id: w4cram

Celem tej zbiórki jest pomoc w Budowie Szkoły w Chamuka w Zambii.

Celem tej zbiórki jest pomoc w Budowie Szkoły w Chamuka w Zambii.

Aktualności 6

 • Stołówka zadaszona! Powoli ruszają prace wewnątrz! Zikomo! Thank you! Dziękuję!m4d7e65584477255.pngb197073fbed6f753.png

  Czytaj więcej
 • Od kilku dni w Chamuka trwa proces zadaszania powstałej Stołówki. Zakupione zostało 1500 m2 blachy na pokrycie budynku. Wasza pomoc jest nieoceniona! Z całego serca DZIĘKUJĘ. Polecam zajrzeć na stronkę na Facebooku/ Budujemy szkołę w Chamuka, na której znaleźć można najświeższe informacje prosto z Zambii ;)

  Czytaj więcej
 • W Chamuka stoją już mury stołówki! Z całego serca dziękuję Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę i budują razem ze mną! Kolejne wyzwanie to zadaszenie budynku, aby możliwe było prowadzenie prac wewnątrz. Pomoc płynie również od zewnętrznych ofiarodawców, a prace powoli posuwają się naprzód.
  Czytaj więcej
 • W ostatnich dniach rozpoczęły się kolejne prace budowlane- od podstaw powstaje budynek stołówki z kuchnią!
  Uzbrojono i zalano już fundamenty. Postępy budowy można śledzić na stronie o nazwie Budujemy szkołę w Chamuka na Facebooku lub pod linkiem: https://www.facebook.com/szkolaChamuka/ .

  Fundusze na rzecz budowy szkoły płyną również ze zbiórek prowadzonych przez angażujące się grupy młodzieżowe i dziecięce, m.in. trwa sprzedaż kalendarzy, worków-plecaków, ozdób z motywami afrykańskimi, książek i różańców.
  Czytaj więcej
 • Powstały przed kilkoma laty pawilon został już odremontowany. Położono nowe tynki, elewację, pomalowano ściany, zatem jedna z sal szkolnych niemalże gotowa. Do Chamuka dostarczono właśnie kolejną partię materiałów budowlanych, między innymi 50 worków cementu, farby i narzędzia. Wszystko to, dzięki wpłatom dokonanym na zrzutkę oraz dzięki licznym darczyńcom ,,z zewnątrz". Z całego serca dziękuję za wspieranie inicjatywy i zachęcam do dalszej pomocy!
  Czytaj więcej
 • Kochani! Dzięki wszystkim Waszym dotychczasowym wpłatom w Chamuka rozpoczęły się prace remontowo- budowlane! Zdarto już stare, łuszczące się tynki i trwa wymiana elementów zajętych przez termity!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

sde27b96a989b0d3.png

Cześć! Witaj! Mam na imię Justyna i pomagam w budowie szkoły w Chamuka, którą rozpoczęły Siostry Służebniczki Starowiejskie.

Odkąd pamiętam Siostry Służebniczki były obecne w moim życiu. Zawsze pomocne i pełne empatii. Nastał moment, kiedy mogę im się w jakiś sposób odwdzięczyć! Dlatego zwracam się do was z prośbą o wsparcie.

t1d0fce1c938a986.jpeg

Siostry Służebniczki już od wielu lat starają się z całych sił zapewnić zambijskim dzieciom dostęp do medycyny i edukacji. W 2012 roku na prośbę ludności, w miejscowości Chamuka w Zambii siostry rozpoczęły budowę szkoły średniej dla dziewcząt.


Niestety prace stanęły w miejscu na skutek wyczerpania środków. Pawilon, który zbudowano, po 7 latach nieużytkowania wymaga remontu- nowych tynków, elewacji i malowania, a w dodatku zasiedliły go termity!

w1002ab0f2e2f182.jpeg

Wioska na terenie której powstaje szkoła nie posiada bieżącej wody, prądu ani gazu, a prowadzi do niej żwirowa droga, która w porze deszczowej ulega zniszczeniu. Mimo, że teren jest gęsto zaludniony, funkcjonuje tu tylko jedna szkoła podstawowa, a na dalszą naukę do odległej o 8 km miejscowości uczęszcza pieszo tylko kilku chłopców. Społeczny status dziewcząt i kobiet jest bardzo niski, a dostęp do edukacji bardzo ograniczony.

u7b20c9a6014eabd.jpeg

Zarówno ja, jak i większość z Was od najmłodszych lat miała możliwość pobierania nauki. Dzieciaki

i nastoletnie matki w Chamuka, ale i w innych miejscach na świecie, nie mają takiej możliwości! Przygotowanie dla nich szkoły jest fundamentalne dla podniesienia ich jakości życia!

Dajmy im taką możliwość!

defb146caf83e279.jpeg

Wesprzyj tę zrzutkę i spraw, aby czyjeś życie stało się lepsze!

Docelowo projekt obejmuje powstanie szkoły z internatem dla 500 dziewcząt, mieszkania dla nauczycieli i farmę dla potrzeb edukacyjnych. Szkoła będzie także ośrodkiem oświatowym dla młodych matek, miejscem edukacji w zakresie ochrony środowiska i profilaktyki HIV.

Niestety na chwilę obecną siostry nie są w stanie podołać temu zadaniu, bez wsparcia ludzi dobrej woli.


Aktualizacja z dn.28.02.2020:

Dzięki Waszej pomocy oraz pomocy zewnętrznych darczyńców udało się wyremontować stary pawilon, o którym mowa w opisie powyżej!


e1e9f22dad5edd5e.jpeg

a02c40184c955493.jpeg

f6e0a6808a0f2e15.jpeg

Aktualnie trwa już budowa STOŁÓWKI. Postawiono mury, które wymagają pokrycia DACHEM, aby możliwe było kontynuowanie prac wewnątrz budynku.

b82f176353032fb2.jpeg

Stan obecny przyszłej STOŁÓWKI- rośnie w oczach!

v66deed4f0ba2d08.jpeg


Aktualizacja z dnia 17.04.2020

Od kilku dni w Chamuka trwa proces zadaszania powstałej Stołówki. Zakupione zostało 1500 m2 blachy na pokrycie budynku. Budowa idzie naprzód!

q7f3a94877232deb.jpeg

q72797efe08aad3b.jpeg

Aktualizacja z dnia 11.10.2020

Dzięki Waszej pomocy zadaszono już stołówkę, a zatem niezależnie od warunków pogodowych kontynuowane będą prace wewnątrz budynku! Zdjęcia z placu budowy poniżej.


ffb6afc7b8b931d5.png

vcc806a90b2c5333.png

***

A jeśli chcesz wesprzeć budowę szkoły w Chamuka i zostać wirtualnym budowlańcem to dorzuć coś od siebie! KAŻDA pomoc jest bezcenna! Twoja złotówka to cegiełka, która realnie przyczynia się do budowy szkoły! Śledź postępy na Facebooku- Budujemy szkołę w Chamuka!


***

Środki ze Zrzutki rzecz budowy szkoły są sukcesywnie przekazywane Siostrom Służebniczkom posługującym w Zambii.

Budujemy szkołę w Chamuka

Zajrzyj też na stronkę na Facebook'u klikając zdjęcie powyżej. Znajdziesz tam aktualne informacje i relacje, prosto z Zambii!Każda najmniejsza pomoc dla Chamuka znaczy wiele!

w4cram-172c7bf4.png


Wpłacający 129

 
Dane ukryte
1 200 zł
 
Grupa Odnowy w Duchu Św. z Krynicy-zdrój
935 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
256 zł
SB
s. Bogusława Kasperek
250 zł
SB
s. Bogusława Kasperek
250 zł
 
Dane ukryte
240 zł
RP
Rafał Piotrowski
221 zł
S
Stomatologia & Radiologia Seyoum
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 55 zł i więcej
Ekotorba zakupowa i kalendarz

W podziękowaniu za wpłatę z przedziału 55-100 zł wysyłamy do Ciebie jedną z kilku modeli dobrej jakościowo bawełnianej Ekotorby zakupowej na ramię o wymiarach 38x40 cm oraz kalendarz ścienny i pleciony drewniany różaniec-bransoletkę. W wiadomości do organizatora zawrzyj proszę swój adres oraz adres e-mail i nr telefonu, aby przesyłka dotarła do Ciebie bez przeszkód!

wybrano 4 razy (pozostało 1 z 5)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
2x Ekotorba zakupowa, kalendarz i pleciony różaniec-bransoletka

W podziękowaniu za wpłatę w kwocie 100 zł i więcej wysyłamy do Ciebie dwie Ekotorby zakupowe: dużą w odcieniu naturalnej bawełny o wymiarach 38x40 cm oraz mniejszą w kolorze ciemny popiel o wymiarach 28x42 cm, a także 2x kalendarz ścienny i pleciony drewniany różaniec-bransoletkę. W wiadomości do organizatora zawrzyj proszę swój adres oraz adres e-mail i nr telefonu, aby przesyłka dotarła do Ciebie bez przeszkód!

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
2x Ekotorba zakupowa, poduszeczka, 3x kalendarz i pleciony różaniec-bransoletka

W podziękowaniu za wpłatę w kwocie 200 zł i więcej wysyłamy do Ciebie dwie Ekotorby zakupowe: dużą XL o wymiarach 43x46 cm, wykonaną z wytrzymałej ciemnobrązowej dzianiny polarowej przypominającej filc oraz Ekotorbę w odcieniu naturalnej bawełny o wymiarach 38x40, a także poduszeczkę z nadrukiem lub poduszkę z włóknami aloesowymi, 3x kalendarz ścienny i pleciony drewniany różaniec-bransoletkę. W wiadomości do organizatora zawrzyj proszę swój adres oraz adres e-mail i nr telefonu, aby przesyłka dotarła do Ciebie bez przeszkód!

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Nasi użytkownicy założyli

645 042 zrzutki

i zebrali

400 749 451 zł

A ty na co dziś zbierasz?