id: 5s6w6v

Stworzenie stacjonarnego punktu Muzeum Telefonów Komórkowych - www.MuzeumKomorek.pl

Stworzenie stacjonarnego punktu Muzeum Telefonów Komórkowych - www.MuzeumKomorek.pl

Opis zrzutki

Przedmiotem zrzutki jest stworzenie PIERWSZEGO w Polsce stacjonarnego punktu Muzeum Telefonów Komórkowych, w którym pokazana będzie całość kolekcji ponad 1500 sztuk telefonów, oraz wiele pamiątek i akcesoriów związanych z historią Telefonii Komórkowej w Polsce jak i na świecie.

Słowo wstępu...

Telefon komórkowy to jedno z największych osiągnięć techniki XX wieku. Zrewolucjonizował on możliwości komunikacji między ludźmi będąc następcą budek telefonicznych i telefonów przewodowych. Początkowo było to narzędzie służące wyłącznie do rozmów podczas gdy dziś rozmowy to jedna z bardziej prymitywnych funkcji tego przenośnego mini komputera. Komórka była niegdyś obiektem westchnień i wyznacznikiem statusu społecznego.

Dziś jest to powszechny atrybut niezależnie od wieku i grubości portfela. Czy ktoś obecnie potrafi choć na moment rozstać się z tym małym urządzeniem? Można z domu wyjść bez pieniędzy czy portfela ale nie bez komórki. Zanim jednak telefon stał się elektronicznym multi-narzędziem minęło wiele lat, w czasie których przeszedł on ogromną metamorfozę. Pierwsze telefony komórkowe to dziś eksponaty muzealne, o obsłudze których młodsze pokolenia nie mają pojęcia. Te stare telefony są dla większości bezwartościowym kawałkiem plastiku i metali natomiast dla mnie to ciągle pisząca się historia oraz setki wspomnień. Zaczynając od „walizek” przez „cegłówki”, „zapalniczki”, „puderniczki” na dzisiejszych „dachówkach” kończąc.

Walizka

Puderniczka

Puderniczka

Xelibri 6

O mnie...

Mam na imię Paweł i jestem nie anonimowym nałogowym miłośnikiem telefonów komórkowych.Od chwili kiedy zdobyłem moją pierwszą komórkę (Philips Twist) odczuwam nieustanny głód technologiczny związany z telefonami. Moje rosnące potrzeby oraz zmieniające się możliwości komórek były mobilizacją do zmiany modeli na coraz to nowsze egzemplarze. W pierwszym zależało mi na obsłudze wiadomości sms, kolejny był atrakcyjny ze względu na kompaktowe rozmiary. Następny model miał możliwość grania w legendarnego węża a jeszcze inny wybrałem ze względu na rosnącą popularność telefonów z klapką. Każdy z nich był inny, wyglądał inaczej, posiadał inne funkcje i możliwości – był po prostu jedyny i wyjątkowy.

.

Z biegiem czasu zauważyłem, że kolejne telefony (a właściwie komputery z funkcją dzwonienia) nie są już tak oryginalne jak kiedyś. Giną w tłumie urządzeń o zbliżonym kształcie różniąc się jedynie wewnętrznymi parametrami i przekątną ekranu.

Tak zaczęła się moja przygoda z ratowaniem starych telefonów od zapomnienia i utylizacji. Rezultatem tego jest wirtualne Muzeum komórek, w zasobach którego znajduje się obecnie ponad 1500 telefonów komórkowych, niezliczona ilość akcesoriów oraz przedmiotów związanych z historią telefonii w Polsce.

Mimo, iż muzeum istnieje tylko wirtualnie, to posiada ugruntowaną pozycję na rynku o czym świadczy popularność w mediach społecznościowych oraz liczne wywiady w prasie i telewizji.

MuzeumKomorek.pl w studio DDTVN

Wizyta w studiu DDTVN

Gazeta Pomorska, Bydgoszcz

Więcej materiałów prasowych dostępnych jest na stronie http://www.MuzeumKomorek.pldział PRESSROOM. Zapraszamy

Współpraca...

Wspólna pasja i zainteresowania doprowadziły do spotkania się dwóch kolekcjonerów. Tak w projekt zaangażował się Hubert – sympatyk telefonów marek Ericsson i Sony Ericsson. Aktualnie dba on o stronę techniczną i serwisowanie eksponatów znajdujących się w zasobach muzeum. Oprócz tego organizuje spotkania tematyczne z młodzieżą, poszerzając horyzonty przedsięwzięcia związanego z Muzeum. Hubert posiada rozległą wiedzę na temat poszczególnych marek. Jak na swój wiek wyróżnia się zaskakującą znajomością dużej liczby modeli telefonów wraz ze szczegółowymi ich specyfikacjami. Prywatnie i amatorsko naprawia komputery i smartfony. Jego smykałką jest modyfikowanie telefonów marki Sony Ericsson. Wyciska z nich ostatnie soki upiększając i przyspieszając je. Hubert idzie jednak z duchem czasu i ciągle kształci się poszerzając swoją wiedzę techniczną. Niestraszny mu zbity wyświetlacz czy uszkodzony system operacyjnyw smartfonie.

Hubert w programie Region na dzień dobry, tvp3 Bydgoszcz

Hubert w programie "REGION NA DZIEŃ DOBRY" TVP3 BYDGOSZCZ

Nasz cel...

Wspomnienia, liczne komentarze w przestrzeni wirtualnej jak również rozmowy z osobami podczas kilkukrotnych ekspozycji telefonów, utwierdziły nas, że to co robimy ma sens. Wielokrotnie spotkaliśmy się z pytaniami o możliwość obejrzenia całości zasobów muzeum.

Chcielibyśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i sprawić, aby Muzeum Telefonów Komórkowych z wirtualnej rzeczywistości przeniosło się do świata realnego. Pragniemy stworzyć miejsce pozwalające na powrót do przeszłości i nutkę nostalgii, w którym możliwe będzie aktywne spędzenie wolnego czasu.

Dlatego też prosimy Was o wsparcie finansowe.

Fundusze...

Aby otworzyć i rozwinąć Muzeum oraz zrealizować liczne pomysły z tym związane chcielibyśmy uzbierać kwotę 100 000 PLN. Kwota ta jest niezbędna aby zapewnić działanie muzeum zanim zacznie na siebie zarabiać.

Środki zainwestowane będą w wynajem pomieszczenia w dogodnej lokalizacji oraz jego adaptacjęi pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem lokalu. Konieczne jest także zakupienie wyposażenia pozwalającego na atrakcyjną prezentację eksponatów ( przypomnijmy, że nie są to wyłącznie telefony).

Część środków przeznaczonych będzie na działania marketingowe mające na celu wypromowanie muzeum.

Zebrane fundusze nie będą przeznaczone na wypłaty pracowników ani na zakup eksponatów.

Jeśli założona kwota nie zostanie zebrana, wówczas otrzymane środki przybliżą nas do osiągnięcia ostatecznego celu jakim jest otwarcie Muzeum. Mimo wszystko zamierzamy zrealizować nasz cel, choćby wymagało to wybrania mniejszego lokalu w gorszej lokalizacji, a muzeum miałoby nabierać ostatecznego kształtu przez dłuższy czas.

Podziękowania...

Za wpłaty od 50 zł proponujemy specjalne imienne podziękowania na PIERWSZYCH stronach Ksiąg gości w Muzeum.

Wpłaty od 100 zł oprócz wpisu w Księgach Gości zapewnią Państwu listowne podziękowania od twórców kolekcji.

Osoby wpłacające powyżej 500 zł otrzymają wpis na pierwszych miejscach w Księgach Gości oraz specjalne podziękowania za wsparcie oprawione w ramkę, a także rodzinne bilety wstępu do Muzeum.

Kontakt do nas...

Masz pytania bądź jakieś wątpliwości dotyczące projektu?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, propozycje i sugestie co do formy funkcjonowania muzeum oraz elementów ekspozycji.

Zadzwoń 572 MUZEUM (572 689 386)

bądź skontaktuj się poprzez formularz na stronie internetowej http://www.MuzeumKomorek.pl lub profil na Facebooku.

Paweł "soko" Wiśniewski-Hassenpflug

Hubert Fiałkowski

Na koniec...

Płacisz 12 rachunków za komórkę, równowartość 13go wpłać na muzeum :-]

Dla Ciebie to niewiele, a nam pozwoli zrealizować marzenia i przywróci wspomnienia i błysk w oku nie jednej osobie.

Pomóż nam stworzyć

PIERWSZE

w Polsce stacjonarne Muzeum Telefonów Komórkowych!

Wpłacający 13

 
100 zł
WP
Wojciech Poćwiardowski
50 zł
DD
Dorota Dmitruk
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Ka Śka
25 zł
S
Sławek
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
W
Wiktor Makowski
5,13 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

Imienne podziękowania na pierwszych stronach Ksiąg Gości w Muzeum

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej

LiIstowne podziękowania od twórców Muzeum oraz imienne podziękowania na pierwszych stronach Ksiąg Gości w Muzeum

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej

Osoby wpłacające powyżej 500 zł otrzymają wpis na pierwszych miejscach w Księgach Gości oraz specjalne podziękowania za wsparcie oprawione w ramkę, a także rodzinne bilety wstępu do Muzeum.

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

647 190 zrzutek

i zebrali

403 405 397 zł

A ty na co dziś zbierasz?