Pomoc w walce o życie koniec za 239 dni ID: fpmz3f

Pomoc w walce o życie

Zebrano 4 986 zł
z kwoty 200 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

362
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Lenka oraz jej rodzeństwo są ciężko chorzy. W jej przypadku to walka o życie.


Lenka oraz jej rodzeństwo zmagają się z brakiem zdrowia. W jej przypadku to walka o życie.

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dom to nie tylko budynek czy pomieszczenie. Z pewnością istotą domu nie są jego cztery ściany, ale ludzie w nich mieszkający. Prawdziwy dom to taki, który opiera się na wzajemnej miłości, szacunku, akceptacji. Jednak sama miłość to niestety nie wszystko. Warunki mieszkaniowe mają znaczny wpływ na zdrowie i życie rodziny a zwłaszcza chorych dzieci.

Anita wraz z czworgiem swoich dzieci znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji. Najstarszy syn Patryk choruje na łagodny nowotwór kości – to zazwyczaj wynik przerzutów z innych narządów jednak Patryk choruje na pierwotny nowotwór kości, który występuje bardzo rzadko – około jeden pacjent na stu chorych. Przy nowotworach łagodnych zwykle stosuje się chirurgiczne wycięcie, a następnie regularne kontrole.

Czternastoletni Mateusz cierpi na silną nerwicę, jest pod opieką poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, przyjmuje stałe leki. Mimo tego odnosi sukcesy w walkach judo, zajmuje miejsca na podium.

Pięcioletni Antoś jest bardzo cichy, grzeczny i spokojny, okazało się, że przyczyną tego zachowania jest mutyzm selektywny, inaczej wybiórczy, to niemożność mówienia, pomimo braku uszkodzenia narządu mowy i zachowanej zdolności do mówienia. Antoś odzywa się tylko do wąskiego kręgu bardzo bliskich osób i w określonych okolicznościach, rozmawia swobodnie tylko z mamą i z rodzeństwem w domu, natomiast odmawia komunikowania się z nauczycielami i rówieśnikami w przedszkolu.

Lenka to 3,5 letnia dziewczynka, która zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Mimo tak strasznej choroby dziewczynka walczy o życie z uśmiechem na twarzy przez co nie pozwala nikomu tracić nadziei. Leczenie Lenki będzie trwało około 2,5 roku a sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów leczenia na które składają się dojazdy, zakup leków oraz inne wydatki związane z leczeniem.

Ich mieszkanie jest w bardzo złym stanie, nie ma łazienki, toalety, meble są stare i zniszczone. Warunki są ciężkie zwłaszcza dla chorych dzieci. Mieszkanie składa się z kuchni oraz trzech pokoi. Anita borykając się z problemami zdrowotnymi swoich pociech nie jest w stanie wyremontować mieszkania, a dla wszystkich byłoby to spełnienie marzeń. Prosimy wiec o pomoc w leczeniu tej przeuroczej, pogodnej dziewczynki oraz o uzbieranie funduszy na remont ich domu, aby mogli żyć w godziwych warunkach jednocześnie walcząc o zdrowie.

„Dopóki Twoje dziecko jest zdrowe i nie musisz patrzeć na jego cierpienie, masz wszystko”.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

MR

Magdalena Radomyska

Trzymam kciuki!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Zyczymy szybkiego powroty do zdrowia... :-)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

MOC ZTOBĄ LENKO

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Trzymam za Was bardzo mocno kciuki. Powodzenia!

A

Agnieszka

Powodzenia i wytrwałości.

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wierzę, że wygrasz tę walkę!!!!

M

MONIKA

TRZYMAM KCIUKI ZA CAŁĄ RODZINĘ

J

Justyna

Zgloscie tą rodzinę do programu "Nasz nowy dom" a zebrane pieniadze przekazcie na leczenie.

Chcieliśmy to zrobić, niestety regulamin wzięcia udziału w programie uniemożliwia to nam. Aby zgłoszenie zostało wzięte pod uwagę, dom lub mieszkanie musi być własnościowe - w tym przypadku niestety tak nie jest.

MG

Monika Gontarek

Trzymam kciuki!!!

W imieniu własnym, rodziny a przede wszystkim Lenki i jej rodzeństwa na ręce Was wszystkich składam wyrazy ogromnej wdzięczności za wsparcie naszej inicjatywy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi a jednocześnie wzruszeni, że dzięki Państwa pomocy i wspaniałomyślności udało się Nam zebrać w tak krótkim czasie.. rozwiń tyle pieniędzy. Głęboko jednak wierzymy, że będziemy w stanie dotrzeć do zamierzonego celu.
JESTEŚCIE WIELCY !

BZ

Bartosz Zarzecki

Ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka. Powodzenia

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli

182 614 zrzutek

Pomóż zebrać 200 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

362
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.