id: 3krw9r

Na ratunek Tymkowi!

Na ratunek Tymkowi!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
13 230 zł z 15 000 zł
88%
zakończona 15.07.2020r
346 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

Opis zrzutki

Cześć,

nazywam się Tymek. Mam 7 miesięcy, a od 3 miesięcy mieszkam w Warszawie. Jestem sierotą, bo moja mama umarła przy porodzie, a z siedmiorga rodzeństwa przeżyłem tylko ja i braciszek. Byliśmy karmieni przez dwunożnych i o włos wymsknęliśmy się śmierci. Udało się to dzięki ogromnej sile i determinacji, a także chęci życia. Mój braciszek ma się dobrze i tak jak ja, otrzymał nowy dom.


Nocnym wstawaniem i karmieniem mnie odwdzięczam się ludziom tym, że uwielbiam ich towarzystwo. A już szczególnie lubię łapkami ścielić im posłanie ;). Bardzo dobrze mi w nowym domku i lubię się przytulać, ale jednocześnie lubię zgrywać twardziela i niczego się nie boję - nawet wiertarki udarowej!


Niestety, przez to że nie byłem karmiony przez mamę, nie nabyłem właściwej odporności. Teraz po 7 miesiącach życia dopadła mnie paskudna choroba, feline infectious peritonitis, zwana też FIP. To ciężka, nieuleczalna choroba wirusowa zakaźnego zapalenia otrzewnej. Rokowania są złe, nie daje się żadnych szans na przeżycie. Najczęstszą decyzją właścicieli jest eutanazja, bo koty bardzo cierpią, a nie istnieje nawet leczenie podtrzymujące życie.


Ale… choroba jest nieuleczalna oficjalnie. Od niedawna na świecie istnieje bowiem forma leczenia, która daje realne szanse na sukces. Mój właściciel podjął wspaniałą dla mnie decyzję – walczymy!


Jednak leczenie tymi specyfikami jest niesamowicie kosztowne. Cykl terapii obejmuje 84 zastrzyków, które trzeba wykonywać codziennie, każdego dnia. Niestety jeden taki zastrzyk to wydatek… ok. 100 zł. Te 8400 zł to koszt samego preparatu, ale leczenie wiąże się także z cotygodniową wizytą u weterynarza, stałym pobieraniem krwi, wykonywaniem USG, jak też z innymi lekami wspomagającymi funkcjonowanie wątroby oraz suplementami. To ogromna kwota, przekraczająca jakiekolwiek możliwości finansowe mojego właściciela, który sam ledwie się utrzymuje, a na dodatek… także poważnie choruje (jest niepełnosprawny).

Udało się pożyczyć pieniądze na pierwsze zastrzyki, jednak pozostało ich do wykonania jeszcze wiele. Ostatni powinienem przyjąć 3 lipca.


Kwota, o którą Was proszę, umożliwi mi leczenie . Przede mną całe życie i nie oddam go tak łatwo! Dziękuję.

Wpłacający 346

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
250 zł
C
ciocia Tymka
200 zł
A
Anna Kamieniak
200 zł
AW
Angelika Warzycha
200 zł
AN
Agnieszka Niewiadomska
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
M
Mariusz Walasek
150 zł
B
B.Tymiński
120 zł
PC
Paweł Czarniak
120 zł
Zobacz więcej

Komentarze 35

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 40 zł i więcej
Korepetycje z matematyki (Warszawa)

Korepetycje z matematyki dla uczniów szkół do 8. klasy, a dla klas 1-3 także w zakresie nauczania zintegrowanego. Przygotowuję również do egzaminu 8 klasisty. :) Brak możliwości prowadzenia zajęć online. Dojazd do północnych rejonów Warszawy wliczony w kwotę. Zajęcia trwają 60 minut.

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Kurs gry w szachy dla początkujących (Warszawa)

Kurs przewidziany dla osób początkujących, które pragną nauczyć się gry w szachy. :) Brak możliwości prowadzenia zajęć online. Dojazd do północnych rejonów Warszawy wliczony w kwotę. Zajęcia trwają 60 minut.

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

620 965 zrzutek

i zebrali

371 463 103 zł

A ty na co dziś zbierasz?