Obiady dla Bohaterów podczas epidemii ID: nsar97

Obiady dla Bohaterów podczas epidemii ID: nsar97

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

361 445 zł z 400 000 zł

90%

361 445 zł

361 445 zł

z 400 000 zł
90%

Aktualności 4

 • Ogólnopolska akcja pomocy Bohaterom trwa już 48. dni! Wciąż liczymy na Twoją pomoc!!!

  Dostarczamy posiłki do 310 kombatantów oraz kilkudziesięciu małżonków/opiekunów.

  Jednak każdego dnia zgłaszają się kolejni weterani w całym kraju.


  W akcję zaangażowanych jest już blisko 100 wolontariuszy. Współpracujemy z Wojskiem Polskim, Wojskami Obrony Terytorialnej oraz Strażą Graniczną. Wspieramy Związek Powstańców Warszawskich, OKO PCK oraz Dom wsparcia na Nowolipiu.


  Potrzebujemy zebrać 400 tysięcy złotych, żeby akcja mogła trwać do czerwca, żebyśmy nie musieli stawać przed dylematem czy trzeba powiedzieć kombatantowi, który zgłosi się po pomoc - że niestety nie możemy Pani/Pana wesprzeć.


  #ObiadyDlaBohaterów otrzymały dotację z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, jednak nasze koszty przewyższają kwotę dotacji oraz dotychczas zebrane środki.

  m428cddbcf720b22.jpeg

  Czytaj więcej
 • Nasza akcja trwa już 34 dni!


  W tym czasie dostarczyliśmy ponad 20 000 ciepłych posiłków!


  - wspieramy już blisko 250 weteranów Armii Krajowej w całym kraju

  - wsparliśmy już w sumie 17 placówek medycznych


  - dostarczyliśmy ponad 400 pakietów ochronnych dla kombatantów i szpitali

  - każdego dnia wykonujemy dziesiątki telefonów do kombatantów

  - robimy zakupy, realizujemy recepty,

  - i przede wszystkim nasi wolontariusze niosą uśmiech! <3


  v6554495c0440ffe.jpeg

  Czytaj więcej
 • Akcja miała trwać tylko do dzisiaj.

  Przez pierwsze dwa tygodnie wydaliśmy już ponad 7000 ciepłych posiłków!!!

  W tej chwili jest to już blisko 200 weteranów Armii Krajowej. Do tego zabezpieczamy również ich bliskich i opiekunów. Oraz staramy się wszystkim dostarczyć środki ochronne - maseczki, rękawiczki oraz płyny (które również kosztują).  Jednak każdego dnia zgłaszają się kolejni kombatanci z całej Polski.

  Czy ktoś miałby sumienie im odmówić pomocy?

  Jeśli nie uda nam się osiągnąć zakładanej kwoty, będziemy musieli podejmować naprawdę trudne decyzje.  Przedłużamy naszą akcję o kolejne 4 tygodnie.

  Podpisaliśmy porozumienia ze Związkiem Powstańców Warszawskich, OKO Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Domem wsparcia dla Powstańców Warszawskich oraz kilkunastoma placówkami medycznymi z całym kraju.  Materiały o naszej akcji pojawiły się już we wszystkich największych mediach: TVP1, TVN24, TVP2, Polsat News, TVP Info, WP, Interia i kilkunastu innych portalach.


  DZIAŁAMY!

  rfb8a735431a6bab.jpeg

  Czytaj więcej
 • PIERWSZE PÓŁTORA TYGODNIA AKCJI ZA NAMI!


  POWSTAŃCY WARSZAWSCY, Z KTÓRYMI MAMY REGULARNY KONTAKT SĄ WAM TAK BARDZO WDZIĘCZNI.


  W tym momencie dostarczamy już średnio 600 posiłków dziennie.

  Jednak zgłaszają się kolejne osoby. Każdego dnia.

  Musimy im pomóc!


  Koszty rosną. Potrzeby rosną.

  ALE RAZEM DAMY RADĘ!


  • średnio 150 posiłków do weteranów Armii Krajowej w Warszawie, Otwocku, Stargardzie Szczecińskim, na Warmii i Mazurach. Porozumienia o wsparciu Związku Powstańców Warszawskich, Ochotniczego Korpusu Opiekuńczego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich.
  • posiłki do szpitali i stacji pogotowia ratunkowego w Warszawie, Gnieźnie, Ostródzie, Siedlcach i okolicach, Zamościu. Zgłaszają się też kolejne placówki, którym już nie jesteśmy w stanie pomóc....
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

POTRZEBNA WASZA POMOC DLA BOHATERÓW! Akcja społeczna "Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich" od kilku lat prowadzi zbiórki na renowacje grobów powstańczych.

Jednak nadszedł czas, w którym wspólnie możemy wyrazić naszą wdzięczność żyjącym Bohaterom.

Otoczyć opieką.

Podziękować.

Pomóc.Będziemy dostarczać codziennie obiady żołnierzom Armii Krajowej oraz lekarzom, ratownikom, służbom medycznym. Łącznie blisko 300 posiłków każdego dnia‼

Potrzebujemy zebrać pieniądze, które starczą na zakup produktów. Obiady będą przygotowywane w kilkunastu restauracjach z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.


Posiłki rozwozić będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wolontariusze. Posiłki są już dostarczane, jednak bez wsparcia nie uda się tego realizować dalej:

q922c0f6af084c2f.jpeg


Pamiętajcie, każda złotówka się liczy.

Szczegóły:


W tym momencie obiady dostarczane są:

 • w Warszawie do 30 kombatantów oraz szpitala Saszerów - przygotowywane przez Bałkański Kocioł oraz Mały Belgrad - obecnie szpital MSWiA zabezpieczył się w jednego dostawce posiłków w związku z czym przekierowujemy pomoc do Szpitala Bródnowskiego
 • ▪ planujemy dostarczać posiłki również dla służb medycznych na Banacha i Hożej i kolejnych kombatantów (przekonujemy ich rodziny oraz opiekunki do pozostania w domach), które przygotuje restauracja Gruby Josek - klawe miejsce dla ferajny
 • ▪ do Szpitala zakaźnego w Ostródzie - potrzeba 100 posiłków dziennie, które przygotują Catering Gusto oraz Pizzeria San Biagio
 • ▪ na terenie Warmii i Mazur posiłki do weteranów ARMII KRAJOWEJ dostarcza już 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej w Elblągu (Amore mio restauracja), Lidzbarku (Restauracja pod Jabłonką), Lidzbarku Warmińskim (Hotel Górecki***(były hotel Pod Kłobukiem)), Giżycku (Bar Omega), od przyszłego tygodnia również Olsztyn.
 • Łącznie planujemy dostarczać 300 posiłków każdego dnia. Ponadto zakup wody, leków oraz inne wydatki związane z pomocą naszym Bohaterom.
 • jesteśmy w stałym kontakcie z Domem wsparcia dla Powstańców Warszawskich, aby w przypadku braku w ich instytucji środków finansowych na zakupione przez nich posiłki planujemy wesprzeć ich finansowo
 • Nawiązujemy również kontakt z kolejnymi kombatantami i nowymi placówkami medycznymi oraz służbami ratownictwa medycznego


z8fda3a0dd64314f.jpeg

Kwota zbiórki w wysokości 50000 zakładała wsparcie na 2 tygodnie, jednak kolejne działania które podejmujemy wiążą się z zwiększeniem kwoty aby móc pomagać kolejnym osobom i przez dłuższy okres czasu, dlatego uległa zmianie.Organizatorzy akcji:

 • Stowarzyszenie Odra Niemen Oddział Mazowiecki, Krzysztof Krzemiński, tel. 533 282 087
 • Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej, Zbigniew Kowalewski, tel. 507 286 309
 • #NieZapomnijONas, Patryk Markuszewski, tel. 500 098 615


m0cd504f4c86f033.jpeg


Żołnierze WOT są przeszkoleni z zasad zachowania bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach nie jest możliwe zostawienie jedzenia na wycieraczce, gdyż kombatanci mieszkają sami i nie mają możliwości się schylać.

Wpłacający6707

 
Dane ukryte
2 500 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Z
Zofia Chylak
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
MN
Marcin Nawrocki
1 000 zł
RK
Ryszard Kawka
1 000 zł
MZ
Marcin Zieliński
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze125

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 652 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?