id: 6k692v

Pomoc dla Zuzi, której pandemia odebrała mamę, a ZUS odwrócił się plecami

Pomoc dla Zuzi, której pandemia odebrała mamę, a ZUS odwrócił się plecami

Opis zrzutki

Ta zrzutka nie jest tylko prośbą o pomoc finansową, jest również wołaniem o pomoc wobec bezwzględnego, odczłowieczonego systemu, wobec którego jednostka jest bezradna, a chore przepisy są egzekwowane przez urzędników pozbawionych empatii.


Ewa miała 36 lat, kiedy zmarła na koronawirusa. Nie posiadała żadnych chorób współistniejących, była jednak niepełnosprawna. Gdy miała 15 lat, potrącił ją samochód - zahaczył o nią pijany kierowca, kiedy szła obok ulicy. Ledwo uszła z życiem, miała operację w Szwajcarii, dzięki której mogła chodzić. Na zawsze jednak straciła czucie w ręce. Ewa zawsze marzyła o założeniu rodziny. Jej wybranek był od niej dużo starszy (dziś mąż Ewy ma 64 lata).


Po 10 latach małżeństwa udało się spełnić marzenie i na świat przyszła Zuzia. Dziś Zuzia ma 2 lata, 4 miesiące temu straciła mamę. Mimo młodego wieku był to szok, ponieważ dziewczynka była karmiona piersią, musiała przestawić się na butelkę, do teraz biegnie do drzwi, przy każdym ich otwarciu wołając "mama!". Tata Zuzi jest po zawale, ma rozrusznik serca oraz cukrzyce. Został sam z córeczką, nie ma jeszcze prawa do emerytury, więc musiał zrezygnować z pracy i przejść na urlop wychowawczy. W marcu otrzymał informację od ZUS, że renta rodzinna nie należy się Zuzi, ponieważ jej mama była niezdolna do pracy przed ukończeniem 20 roku życia, przy czym nie przepracowała wymaganego roku pracy (jedno zaprzecza drugiemu), dlatego renta się nie należy. Oprócz absurdalnego uzasadnienia wydano oświadczenie orzecznika ZUS (załączone), gdzie orzecznik zwraca się do Ewy jako żyjącej osoby, po czym jest napisane, że wydano opinię dla osoby zmarłej i poniżej informacja, że osoba zmarła może się odwołać itd. Covid-19 bardzo doświadczył nasz kraj, nasz rząd obiecał pomoc, jednak wobec odczłowieczonego systemu ZUS tata Zuzi jest bezradny. 


W tej zrzutce zbieramy pieniądze dla taty i Zuzi, którzy zostali bez środków do życia. Prawdopodobnie czeka ich batalia sądowa z ZUS, tylko czy to cokolwiek pomoże? Jeśli czytają to osoby, które mogą wspomóc te okaleczoną rodzinę pomocą prawną lub w jakikolwiek sposób wpłynąć na ten odczłowieczony system, prosimy o kontakt.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 156

BM
Bożena Mołodziejko
1 000 zł
W
Wojtek
1 000 zł
M
Mariusz
500 zł
MK
Maria Konach
500 zł
N
Nika
500 zł
K
Kasia,Basia,Ula
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
T
T.Panasiuk
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Księdza Suchowolca 20, 15-567

Białystok, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

686 631 zrzutek

i zebrali

449 441 526 zł

A ty na co dziś zbierasz?