id: c7z5m2

Debiutancka płyta - już czas!

Debiutancka płyta - już czas!

20 480 zł 
z 35 000 zł
58%
zakończona 14.11.2021r
111 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mili goście, zrzutka została zakończona. Jest ona jednak ciągle aktywna, zatem można nadal mnie wspierać.

Uzbierana kwota jest bardzo duża i jestem szalenie za nią Państwu wdzięczna. Z serca dziękuję!

Moja praca nie ustaje i skupia się obecnie na poszukiwaniu pieniędzy z innych źródeł. Jestem zdeterminowana by na początku przyszłego roku wejść do studia i jeszcze w pierwszej połowie roku mieć gotowy album, choć w wersji elektronicznej. Taki jest plan i proszę za niego trzymać kciuki. O postępie pracy będę Państwa informowała :-)Kim jestem?

Mam na imię Agnieszka. Jestem wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Piszę poezję. Stoję na scenie od 15 lat. Występuję z autorskim materiałem jak i współtworzę inne artystyczne przedsięwzięcia. Współpracuję z różnymi muzykami i zespołami. Wymienić warto choćby: zespół Strojone, zespół Art Color Ballet, zespół Wataha Drums, reżyserkę i choreografkę Agnieszkę Glińską, reżyserkę i aktorkę Racha Baroud, zespół Piwnica Śpiewu Tradycyjnego, chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Dominanta.

Występowałam m. in. w Polsce, we Francji, we Włoszech, w Austrii, na Litwie. Zaśpiewałam na scenach: Slot Art Festiwal, EtnoKraków, Festiwal Oralita Popolare, Farb Tanz Festiwal, Folkowisko, Letnie Igrzyska Polonijne, Europejski Stadion Kultury, Festiwal Wianki, Light Move Festiwal, Fusion Drums Festiwal, Centrum Sztuki Mościce, Piwnica pod Baranami, Noc Muzeów, Europejskie Dni Dziedzictwa, Dni Podgórza i wielu innych.

Od lat marzę o tym, by nagrać autorską płytę. Aby to zrobić, potrzebuję Twojego wymiernego wsparcia. Tylko tyle i aż tyle. Dorzuć swoją cegiełkę, współtwórzmy płytę "Zapach ziemi" razem.


dcb39ae42c5b3529.jpeg


Jak wykorzystam zebrane pieniądze?

Materiał na płytę "Zapach ziemi" jest gotowy. Powstają ostatnie aranżacje, na które wykorzystam pierwsze pieniądze. Można dosłownie za chwilę wchodzić do studia. Współpracuję z różnymi muzykami, ale nie mam stałego zespołu, dlatego do projektu zapraszam najlepszych z najlepszych. To będzie płyta na najwyższym poziomie. Zebrane pieniądze przeznaczę na opłacenie muzyków i studia. Potem z inżynierem dźwięku będę pracować nad miksami. Kolejny etap to opłacenie masteringu. Kiedy już te etapy będą za mną, będę mogła zająć się wydaniem płyty. Potrzebuję jeszcze kilku złotych na projekt graficzny i na same żywe płyty. A potem to już tylko szczęście.


Mój cel

Cel jest jasny. Chcę nagrać i wydać autorską płytę pt. "Zapach ziemi". Moja muzyka to połączenie folkowych dźwięków z poetyckimi tekstami. Aranżuję także pieśni tradycyjne i te brzmienia również ukażą się na płycie. Piszę o tym co ważne, o tym co dotyczy każdego z nas. Staram się dźwiękiem i słowem na chwilę zatrzymać Was w dzisiejszym, pędzącym świecie. Wiem, że nie każdy chce się zatrzymywać i wiem też, że to nie jest muzyka dla wszystkich. Jestem jednak pewna, że jest wartościowa i warta posłania w świat.


z77eb37f0bbb6663.jpeg

O płycie

Płyta będzie nosiła tytuł "Zapach ziemi". Tak, to mój ulubiony zapach na świecie, świeżo zaorana ziemia. Utwór tytułowy całej płyty, opowiada o moim dzieciństwie i moim dziedzictwie. Wychowałam się na wsi i to było piękne dzieciństwo, mimo wielu trudności, także tych związanych z ziemią. Z wdzięcznością patrzę na moją przeszłość. Płyta będzie pewnym hołdem złożonym mojej rodzinie, szczególnie mojej mamie - bohaterce bohaterek i sobie, za determinację i wytrwałość w dążeniu do celu. Płyta będzie niosła w dźwiękach i tekstach wartości uniwersalne, ważne dla mnie jak i, jestem przekonana, dla wielu z was.

Projekt graficzny płyty nie jest jeszcze gotowy, będzie jednak spójny z muzyką. Spodziewać zatem można się czule malowanych obrazów.

Jeśli uda się uzbierać więcej niż zakładana kwota, bardzo chciałabym nagrać kolejny wideoklip.Ile zajmie praca nad płytą?

Płyta na pewno powstanie. Praca nad realizacją dźwięku i wydaniem zajmie kilka miesięcy. Myślę, że realnie trzeba liczyć się z czasem 8 -10 miesięcy. To czas bez opóźnień. Może jednak być tak, że niewystarczające fundusze opóźnią cały projekt, wtedy jeszcze trzeba doliczyć czas na poszukiwanie wsparcia z innych źródeł. Mam jednak ambicję, by płyta wyszła w przyszłym roku, wtedy kończę 40 rok życia. Czyż to nie wspaniały wiek na wydanie debiutanckiej płyty? 


x2e638dbad7aa621.jpeg

Zespół

Jestem autorką tego projektu, ale bez rzeszy ludzi, moja praca nie ujrzałaby zapewne światła dziennego. Współpracuję z wieloma osobami, poczynając od muzyków, przez aranżerów, realizatorów dzwięku, poducentów, realizatorów filmowych, fotografów, fryzjerów itp. 


Materiał do płyty "Zapach ziemi" powstawał ponad rok. Pot i łzy w tym procesie dzielili ze mną: Roman Wiercioch - pianista i Grzegorz Klimczak - basista. Nieocenionego wsparcia udzielał także mój mąż Adam Śmiałkowski.

 

W aranżacji utwórów do całej płyty pomagał mi Maciej Gruchacz. On także wspierał mnie przy produkcji dwóch pierwszych singli.


Pierwsze utwory "Plączą się nici" i "Chcę latać" z płyty "Zapach ziemi" nagrali ze mną Tomasz Basiuk - pianino, Konrad Basiuk - gitara basowa, Żaneta Seweryn - cymbały, Maciej Gruchacz - gitary i mandolina, Jakub Cudzich - perkusja, perkusjonalia. 


Dwa wyżej wymienione single zrealizował, zmiksował i zmasterował, inżynier dźwięku Piotr Wojtusiak.


Do powstania wideoklipów do singli "Plączą się nici" i "Chcę latać" swoje rzemiosło dołorzyli kolejno Hubert Węglarski/Studio Jaskrawo i Piotr Cudzich/ Filmy z duszą.


Jeśli chcesz mnie zapytać o coś, skontaktuj się ze mną mailowo: [email protected] lub poprzez Facebook'a: https://www.facebook.com/Agnie...

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 111

GF
Grzegorz F.
3 000 zł
MM
Miłek Małgorzata
1 000 zł
Adam
1 000 zł
KA
Kasia Accent
1 000 zł
AH
Anita H.
777 zł
VV
VITALI VASILEUSKI
500 zł
IN
Ilnur Nigmatzyanov
500 zł
JM
Virgil and Helena
500 zł
VY
Valerii Y.
400 zł
GO
Olga Nesterovskaya
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 24

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowania w mediach społecznościowych

Napiszę specjalne podziękowania, w których osobiście podziękuję Ci za wsparcie.

rozwiń

wybrano 13 razy

przewidywana dostawa: 30 października, 2021

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
MP3 trzech singli z płyty "Zapach ziemi"

Wyślę Ci na maila pierwsze trzy utwory z płyty. Na dobry początek.

rozwiń

wybrano 4 razy

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
MP3 płyty "Zapach ziemi"

Jak tylko płyta ukaże się w wersji elektronicznej, prześlę Ci ją czym prędzej na maila. 

rozwiń

wybrano 16 razy

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 65 zł i więcej
Wersja albumowa płyty "Zapach ziemi"

Kiedy już album pojawi się fizycznie, z przyjemnością wyślę Ci go na wskazany adres. Do każdej płyty dołączę piękną książeczkę z moimi autorskimi tekstami.

Uwaga! Jeśli wybierzesz prezent, który wymaga wysłania go pocztą, proszę wybierz również dodatek "Przesyłka kurierska" (15 zł). Pomoże mi to zorganizować przesyłkę.

rozwiń

wybrano 12 razy

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Coś za nic

Wesprzyj mnie po prostu. To tak niewiele, a tak wiele. Wpłać dowolną kwotę i pomóż mi zbliżyć się do upragnionego celu.

rozwiń

wybrano 24 razy

przewidywana dostawa: 30 października, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
MP3 płyty "Zapach ziemi" + bilet na koncert

Specjalnie dla Ciebie elektroniczna wersja płyty wraz z biletem na wybrany przez Ciebie koncert na terenie całej Polski. Data i miejsce do ustalenia.

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
Wersja albumowa płyty "Zapach ziemi" + bilet na koncert

Specjalnie dla Ciebie albumowa wersja płyty wraz z biletem na wybrany przez Ciebie koncert na terenie całej Polski.

Uwaga! Jeśli wybierzesz prezent, który wymaga wysłania go pocztą, proszę wybierz również dodatek "Przesyłka kurierska" (15 zł). Pomoże mi to zorganizować przesyłkę.

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
Wersja albumowa płyty "Zapach ziemi" do rąk własnych

Spotkam się z Tobą przy winie, piwie, herbacie aby porozmawiać o mojej płycie i będę miała dla Ciebie płytę. 

(Nowy Targ, Kraków, Zakopane i okolice. Miejsce i czas do ustalenia.) 

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 5 z 10)

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Wersja albumowa płyty "Zapach ziemi" + mój wiersz

Wyślę Ci albumową wersję płyty a do niej dołączę specjalnie dla Ciebie napisany wiersz. A co!

Uwaga! Jeśli wybierzesz prezent, który wymaga wysłania go pocztą, proszę wybierz również dodatek "Przesyłka kurierska" (15 zł). Pomoże mi to zorganizować przesyłkę.

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 1 z 8)

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Wersja albumowa płyty "Zapach ziemi" + lekcja języka polskiego jako obcego

Wyślę Ci płytę a także spotkam się z Tobą on-line i porozmawiamy po polsku o czym będziesz chciał. Możemy pouczyć się np. dopełniacza lub posłuchać Twojej ulubionej piosenki z płyty i przyjrzeć jej się językowo. Jak wolisz?

Uwaga! Jeśli wybierzesz prezent, który wymaga wysłania go pocztą, proszę wybierz również dodatek "Przesyłka kurierska" (15 zł). Pomoże mi to zorganizować przesyłkę. (Data i czas spotkania do uzgodnienia)

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Prywatny koncert

Przyjadę z moim pianistą i zagramy koncert w miejscu dla Ciebie wygodnym. W prezencie będziemy mieć dla Ciebie płytę, tę jednak doślemy dopiero kiedy się pojawi.

Miejsce i czas do uzgodnienia.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 4500 zł i więcej
Patronat nad płytą (częściowy)

Zostań świętym patronem mojej płyty. Zadbam o to byś znalazł się na jej okładce, na honorowym miejscu Patronów. Dostaniesz też płytę "Zapach ziemi", ma się rozumieć.

rozwiń

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram
Wpłać 20000 zł i więcej
Mecenat nad całą płytą

Zostań mecenasem mojej płyty, a powiem o Tobie wszystkim, których znam. Znajdziesz się też na okładce płyty "Zapach ziemi", którą dostaniesz ode mnie w podziękowaniu za wsparcie.

rozwiń

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2022

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

777 241 zrzutek

i zebrali

578 917 114 zł

A ty na co dziś zbierasz?