id: utu63y

Remont nowej siedziby Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności

Remont nowej siedziby Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności

Opis zrzutki

Nie marzymy o luksusowym apartamencie. Potrzebujemy lokalu, który posłuży nam przez kolejne lata. PROSIMY O WSPARCIE W IMIENIU TYCH, KTÓRYCH OBEJMUJEMY POMOCĄ.


Nasze Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności działa od ponad 19 lat. Misją jest wspieranie seniorów, osób niepełnosprawnych, matek samotnie wychowujących dzieci oraz dziećmi i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizujemy dla nich systematyczne wsparcie w formie żywności, wydawania odzieży oraz przedmiotów niezbędnych do wyposażenia miejsca zamieszkania. Udzielamy pomocy prawnej, psychologicznej oraz zdrowotnej. Organizujemy również cyklicznie festyny, pikniki dla dzieci i wolontariuszy.


Działamy wyłącznie charytatywnie. Tygodniowo pomagamy 700 rodzinom, 130 seniorom, oraz osobom przebywającym na kwarantannie, wydając oraz rozwożąc jedzenie. Ponadto zaopatrujemy w żywność Schronisko dla Osób Bezdomnych oraz Dom Pomocy Społecznej w Lesznie. Stale pracujemy nad poszerzaniem pozyskiwania większej ilości żywności, aby pomóc jeszcze szerszej grupie potrzebujących. Na obecną chwilę współpracujemy z 23 marketami w Lesznie i regionie. Wolontariusze rozwożą miesięcznie tony jedzenia, przemierzając przy tym kilka tysięcy kilometrów.


Zakres działań naszego stowarzyszenia jest szerszy. Oprócz wydawania paczek żywnościowych, potrzebujący codziennie mogą zgłaszać się po kanapki śniadaniowe w ramach Programu pt. „Śniadania Aktywizujące”. W siedzibie stowarzyszenia stoi tzw. „lodówka dla głodnych”. Każdy zainteresowany ma możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach kulinarnych, zajęciach fizjoterapeutycznych, animacjach oraz okolicznościowych imprezach organizowanych przez stowarzyszenie.


Każdego dnia przybywają do nas kolejne osoby, które zgłaszają się z prośbą o pomoc. Działania nabierają tempa co w rezultacie postawiło nas przed koniecznością zmiany lokalu na większy. W obecnej siedzibie brakuje nam miejsca na magazynowanie oraz przechowywanie żywności (brak miejsca na wstawienie kolejnych urządzeń chłodniczych oraz regałów). Zmiana lokalu jest niezbędna do dalszego funkcjonowania. Podjęliśmy rozmowy z Oddziałem PKP S. A. w Poznaniu dot. wynajmu hangaru w Lesznie o powierzchni 414,14 m2, które zakończyły się sukcesem, ponieważ pomieszczenie zostanie udostępnione (wynajęte).


Jednak aby lokal był zdatny do użytku, potrzebny jest gruntowny remont, dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie i pomoc dla naszego stowarzyszenia. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc finansową, materialną czy fizyczną.


Planowane prace:

-położenie ścianek działowych w celu podzielenia lokalu na kilka pomieszczeń,

-położenie paneli podłogowych, płytek, naprawa dachu (niestety przecieka),

-założenie klimatyzatorów (ogrzewania),

-instalacja oświetlenia,

-podłączenie dostępu do wody,

-montaż kamer,

-doprowadzenie mediów do budynku,

-montaż zamków,

-kłódek, naprawa ogrodzenia,

-prace porządkowe na zewnątrz budynku.


Bez Waszej pomocy sobie nie poradzimy!

Wpłacający 6

 
Dane ukryte
ukryta
M
Monika
10 zł
AP
Adam Pelec
25 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 202 zrzutki

i zebrali

376 945 644 zł

A ty na co dziś zbierasz?