id: vs2hj2

Pomóżmy Kacprowi stanąć na nogi - zabieg osseointegracji

Pomóżmy Kacprowi stanąć na nogi - zabieg osseointegracji

Our users created 1 188 669 fundraisers and raised 1 251 895 432 zł

What will you fundraise for today?

Description

Celem zbiórki jest zebranie funduszy na operacje osseointegracji, tj. wszczepienie implantów mocujących protezy w kości piszczelowe.

Mój narzeczony Kacper ma 24 lata. Jest osobą aktywną zarówno fizycznie jak i zawodowo. Jego największą pasją są egzotyczne rośliny i zwierzęta, a co za tym idzie również podróżowanie. Niestety 6 lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu, wskutek którego konieczna była amputacją obu nóg na wysokości podudzi. Kacper jest zaprotezowany i od września 2018 roku próbuje korzystać z protez lejowych. Rozwiązanie to jest jednak wadliwe, mało-komfortowe oraz powoduje wiele bólu. Lej jest niewygodny, uciska i obciera, a podczas siadania/wstawania dostaje się do niego powietrzę i proteza spada. Po kilku godzinach użytkowania protez na kikutach pojawiają się stany zapalne, obtarcia, odparzenia i owrzodzenia, które zmuszają narzeczonego do zdejmowania protez i uniemożliwiają mu ponowne ich używanie przez kilka/kilkanaście dni.

Protezy lejowe uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie w życiu codziennym i bardzo mocno ograniczają rozwijanie pasji. Stanowią również spore utrudnienia w pracy, wymagającej częstego wstawania i przemieszczania się pieszo.

Operacja osseointegracji, polega na wszczepieniu w kość implantu, do którego mocowana jest proteza. Dzięki temu rozwiązaniu odpada konieczność stosowania leja, a co za tym idzie skóra nie ma kontaktu z protezą i nie uszkadza się. Takie protezy zdecydowanie poprawiłyby komfort życia Kacpra, umożliwiłyby powrót do pełnej sprawności oraz dały nieprzerwaną możliwość chodzenia.

Operacja jest jednak bardzo kosztowna – cena operacji dla obu nóg wynosi niecałe 324 tysiące złotych. Samodzielnie nie możemy pozwolić sobie na zebranie potrzebnej kwoty, dlatego proszę każdego kto może pomóc Kacprowi wrócić do sprawności o wpłacenie jakiejkolwiek kwoty, która przybliży go do realizacji marzenia jakim jest powrót do sprawności i normalne chodzenie.


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 35

AR
Arek
50 zł
ZW
Zosia
30 zł
 
Hidden data
hidden
GK
Gosia Kielar
20 zł
BL
Beata
20 zł
OJ
Olga Jakubowska
30 zł
QW
Qwerty
50 zł
MK
Mateusz Kawulok
30 zł
BA
Basia
100 zł
 
User unregistered
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!