id: g69bmg

Pomoc dla mieszkańców Charkowa i okolic

Pomoc dla mieszkańców Charkowa i okolic

120 056 zł 
z 100 000 zł
120%
15 dni do końca
835 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wsie w okolicach Charkowa i Doniecka - nasz kolejny cel na długi weekend


Kolejny transport dotarł do celu. Mieszkańcy Charkowa, mieszkańcy przyfrontowych wiosek oraz wojsko, otrzymali w sumie blisko 7 ton pomocy humanitarnej.

Tak, aż 7 ton i to dzięki Waszemu wsparciu a ja tylko jako kierowca dostarczyłem to na miejsce.

Każda paczka, każdy kilogram kaszy dotarł bezpośrednio do potrzebujących.

Paczki z Polski ważyły ponad 7 kilogramów każda i składała się z ryżu, kaszy, cukru, soli, makaronu, płatków owsianych, dżemu, konserwy mięsnej, pasztetu, mydła, budyniu, herbaty, proszku do prania i opcjonalnie podpasek, szamponu czy karmy dla zwierząt.

Paczki dotarły do wiosek położonych 30 km na północ od Charkowa, w odległości 2km od roSSyjskich pozycji.


Kolejna część transportu to pomoc dla wojska. Najważniejszy skład tej pomocy to 40 kamizelek kuloodpornych. Ponadto dużo jedzenia.

A zwierzęta? 400 kg suchej i mokrej karmy.


Krótko o samym wyjeździe. Północna część Charkowa i wsie na północ od miasta są pod ciągłym ostrzałem artyleryjskim. Kamizelki kuloodporne to konieczność.

Tym razem nie było kolejki mieszkańców oczekujących na nasz przyjazd. Bliskość frontu, obserwacja przez wrogie drony oraz możliwość ostrzału, spowodawały, że po przybyciu auto zostało zamaskowane, my schowaliśmy się pod dachem i oczekiwaliśmy sygnału od obserwatorów, iż drony odleciały.

Po godzinie rozpakowaliśmy ponad 200 paczek, jedzenie dla zwierząt oraz pierwszą część pomocy dla wojska w trybie ekspresowym a samo rozdawanie pomocy nastąpiło później.

Następny punkt wyjazdu to jednostka wojskowa. Tam pozostało jedzenie, kolejne paczki, które wojsko miało dostarczyć do tzw. „szarej strefy” oraz kamizelki kuloodporne, które sami musieliśmy przetestować i próbować przestrzelić.


Po powrocie do Charkowa, wizyta w supermarkecie. Tam już czekało na nas 350 paczek po 7 kg każda o wartości ponad 20.000 zł. Zapakowaliśmy prawie 2,5 ton jedzenia, które trafiło do najbardziej potrzebujących.

Na koniec wizyta w Komendzie Policji – tam pozostało 100 kolejnych paczek oraz kilkaset kg jedzenia pakowanego w duże worki (min 150 kg mleka w proszku, 150 kg kaszek dla dzieci) – miały zostać przekazane do szpitala.


Jak zawsze to był ostatni wyjazd. Jak zawsze... jadę znów i to bardzo szybko dlatego jak znowu proszę o wsparcie. Pomocy coraz mniej, wolontariuszy coraz mniej a my jedziemy dzięki własnym kontaktom, tam gdzie nawet ukraińcy nie docierają.

Kolejny wyjazd będzie jednak inny niż wcześniejsze. Wyjazd w piątek 12.08 i kierunek Donieck i Donbas. Jedziemy znowu w pobliże frontu. Z okolic Doniecka jedziemy do Charkowa i pomoc, która mam nadzieję spłynie, znowu zostanie zamieniona na paczki w charkowskim supermarkecie.

System jest dopracowany a wolontariusze ukraińscy tylko czekają na nasz przyjazd.


Oprócz zrzutki niezmiennie pytam o użyczenie samochodu. W tej chwili wypożyczam samochód aż pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Niestety taka operacja zajmuje dodatkowe dwa dni i generuje dodatkowe koszty. Samochód dostawczy minimum L2H2.

Może kogoś zachęcę obrazowo do użyczenia samochodu.

Koszt wynajęcia samochodu w Wyszkowie (około 370 km od mojego miasta) plus paliwo na dojazd to równowartość 100 (!) paczek o takim składzie.


Kasza

Herbata

Konserwa

Makaron

Mydło

Płatki owsiane

Sól

Dżem


Może jednak na długi weekend auto komuś jednak będzie stało bezproduktywnie?Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 835

preloader

Komentarze 27

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 250 zrzutek

i zebrali

810 591 397 zł

A ty na co dziś zbierasz?