Podanie komórek macierzystych,rehabilitacja i leczenie Jacka ID: d4jt89

2 631 zł z 36 000 zł

7%

2 631 zł

z 36 000 zł

zakończona

21.12.2017r

20

wspierających
7%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jacek 03.09.2017 roku skończył 8 lat. Urodził się zdrowy, rozwijał się prawidłowo. Mając 3,5 miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, sepsę. W szpitalu spędził ponad 3 miesiące, przeszedł operację drenaż ropniaków podtwardówkowych. Dziś w konsekwencji tamtej choroby, choruje na ciężką padaczkę lekooporną - zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i podkorowe mózgu. Został zakwalifikowany do diety ketogennej, którą jest leczony od września 2011 r. w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii. Jacuś ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy (nie chodził, nie siedział samodzielnie, nie słyszał, nie mówił). Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie implantowany ślimakowo.

Obecnie zbieramy pieniądze na podanie komórek macierzystych. Jest to jeszcze traktowane jako eksperyment medyczny,ale prawda jest taka,że ciężko,a wręcz pewnie nie możliwe uzbieranoe grupy badawczej dzieci z takimi samymi uszkodzeniami mózgu,w ttm samym czasie i wieku...

My oprócz pieniędzy nie mamy nic do stracenia,a zyskania bardzo dużo...

Jacek jest codziennie rehabilitowany ruchowo, zaczyna wstawać, raczkuje, siedzi, jednak nadal nie utrzymuje równowagi i nie chodzi . Korzysta też z płatnych zajęć logopedy, ponieważ nie mówi, musi nauczyć się słyszeć w implantach ślimakowych.Rehabilitacja zaczyna przynosić efekty. Od 13.02.2012 roku nie miał ani jednego ataku padaczki! Choć Jacuś nie mówi, interesuje się otaczającym światem, chętniej nawiązuje kontakt wzrokowy i zaczyna obserwować i naśladować otaczające go osoby. Jest bardzo ruchliwym, energicznym i ciekawym świata dzieckiem. Jacuś jest też na specjalistycznej diecie ketogennej, co również wymaga dodatkowych nakładów finansowych i zakupu suplementacji. Wymaga wciąż intensywnej terapii i stymulacji. Jako rodzice robimy wszystko, aby w przyszłości Jacuś stał się jak najbardziej samodzielny. Wierzymy, że stan jego zdrowia będzie się cały czas polepszał.

Jacuś potrzebuje pieniędzy na podanie komórek macierzystych przynajmniej 36 000 zł,po każdym podaniu intensywna rehabilitacja, zakup części zamienne do implantów, około 6000zł/ rok, suplementów diety ( stosowanych w diecie ketogennej), środków higienicznych, butów ortopedycznych, turnusy rehabilitacyjne, ortezy, rehabilitację ruchową i logopedystyczną, pomoce dydaktyczne, dojazdy do szpitala w Chorzowie, na oddział neurologii, gdzie jest pod stałą opieką ( kolejny wyjazd do Chorzowa grudzień 2016 roku).

Sam koszt miesięcznej rehabilitacji to: 1920 zł.

Wpłacający20

 
Dane ukryte
1 035 zł
D
Damian
400 zł
 
Dane ukryte
209 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MW
Maria Wojtkowiak
104 zł
A
ania
100 zł
EB
Ewa Banasiak
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
O
olafj
51 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

439 475 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?