Projekt społeczny GOTOWI DO RATOWANIA. Uczymy bezpłatnie jak ratować ludzkie życie i zdrowie! ID: zv4635

Projekt społeczny GOTOWI DO RATOWANIA. Uczymy bezpłatnie jak ratować ludzkie życie i zdrowie! ID: zv4635

1 586 zł z 4 500 zł

35%

1 586 zł

1 586 zł

z 4 500 zł

170 dni

170 dni

do końca

42

42

wspierających
35%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Projekt GOTOWI DO RATOWANIA to inicjatywa społeczna, polegająca na bezpłatnej edukacji i nauce społeczeństwa w zakresie pierwszej pomocy oraz promocji bezpieczeństwa i zdrowia.

Uczymy bezpłatnie jak ratować ludzkie życie i zdrowie! Uczymy każdego. Nauczymy Ciebie, Ciebie, Ciebie i ... Ciebie!

Kim jesteśmy? Ratownikami, Instruktorami Pierwszej Pomocy, pasjonatami medycyny ratunkowej, osobami, które na co dzień pomagają i ratują ludzkie życie i zdrowie, kiedy jest zagrożone. Naszą misją społeczną w projekcie GOTOWI DO RATOWANIA jest bezpłatna edukacja społeczeństwa w zakresie bezpłatnej nauki pierwszej pomocy, oraz promocji zdrowia i bezpieczeństwa.

zv4635-de895465.png

Projekt społeczny GOTOWI DO RATOWANIA.

Kiedy ludzkie życie i zdrowie jest zagrożone. Trzeba działać! To nie tylko nasz prawny, ale i moralny obowiązek. Niedawno zadaliśmy sobie pytanie:

"dlaczego ludzie nie udzielają pierwszej pomocy?"

lub udzielają jej tak rzadko?

Odpowiedzi było wiele, przyczyn tego stanu też. Ale najczęściej słyszeliśmy:

"nie wiem jak, nie potrafię, nie pamiętam ... boję się!"

Postanowiliśmy zatem wziąć sprawy w swoje ratownicze ręce i tak powstał projekt społeczny GOTOWI DO RATOWANIA "Ratujemy i uczymy ratować!"

Cel projektu jest prosty. Nauczyć pierwszej pomocy jak największą ilość chętnych osób, szczególnie dzieci i młodzieży. Tak, aby każdy posiadał tą wiedzę i mógł w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia drugiego człowieka - odpowiednio mu pomóc.

zv4635-d8ae03d3.png

Nauka pierwszej pomocy. Ćwiczy wspólnie Tata i Syn :) Skatepark Wrocław. Warsztaty z pierwszej pomocy podczas II edycji wydarzenia sportowego "Rusz Lenia"

zv4635-06156ee6.png

Nauka pierwszej pomocy. Chłopaki w akcji :) Warsztaty z pierwszej pomocy podczas II edycji wydarzenia sportowego "Rusz Lenia"

Uczymy ludzi ponieważ wierzymy, że dzięki naszym działaniom, zaangażowaniu i ogromnej pasji, w projekcie GOTOWI DO RATOWANIA każdy odkryje w sobie potrzebę niesienia pomocy poszkodowanemu, kiedy zajdzie taka konieczność. A dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas szkoleń, spotkań, akcji wraz z zespołem GOTOWYCH DO RATOWANIA – każdy będzie mógł powiedzieć o sobie z dumą „wiem jak ratować ludzkie życie i zdrowie

zv4635-eefae763.png

Jak to wygląda w praktyce?

Szkolenia i warsztaty z pierwszej pomocy organizujemy dla każdego, kto wyrazi w nich chęć udziału. Szkolenia są zupełnie darmowe! Najczęściej spotykamy się ze społecznościami lokalnymi w związku z organizowanymi przez nie wydarzeniami, grupami ludzi chętnymi na szkolenia, pojawiamy się na różnych społecznych wydarzeniach, odpowiadamy na potrzeby instytucji charytatywnych czy fundacji oraz każdego kto powie "chcę nauczyć się jak ratować ludzkie życie i zdrowie, chcę nauczyć się udzielania pierwszej pomocy"

Warsztaty, które prowadzimy - prowadzimy tematycznie, są to między innymi:

szkolenia podstawowe i zaawansowane

szkolenia z pierwszej pomocy pediatrycznej

szkolenia na wydarzeniach o charakterze non-profit

szkolenia w instytucjach, fundacjach, organizacjach pożytku publicznego

szkolenia dla dzieci i młodzieży

zv4635-c2251f19.png

Projekt przerósł nasze oczekiwania!

I tu właśnie potrzebujemy Twojej, Twojej i Twojej pomocy! Co się wydarzyło?

Odpowiedz na nasze szkolenia jest ogromna. Ludzie tacy jak Ty, Ty i Ty chcą uczyć się jak ratować zdrowie i życie innych osób, czasami najbliższych, które bardzo kochają. Bardzo nas to cieszy! i bardzo motywuje do dalszego działania! Przez ostatnie 8 miesięcy przeprowadziliśmy ponad 130 szkoleń, w których wzięło udział blisko ... 500 osób, głównie dzieci i młodzieży! Wszystko organizujemy na własną rękę, za własne pieniądze pracując na własnym lub pożyczonym sprzęcie szkoleniowym. I tu właśnie pojawia się potrzeba, którą możesz pomóc nam rozwiązać.

zv4635-f6b2efa2.png

Potrzeba dodatkowego sprzętu szkoleniowego! Na co dokładnie zbieramy fundusze?

W pierwszym etapie rozwoju naszego projektu chcemy zakupić dodatkowe fantomy do ćwiczeń resuscytacji-krążeniowo oddechowej z użyciem AED. Sprzęt, który umożliwi ćwiczenie pierwszej pomocy każdemu, szczególnie dzieciom i młodzieży to łączny koszt 4500 zł. Planujemy zakup fantomów osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka oraz treningowy defibrylator AED. Jeżeli uda zrealizować się ten cel, zakupiony sprzęt w połączaniu z naszym, którego używamy obecnie, da nam jeszcze większe możliwości szkoleniowe, co za tym idzie więcej osób nauczy się ratować życie i zdrowie!


zv4635-decb24c4.png

WSPÓŁTWÓRZ Z NAMI MISJĘ SPOŁECZNĄ NAUKI PIERWSZEJ POMOCY. BĄDŹ GOTOWY DO RATOWANIA.

Będziemy Ci bardzo wdzięczni! Być może to z Tobą, Tobą lub Tobą spotkamy się na naszych szkoleniach? Być może ktoś po naszych szkoleniach pomoże Ci, kiedy zajdzie taka potrzeba? Dobro wraca! Z ratowniczymi pozdrowieniami, Gotowi Do Ratowania

Dowiedź się więcej o projekcie GOTOWI DO RATOWANIA

Wpłacający42

MZ
Monika Zmuda
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AB
Andrzej Borkowski
100 zł
MN
Marcin Nowak
50 zł
A
Ania
50 zł
M
Magda
50 zł
H
Hania
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
J
Justyna
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

523 831 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?