BURKINA FASO - 2019 Zakończona 18.12.2018r ID: 8fp7y4

BURKINA FASO - 2019

Zebrano 12 615 zł
z kwoty 40 000 zł

31 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

432
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


1) Pomoc dla rdzennej ludności plemienia Dagara żyjącej w Burkina Faso w Afryce - dla szamanów, uzdrowicieli, ich rodzin i lokalnej społeczności.
2) Pokrycie kosztów części podróży (szczegóły poniżej).


1) Pomoc dla rdzennej ludności plemienia Dagara żyjących w Burkina Faso w Afryce - dla szamanów, uzdrowicieli, ich rodzin i lokalnej społeczności.
2) Pokrycie kosztów części podróży (szczegóły poniżej).


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Idea, intencja i cele zbiórki

Sprawdź w pięciominutowym wideo

Kim jestem?

[Fot. Jakub Rubaj]

Mam na imię Robert Rient, chociaż nie jest to moje prawdziwe imię i nazwisko. Urodziłem się jako Łukasz Zamilski w religii świadków Jehowy. Gdy opuściłem tę organizację odrzuciłem swoje imię i nazwisko uznając, że przynależy do fałszywego świata. Przez wiele lat szukałem tak zwanej prawdy. Szukałem w religiach, wspólnotach buddyjskich, ludziach, satsangach, praktykach hinduistycznych kriya yoga, medytacji vipassana, pracy z roślinami - w tym ayahuaską, podróży dookoła świata. Aż trafiłem na afrykańskiego szamana - Malidoma Patrice Somé, który pochodzi z plemienia Dagara w Burkina Faso (The Washington Post opisał jak uleczył mężczyznę chorującego na schizofrenię, artykuł w języku angielskim tutaj).

Kim jest Malidoma Patrice Somé?

Malidoma Patrice Somé jest szamanem, doktorem literatury, nauczycielem, pisarzem, uzdrowicielem, członkiem starszyzny plemienia Dagara. W wieku czterech lat został porwany przez francuskiego jezuitę i spędził prawie szesnaście lat w niewoli, przyuczany do roli misjonarza, który będzie nawracał na chrześcijaństwo rdzenną ludność Afryki. Taki los spotkał wiele dzieci z plemienia Dagara.

"Wiele lat później moje pokolenie doświadczyło pewnego paradoksu. Nagle bowiem na Zachodzie stało się popularne występowanie w obronie rdzennej ludności, jej obyczajów i światopoglądu. Skoro jedna kultura zaczyna mówić o ratowaniu innej, oznacza to, że zdążyła zagrozić jej istnieniu" - napisał Malidoma w książce "Z wody i ognia. Rytuały, magia i inicjacja w życiu afrykańskiego szamana" (z którego pochodzi ten i wszystkie pozostałe cytaty w tym wpisie).

[Burkina Faso, Fot. Theresa, Malidoma's Office]

Dokąd i kiedy?

Afryka, Burkina Faso, Ouagadougou, Bobo Dioulasso, a w końcu okolice miasta Dano w południowo-zachodnej części kraju, wieś plemienia Dagara.


Wyruszam 10 stycznia 2019 roku o 9:15 z Warszawy. Do Ouagadougou - stolicy Burkina Faso dotrę o 22:15.

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze?

  • - 60% zebranej kwoty zostanie przekazane rdzennej ludności plemienia Dagara, żyjącej na wsi w okolicy miasta Dano, w Burkina Faso - dla szamanów, uzdrowicieli i ich rodzin. Pieniądze zostaną przeznaczone na jedzenia, ubrania i niezbędne do życia wydatki.

Cele zbiórki konsultowałem z Robertem Walkerem z organizacji pozarządowej Aviela, założonej przez Malidoma Patrice Somé i działającej na rzecz ludzi zamieszkujących Burkina Faso. Fragment listu od Roberta Walkera poniżej. A więcej o Aviela - tutaj.

"Ludzie żyjący w afrykańskiej wiosce są bardzo biedni i mogą przeznaczyć pomoc na jedzenie, ubrania i inne życiowe potrzeby."

Dla przejrzystości – całość zebranych na ten cel środków zostanie przelana na konto wspomnianej organizacji Aviela – potwierdzenie przelewu umieszczę na stronie niniejszej zbiórki. Otrzymałem również pisemną gwarancję, że całość przekazanych środków trafi do rdzennej ludności Burkina Faso, nie do innego kraju i nie na działalność zachodnich organizacji.


AKTUALIZACJA


WPŁYNĘŁO ŁĄCZNIE 10 626 zł.

6375,50 to 60% tej kwoty.

PRZED CHWILĄ PRZELAŁEM NA RZECZ ORGANIZACJI AVIELA: 6 419,31

OBOK POTWIERDZENIE

  • 25% zebranej kwoty przeznaczę na szkolenie szamańskie, które kosztuje 2500 dolarów. Pieniądze trafią do starszyzny plemiennej, szamanów i uzdrowicieli, z którymi będę pracował: Malidoma Patrice Somé, Abdul Karim, Guillaume, Didier, Adama, Adjara i Zouré

Środki zebrane na ten cel zostaną przelane na konto wspomnianej organizacji Aviela – potwierdzenie przelewu umieszczę na stronie niniejszej zbiórki.

  • 15% zebranej kwoty przeznaczę na transport publiczny wewnątrz Burkina Faso, zakwaterowanie oraz opłatę dla asystentów towarzyszących w rytuałach, takich jak: praca z Kontomblé, praca z muszlami, wizytacje w kaplicach natury.
Środki zebrane na ten cel zabiorę ze sobą do Afryki.

[Burkina Faso, Fot. Theresa, Malidoma's Office]


AKTUALIZACJA

WPŁYNĘŁO ŁĄCZNIE 10 626 zł.

4250,40 ZŁ TO 40% TEJ KWOTY.

PONIŻEJ POTWIERDZENIE PRZELEWU DLA ORGANIZACJI MALIDOMY ZA SZKOLENIE SZAMAŃSKIE W WYSOKOŚCI 8 074,55 ZŁ (brakującą kwotę pokryłem z własnych środków)

  • Jeśli zbiórka wyniesie mniej niż 40 000 zł. – wyżej przedstawione proporcje pozostają takie same.
  • Jeśli zbiórka wyniesie więcej niż 40 000 zł – każda dodatkowa złotówka zostanie przeznaczona na pierwszy cel, czyli pomoc dla rdzennej ludności plemienia Dagara z Burkina Faso.


Oznacza to, że maksymalnie 6 000 zł z tej zbiórki zabiorę ze sobą do Afryki,

pozostałe środki zostaną przekazane na konto organizacji Aviela (potwierdzenie przelewu umieszczę na stronie niniejszej zbiórki).

[Burkina Faso, Fot. Theresa, Malidoma's Office]

Za co płacę z własnych środków?

Około 8 000 zł prywatnych funduszy przeznaczę na: bilety lotnicze (te w cenie 3 153 zł już kupiłem - poniżej potwierdzenie), ubezpieczenie, wizę, niezbędne szczepienia, wyżywienie i napoje oraz wszelkie inne wydatki podróży do i wewnątrz Burkina Faso.

Robert Rient

urodzony w Szklarskiej Porębie, dziennikarz niezależny i pisarz, autor reportażu „Świadek” wydanego również w Ameryce, powieści „Duchy Jeremiego” nominowanej do nagrody literackiej Nike i książki „Przebłysk. Dookoła świata – dookoła siebie”. Współpracuje z magazynami "Coaching", "Przekrój" (jako prof. Janina Bełkotska), "Sens", "Zwierciadło".


Bądźmy w kontakcie

          


[Burkina Faso, Fot. Theresa, Malidoma's Office]

Ps. Dla tych, którzy lubią czytać

(fragmenty książki "Z wody i ognia. Rytuały, magia i inicjacja w życiu afrykańskiego szamana")

---

Kiedy miałem cztery lata, pozbawiono mnie dzieciństwa i rodziców, gdyż zostałem dosłownie uprowadzony z rodzinnego domu przez francuskiego jezuitę, który zaprzyjaźnił się z moim ojcem.

Nasi nauczyciele kładli nacisk na wspaniałe odkrycia naukowe. Gutenberg wynalazł druk. Galileusz stworzył teorię budowy wszechświata. Newton odkrył tajemnicę przyciągania ziemskiego. Wszystko to, czego dokonali, umożliwiło Bogu przybycie do Afryki. I tak oto zaczęliśmy rozumieć, czemu nasz lud uważany jest za prymitywny. Uświadomiłem sobie, że dokądkolwiek zawędrował biały człowiek, niósł ze sobą kłopoty, ponieważ nie miał żadnych skrupułów. Niósł ze sobą podłość, której nikt nie potrafił stawić czoła, gdy była dla wszystkich niepojęta. Ostatecznie zwyciężył, bo nikt tak jak on nie lubował się w rozlewie krwi. Niestety, nasze młode umysły były kształtowane przez wyraziste obrazy śmierci i cierpienia zawarte w tych książkach. Pewnego dnia podczas lekcji historii ojciec Joe, opowiadając o zaletach kolonializmu, porównał go do matki, która próbuje ochronić swego syna. W swej życzliwości Francja wzięła pod swoje skrzydła potężną część Afryki, a razem z nią – wielki ciężar. - Musimy pamiętać, że opór zawsze rodzi chaos, zamęt i bałagan, a to prowadzi do zniszczenia – dodał. - Europejczycy przybyli do Afryki, by zaprowadzić tu wielki dobrobyt, lecz na przeszkodzie stanęło im ignorancja miejscowej ludności. Gdy pojawili się żołnierze, napotkali na opór. Przeciwstawiając się pokojowej misji, prowokujecie rozwiązania siłowe. Zostajecie unieszkodliwieni siłą, a jednocześnie przypominacie sobie słodki smak pokoju. Jeżeli w Afryce od czasu do czasu była stosowana siła, to nie z upodobania dla rozlewu krwi. Prawdziwie cywilizowany człowieka nienawidzi przemocy, niemniej jednak wie, jak się obronić.   

Podniosłem rękę. W głębi ducha poczułem się dotknięty i pomyślałem, że jest to lekcja, czyli odpowiedni moment na wymianę poglądów.

     - Jakie jest twoje pytanie?

     - Ojciec Joe kiwnął głową w moją stronę.
- Nie wiem, czy to pytanie, ale brzmi następująco: gdybym przyszedł do czyjegoś domu i chciał wejść, a nie chciano mnie ugościć, to czy powinienem wyważyć drzwi i wejść siłą?

---

Nadszedł czas, by Afrykanie podnieśli głowy, by śmiało przystąpili do wymiany duchowej i magicznej energii.

---

Wyobcowanie to jedna z wielu twarzy nowoczesności. Lekarstwem jest w tym wypadku porozumienie i poczucie wspólnoty – zbudowanie na nowo poczucia, że jest się z innymi. Otwierając się na siebie nawzajem, osłabiamy poczucie osamotnienia i wyobcowania.

Ludzie żyjący w różnych realiach mogą wiele zyskać, jeśli poznają i zaakceptują inne kultury. Wyzwanie nowoczesności polega na połączeniu świata w spójną całość, w której znajdzie się miejsce na różnorodność. Szacunek dla odmienności jest możliwy tylko dzięki uznaniu tej wizji.

---

W kulturze mojego ludu nie ma słowa, które nazywałoby to, co nadprzyrodzone. Najbliższy temu pojęciu jest wyraz yielbongura, oznaczający „coś, czego rozum nie jest w stanie ugryźć”. W zachodniej rzeczywistości istnieje wyraźny rozłam między duchowością a materialnością, między życiem religijnym a świeckim. Taki podział jest obcy plemieniu Dagara. Dla niego, podobnie jak dla wielu innych rdzennych kultur, sprawy nadprzyrodzone są częścią codziennego życia. Należący do mojego ludu mężczyźni i kobiety postrzegają materię jako wcielenie ducha. Świeckość to słabszy odcień religijności – to obszar wytchnienia od napięć towarzyszącym praktykom duchowym. Obcowanie ze sferą boskości jest zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Bardzo wskazana jest zatem chwila przerwy raz na jakiś czas.

W świecie Dagarów nie ma rozgraniczenia między rzeczywistością a wyobraźnią. Nasze myśli łączy silna więź z otaczającym nas światem. Gdy sobie coś wyobrażamy, gdy skupiamy na czymś swoje myśli, jesteśmy w stanie powołać to do życia. Dlatego ludzie, którzy spodziewają się najgorszego, zazwyczaj właśnie tego doświadczają. A ci, którzy oczekują, że wszystko dobrze się ułoży, przeważnie nie doznają rozczarowania. Wreszcie czym jest magia, jeśli nie zdolnością takiego koncentrowania myśli i energii, które pozwala wpływać na rzeczywistość?

---

W moim przekonaniu powodem niepokoju odczuwanego przez współczesnego człowieka są jego nieuregulowane relacje z przodkami. W wielu niezachodnich kulturach duchy przodków pozostają w bliskim kontakcie ze światem żyjących. Zawsze są do dyspozycji, aby wskazywać żywym drogę, pouczać ich, służyć opieką. Tworzą jeden z pomostów między wiedzą tego świata a mądrością zaświatów. Jeżeli w relacjach między żywymi a umarłymi nie ma równowagi, nastaje chaos.
Ludzie nigdy nie doznają uczucia, że mają czegoś pod dostatkiem. Często gdy mówimy o tym, czego chcemy, ma to niewiele wspólnego z prawdą. Gdybyśmy znali prawdziwe pragnienia swego serca w danej chwili, moglibyśmy się zastanowić nad rzeczami, za którymi tęsknimy, tracąc czas. A gdybyśmy zawsze dostawali to, co wydaje się nam potrzebne, szybko wyczerpalibyśmy skromny zapas błahych zachcianek i musielibyśmy ze wstydem przyznać, że cały czas oszukiwaliśmy samych siebie.

---

Kiedy duchy mają wobec kogoś jakieś plany, przeżyje on nawet to, czego nie da się przeżyć.

---

Ksylofon znów zaczął grać. Towarzyszył mu bęben, który, warcząc, nabijał rytm, jakby był o coś rozgniewany. Ta pieśń brzmiała znajomo i opowiadała o powrocie:


Miałem spotkanie w buszu
Ze wszystkimi bogami,
Więc poszedłem.
Miałem spotkanie w buszu
Ze wszystkimi drzewami,
Więc poszedłem.
Miałem spotkanie w górach
Z Kontomble,
Więc poszedłem, bo musiałem pójść.

Musiałem odejść daleko, by się dowiedzieć,
Jak pielęgnować wiedzę.
Musiałem odejść daleko, by się dowiedzieć,
Jak dorastać.
Musiałem odejść daleko, by się dowiedzieć,
Jak tu pozostać.

Poszedłem zatem i zapukałem
Do zamkniętych drzwi.
Tak bardzo pragnąłem tam wejść.
Och, jak niewiele wiedziałem.
Te drzwi nie prowadziły na zewnątrz.

To wszystko było we mnie.
Byłem wnętrzem i byłem drzwiami.
To wszystko było we mnie,
Wystarczyło sobie przypomnieć.

I dowiedziałem się, że żyję
Zawsze i wszędzie.
Dowiedziałem się, że wiem wszystko,
Tylko zapomniałem.
Dowiedziałem się, że dorosłem,
Tylko coś przeoczyłem.
A teraz powróciłem, teraz pamiętam.

Chcę być taki, jakim siebie znam,
I podążać drogą, o której zapominamy.
Ponieważ usłyszałem zapach
Tego, co zapomniane,
A moje ciało przenika wzruszenie.

To dlatego miałem spotkanie z drzewami.
To dlatego miałem spotkanie z górami.
To dlatego miałem spotkanie ze światem.
Tym pod nami.

Teraz, ojcze, zabiorę cię do domu.

Wróciłem."

Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

środa, 2 stycznia 2019 o 19:47

Dzień dobry! Po zakończeniu aukcji wpłaciliście jeszcze 860 zł! Dziękuję bardzo. Właśnie przelałem 60% tej kwoty na rzecz organizacji Aviela! Wszyscy pragnący otrzymać potwierdzenie dokonanej transakcji - proszę o maila na adres: [email protected]

środa, 19 grudnia 2018 o 10:45

Dzień dobry. Jesteście niesamowici, a ja ogromnie wdzięczny. Czuję się odprowadzony przez Was. Przez 147 osób, które wsparły zrzutkę. DZIĘKUJĘ! WPŁYNĘŁO ŁĄCZNIE 10 626 zł. 6375,50 to 60% tej kwoty. Przed chwilą przelałem na rzecz organizacji Aviela 6419, 31 zł. Pozostała część czyli 4250,40 również trafiła do organizacji Malidomy – to część opłaty za szkolenie szamańskie. POTWIERDZENIE obu przelewów zamieściłem w opisie zrzutki. Kłaniam się, niech moc będzie z Wami a dobra wraca pomnożone.

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
5 zł

Użytkownik anonimowy

Od Koziaczka dobrej duszyczki :)

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Izabela Grzegorczyk

Proszę mi napisać jak mogę sìe zalogowac do zrzutki bo mam teź problem finansowy prosze o pomoc dziekuje

Łukasz Zamilski

Wszystko dostępne jest na stronie www.zrzutka.pl - nie trzeba ponosić żadnych opłat, każdy może zorganizować zrzutkę, polecam.

Izabela Grzegorczyk

Jesteś wielki.Powodzenia

Łukasz Zamilski

Dziękuję! Ps. Czasami bardzo malutki :)

Izabela Grzegorczyk

jesteś wielki

Przesyłam piękne życzenia urodzinowe i trzymam kciuki za wyprawę :-)

Łukasz Zamilski

Bardzo, ale to bardzo dziękuję - za szczodrość!!

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

sto lat Robercie!

Łukasz Zamilski

dziękuję!

KS
50 zł

Kasia sko

Pomagaj! Sto lat!

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Buen viaje! Aho!

Łukasz Zamilski
Użytkownik anonimowy
300 zł

Użytkownik anonimowy

Pomyślności!

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Użytkownik anonimowy
1 zł

Użytkownik anonimowy

damy radę

Łukasz Zamilski

Damy :) Dziękuję!

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

N
100 zł

Natalia

Przyjemnej i owocnej podróży!

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Niech moc będzie z Tobą!

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

RM
100 zł

Renata Marchowska

Powodzenia :)

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Robercie powodzenia! Ważnych doświadczeń życzę.

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

MJ

Maria Jakubczak

Trzymam kciuki. Powodzenia :)

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Zycze powodzenia :) Mam nadzieje ze moje marzenie rowniez sie spelni ;) Trzymam kciuki za Was :)

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

SW
50 zł

Stanisława Wiesława Dowchań

Powodzenia ! życzę pomyślnej podróży i spełnienia w niej istoty zamierzeń

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Grzegorz Wysoki

Powodzenia!

Łukasz Zamilski

Dziękuję bardzo!

ES
100 zł

Ewelina Seklecka

z miłością

Łukasz Zamilski

Dziękuję, z miłością!

JP
80 zł

JUSTYNA PAULINA SZAFRANSKA

Wszystko w imię Miłości

Łukasz Zamilski

Najlepsze to imię! Dziękuję <3

Użytkownik anonimowy
400 zł

Użytkownik anonimowy

Jedź i opisuj

Łukasz Zamilski

Dziękuję, pojadę, co z opisywaniem - zobaczymy :)

GW
100 zł

Grazyna Walarowska

Powodzenia!

Łukasz Zamilski

Dziękuję!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

leć piękny człowieku, dzielę się by mnożyć dobro

Łukasz Zamilski

Dziękuję! Fru!

MK
1 000 zł
Man Kuen Lam
Dane ukryte
800 zł
Dane ukryte
500 zł
Magdalena Gruchała
Dane ukryte
480 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
400 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
400 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
400 zł
Dane ukryte
AK
400 zł
adam kogut
Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
MJ
300 zł
Monika Jędrowska
VK
200 zł
Viktoriia Kukla
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
ŁP
200 zł
Łukasz Przysło
MT
200 zł
Magda Taczanowska
JM
111 zł
Justyna Mingielewicz
111 zł
Łukasz Pędzich
N
100 zł
Natalia
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
U
100 zł
Ula T
RM
100 zł
Renata Marchowska
M
100 zł
Michał Majewski SHOOTMAN
MB
100 zł
Maja Babska
SW
100 zł
Stanisława Wiesława Dowchań
NG
100 zł
Natalia Grosiak
E
100 zł
Ewa Orska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
GW
100 zł
Grazyna Walarowska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MN
100 zł
Maciek Nabrdalik
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MB
100 zł
Małgosia Brażewicz
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
100 zł
iza nowacka
ES
100 zł
Ewelina Seklecka
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
AA
100 zł
Agata Algierska
GJ
100 zł
Ginger Jennifer
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
JP
80 zł
JUSTYNA PAULINA SZAFRANSKA
J
50 zł
Justyna
AP
50 zł
Aleksandra Pavoni-Mendel
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
AR
50 zł
Adam Rataj
PD
50 zł
Pontus Dowchan
JB
50 zł
Jerzy Bandel
KG
50 zł
Kasia Gojżewska
KS
50 zł
Kasia sko
KZ
50 zł
Kasia Zacharewicz
PR
50 zł
Paweł Rachwał
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
S
50 zł
Stanisława Dowchań
AD
50 zł
Ari Dykier
MJ
50 zł
Maria Jaworowska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
JG
50 zł
Jakub Gawron
MK
50 zł
Marta Kletwik
T
50 zł
Tomasz Wrzesiński
KL
50 zł
Kata Lewka
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
ES
50 zł
Ewelina Szymczak
DN
50 zł
Dorota Nowak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Z
50 zł
zielanka7
AK
50 zł
Anita Kaczmarska
GA
40 zł
Grażyna Adrych
JW
30 zł
Joanna Wróblewska
JM
29 zł
Justyna Mingielewicz
AT
26 zł
Agnieszka Troszczyńska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
S
25 zł
Sebastian
IM
25 zł
Iza Michalik
Ł
25 zł
Łukasz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
KK
25 zł
Kasia korbal
JM
25 zł
Justyna Majchrzak
A
25 zł
Alicja
JW
25 zł
Justyna Waraksa
WL
25 zł
Wojciech Lyszczyna
D
25 zł
Dariusz
HS
25 zł
Hubert Suder
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
M
25 zł
Mich
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Katarzyna
25 zł
Katarzyna
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Grzegorz Wysocki
25 zł
Grzegorz Wysocki
UM
25 zł
Urszula Majzeles
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AK
25 zł
Agata Kubicka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Ewa
25 zł
Ewa
A
20 zł
AniWoz
";
20 zł
"Siłaczka" ;)
UM
20 zł
Urszula Majzeles
JW
20 zł
Joanna Węgorska
D
20 zł
Danieeerox i wikulka
M
18 zł
Mateusz
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
B
11 zł
Beata
M
10 zł
Michał
WP
10 zł
Wieslawa Pieczka
J
10 zł
Jakub
IB
10 zł
Iwona Białas
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Alicja Hałuszczak
10 zł
Alicja Hałuszczak
Dane ukryte
8 zł
Dane ukryte
Artur Nowicki
7 zł
Artur Nowicki
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
MJ
5 zł
Marcin Jenrdrzej
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
DS
5 zł
Damian Szałacha
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
JM
5 zł
Joanna Misiak
M
5 zł
Monika
4 zł
Adrian Jandy
Dane ukryte
4 zł
Dane ukryte
OR
3,81 zł
Oskar Rzepka
Izabela Grzegorczyk
3 zł
Izabela Grzegorczyk
RG
2,96 zł
Roland Galiński
2 zł
Mateusz Broda
MC
1 zł
Marcin Chaber
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
M
1 zł
Martyna
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Łukasz Zamilski
1 zł
Łukasz Zamilski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
KS
ukryta
Katarzyna Stec
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MJ
ukryta
Maria Jakubczak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
M
ukryta
Maciej Migas
AK
ukryta
Aleksandra Kiślewska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
HC
ukryta
Halina Czarnecka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
ND
ukryta
Natalia de Barbaro
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
SD
ukryta
Stanisław Dedio
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Alicja
Iga
ukryta
Iga
MK
ukryta
małgorzata kor
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
RT
ukryta
Rafał Tuszyňski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

MK
1 000 zł
Man Kuen Lam
Nasi użytkownicy założyli

335 989 zrzutek

Pomóż zebrać 40 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

432
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.