przechodzimy. 

Na spacerze nie będziemy jedynie zwiedzać. Będziemy poszukiwać. Zajrzymy do zapomnianych podwórek i ukrytych zaułków. Przejdziemy nieistniejącymi ulicami. Znajdziemy w nich mury getta, jego teatry, kawiarnie i urzędy. Miejsca, które nam opowiedzą jak wyglądało codzienne życie.

Dzisiaj pamięć o getcie warszawskim to pamięć o jego likwidacji i śmierci jego mieszkańców. Na spacerze chcemy przywrócić pamięć o ich życiu.

Czas trwania: 3 godziny

Miejsce spotkania: przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki, od ul. Marszałkowskiej

Miejsce zakończenia: plac Bankowy

wybrano 27 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Szukamy warszawskiego city – spacer od Pałacu Kultury do Ronda Daszyńskiego - cena 20 zł od osoby

Szukamy warszawskiego city – spacer od Pałacu Kultury do Ronda Daszyńskiego - cena 20 zł od osoby

Nie ma w Europie drugiej stolicy, której centrum podlegałoby tak gwałtownym i częstym zmianom. Na spacerze przejdziemy przez dwieście lat burzliwej historii warszawskiego śródmieścia.

Spośród nowoczesnej zabudowy, odsłonimy pamiątki po gęsto zabudowanej kamienicami dzielnicy z epoki rewolucji przemysłowej. Znajdziemy ślady jej zniszczenia oraz sprawdzimy co zostało z powojennych marzeń o idealnym, socjalistycznym mieście wypełnionym szerokimi arteriami i blokowiskami.

Na końcu dotrzemy do Ronda Daszyńskiego, by porozmawiać o najnowszej przemianie tej części Warszawy - w Manhattan Europy Wschodniej.

Czas trwania: 2,5-3 godziny

Miejsce spotkania: gitara Hard Rock Cafe przed Złotymi Tarasami

Miejsce zakończenia: Rondo Daszyńskiego

wybrano 10 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Muranów – historia street artem malowana - cena 20 zł od osoby

Muranów – historia street artem malowana - cena 20 zł od osoby

Z przedwojennego Muranowa nie ostał się żaden budynek. Jedyne, co pozostało to gruz. Zbudowana na nim dzielnica to unikalne w skali światowej osiedle-pomnik getta. Jednak socrealistyczne blokowisko radykalnie zerwało z przeszłością i stało się maską skrywającą prawdę o niej.

Tę wyrwę w ostatniej dekadzie zaczęli zapełniać artyści street-artowi. Na spacerze poznamy wymalowane przez nich historie ludzi, języków i kultur, które tworzyły kiedyś niezwykle barwne i egzotyczne życie Muranowa.  

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce spotkania: pod wejściem do kina Muranów

Miejsce zakończenia: skrzyżowanie ulic Andersa i Stawki

wybrano 31 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Łazienki Królewskie - przyroda, historia, kultura i sztuka w jednym - cena 20 zł od osoby

Łazienki Królewskie - przyroda, historia, kultura i sztuka w jednym - cena 20 zł od osoby

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po letniej rezydencji króla Stanisława Augusta i jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Europie. Będzie to podróż przez zmieniające się style ogrodowe oraz perły polskiej architektury i rzeźby. 

Jeśli dopisze nam szczęście, spotkamy sarnę lub lisa, paw rozłoży przed nami swój ogon a oswojone wiewiórki będą nam jeść z ręki. Zwiedzanie Łazienek Królewskich to idealna forma wypoczynku połączona z lekcją historii i sztuki dla rodzin z dziećmi.

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce spotkania: pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Pałacu Belweder.

Zakończenie: brama do parku od ul. Myśliwieckiej/Agrykoli/Szwoleżerów

wybrano 11 razy

Wybieram

Wpłać 25 zł i więcej

Skarby z listy UNESCO – zwiedzanie wystawy o Archiwum Ringelbluma MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 25 zł od osoby

Skarby z listy UNESCO – zwiedzanie wystawy o Archiwum Ringelbluma MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 25 zł od osoby

Czy wiesz, że Stare Miasto nie jest jedynym zabytkiem w Warszawie wpisanym na listę UNESCO?

W centrum Warszawy przechowywany jest jeden z najcenniejszych zbiorów dokumentów na świecie - Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego. Jest to największe i najważniejsze źródło obrazujące Zagładę polskich Żydów. Archiwum zostało wpisane przez UNESCO na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości obok m.in. rękopisów Chopina i amerykańskiej Deklaracji Niepodległości.

Chcemy Was zabrać na multimedialną wystawę, która opowiada niezwykłą historię Archiwum i jego twórców. Dzięki wystawie, otwartej stosunkowo niedawno, po raz pierwszy od drugiej wojny światowej dokumenty z Archiwum są udostępnione publicznie.

Czas trwania: 1 godzina

Miejsce spotkania: pl. Bankowy, wyjście ze stacji metra Ratusz-Arsenał przy pomniku Stefana Starzyńskiego

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 26 zł i więcej

Piękno odzyskane – zwiedzanie Zamku Królewskiego MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 26 zł od osoby

Piękno odzyskane – zwiedzanie Zamku Królewskiego MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 26 zł od osoby

Zapraszamy na spacer po najbardziej reprezentacyjnych wnętrzach w Warszawie.

Zamek Królewski przez stulecia był świadkiem najważniejszych wydarzeń z polskiej historii. Zrównany z ziemią w czasie drugiej wojny światowej, powrócił na skarpę wiślaną jako zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W apartamencie królewskim poznamy codzienne życie dworu króla Stanisława Augusta, jego rozterki politycznie i sercowe. Zajrzymy królowi do łóżka - w przenośni i dosłownie!

Zwiedzimy dawne sale sejmowe Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przywołamy atmosferę, jaka panowała tu 3 maja 1791 roku, gdy uchwalano pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję – wnętrze wygląda niemal identycznie!

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce spotkania: plac Zamkowy pod kolumną Zygmunta

wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 26 zł i więcej

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – zwiedź najlepsze muzeum w Europie! MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 26 zł od osoby

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – zwiedź najlepsze muzeum w Europie! MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 26 zł od osoby

Zapraszamy w podróż przez tysiąc lat historii i kultury Żydów polskich – niegdyś największej społeczności żydowskiej na świecie. Jest to także opowieść o Polsce, którą większość z was zapewne usłyszy po raz pierwszy a bez której nie da się Polski zrozumieć. Zwiedzimy najnowocześniejszą wystawę muzealną w Polsce – interaktywną, wypełnioną multimediami i wykonaną z niezwykłym kunsztem artystycznym. W 2016 roku przyniosła ona Muzeum Polin zaszczytny tytuł Europejskiego Muzeum Roku.

Czas trwania: 2,5 godziny

Miejsce spotkania: przy recepcji w holu głównym Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 30 zł i więcej

Skarby za murami – zwiedzanie cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej - cena 30 zł od osoby

Skarby za murami – zwiedzanie cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej - cena 30 zł od osoby

Zapraszamy na spacer po największym cmentarzu żydowskim w Europie pod względem liczby zachowanych nagrobków. Przechodząc przez bramę tej nekropolii, wejdziemy w świat dla większości warszawiaków nieznany – świat macew, oheli i cadyków.

Cmentarz przy Okopowej to jedyne w pełni zachowane miejsce będące świadectwem wielowiekowej kultury Żydów warszawskich - przed wojną największej społeczności żydowskiej w Europie.

Spacer ten będzie spotkaniem z inną kulturą oraz ucztą dla koneserów sztuki – zwiedzimy bądź co bądź największą galerię sztuki żydowskiej na świecie!

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce spotkania/zakończenia: brama główna cmentarza przy ul. Okopowej 49/51 (na wysokości przystanku Cmentarz Żydowski)

wybrano 22 razy

Wybieram

Wpłać 30 zł i więcej

Skarby z listy UNESCO – zwiedzanie wystawy o Archiwum Ringelbluma - cena 30 zł od osoby

Skarby z listy UNESCO – zwiedzanie wystawy o Archiwum Ringelbluma - cena 30 zł od osoby

Czy wiesz, że Stare Miasto nie jest jedynym zabytkiem w Warszawie wpisanym na listę UNESCO? Chcemy Was zabrać na multimedialną wystawę, która opowiada niezwykłą historię podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego. Jest to największy i najcenniejszy zbiór dokumentów dotyczących Holocaustu. Archiwum zostało wpisane przez UNESCO na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości obok m.in. rękopisów Chopina czy amerykańskiej Deklaracji Niepodległości.

Czas trwania: 1 godzina

Miejsce spotkania: pl. Bankowy, wyjście ze stacji metra Ratusz-Arsenał przy pomniku Stefana Starzyńskiego

wybrano 8 razy

Wybieram

Wpłać 40 zł i więcej

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – zwiedź najlepsze muzeum w Europie! Cena 40 zł od osoby

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – zwiedź najlepsze muzeum w Europie! Cena 40 zł od osoby

Zapraszamy w podróż przez tysiąc lat historii i kultury Żydów polskich – niegdyś największej społeczności żydowskiej na świecie. Jest to także opowieść o Polsce, którą większość z was zapewne usłyszy po raz pierwszy a bez której nie da się Polski zrozumieć. Zwiedzimy najnowocześniejszą wystawę muzealną w Polsce – interaktywną, wypełnioną multimediami i wykonaną z niezwykłym kunsztem artystycznym. W 2016 roku przyniosła ona Muzeum Polin zaszczytny tytuł Europejskiego Muzeum Roku.

Czas trwania: 2,5 godziny

Miejsce spotkania: przy recepcji w holu głównym Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6

wybrano 9 razy

Wybieram

Wpłać 40 zł i więcej

Tajemnice willi w warszawskim Zoo MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 40 zł od osoby

Tajemnice willi w warszawskim Zoo MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 40 zł od osoby

Odwiedzimy przedwojenną willę rodziny Żabińskich, którzy opiekowali się ogrodem podczas drugiej wojny światowej. Wewnątrz zachowały się pomieszczenia, gdzie na przestrzeni kilku lat Żabińscy ukrywali setki Żydów przemyconych z warszawskiego getta. Podczas zwiedzania poznamy trzymającą w napięciu historię, która w 2017 roku stała się inspiracją dla głośnego filmu „Azyl” z Jessicą Chastain w roli głównej.

Czas trwania: 1 godzina (w cenę wliczony jest bilet do Zoo, w którym można zostać dłużej)

Miejsce spotkania: przy kasach przed bramą główną do Zoo od ul. Ratuszowej

wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Tajemnice willi w warszawskim Zoo - cena 50 zł od osoby

Tajemnice willi w warszawskim Zoo - cena 50 zł od osoby

Odwiedzimy przedwojenną willę rodziny Żabińskich, którzy opiekowali się ogrodem podczas drugiej wojny światowej. Wewnątrz zachowały się pomieszczenia, gdzie na przestrzeni kilku lat Żabińscy ukrywali setki Żydów przemyconych z warszawskiego getta. Podczas zwiedzania poznamy trzymającą w napięciu historię, która w 2017 roku stała się inspiracją dla głośnego filmu „Azyl” z Jessicą Chastain w roli głównej.

Czas trwania: 1 godzina (w cenę wliczony jest bilet do Zoo, w którym można zostać dłużej)

Miejsce spotkania: przy kasach przed bramą główną do Zoo od ul. Ratuszowej

wybrano 23 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Piękno odzyskane – zwiedzanie Zamku Królewskiego - cena 50 zł od osoby

Piękno odzyskane – zwiedzanie Zamku Królewskiego - cena 50 zł od osoby

Zapraszamy na spacer po najbardziej reprezentacyjnych wnętrzach w Warszawie.

Zamek Królewski przez stulecia był świadkiem najważniejszych wydarzeń z polskiej historii. Zrównany z ziemią w czasie drugiej wojny światowej, powrócił na skarpę wiślaną jako zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W apartamencie królewskim poznamy codzienne życie dworu króla Stanisława Augusta, jego rozterki politycznie i sercowe. Zajrzymy królowi do łóżka - w przenośni i dosłownie!

Zwiedzimy dawne sale sejmowe Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przywołamy atmosferę, jaka panowała tu 3 maja 1791 roku, gdy uchwalano pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję – wnętrze wygląda niemal identycznie!

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce spotkania: plac Zamkowy pod kolumną Zygmunta

wybrano 10 razy

Wybieram

Wpłać 55 zł i więcej

Rejs po Wiśle z opowieścią o Warszawie MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 55 zł od osoby

Rejs po Wiśle z opowieścią o Warszawie MINIVOUCHER DO 18. ROKU ŻYCIA - cena 55 zł od osoby

Zapraszamy na najdłuższy regularny rejs widokowy w stolicy - godzina relaksu i prawie 9 km trasy widokowej. Panoramę Starego i Nowego Miasta, dzielnicy biznesowej, Pragi i bulwarów wzbogaci opowieść przewodnika o Warszawie - jej powstaniu, rozwoju i przyrodzie.

Podczas rejsu dostępne są ciepłe i zimne napoje, polskie jabłka i cukierki. Udostępniamy bezpłatnie sieć WiFi. Statki wyposażone są w nowoczesną toaletę.

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu voucherów z uwagi na to, że nasze kameralne statki zabierają nie więcej niż 12 osób na pokład.

Czas trwania: 1 godzina

Miejsce spotkania: przystań przy Bulwarze Jana Karskiego (na wysokości Starego Miasta).

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 75 zł i więcej

Rejs po Wiśle z opowieścią o Warszawie - cena 75 zł od osoby

Rejs po Wiśle z opowieścią o Warszawie - cena 75 zł od osoby

Zapraszamy na najdłuższy regularny rejs widokowy w stolicy - godzina relaksu i prawie 9 km trasy widokowej. Panoramę Starego i Nowego Miasta, dzielnicy biznesowej, Pragi i bulwarów wzbogaci opowieść przewodnika o Warszawie - jej powstaniu, rozwoju i przyrodzie.

Podczas rejsu dostępne są ciepłe i zimne napoje, polskie jabłka i cukierki. Udostępniamy bezpłatnie sieć WiFi. Statki wyposażone są w nowoczesną toaletę.

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu voucherów z uwagi na to, że nasze kameralne statki zabierają nie więcej niż 12 osób na pokład.

Czas trwania: 1 godzina

Miejsce spotkania: przystań przy Bulwarze Jana Karskiego (na wysokości Starego Miasta).

wybrano 12 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

537 142 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?