Cześć, jak możemy Ci pomóc?

FAQ


Blog

Weryfikacja

Jak zweryfikować opis zrzutki?
Jak zweryfikować opis zrzutki?

Jakie dokumenty będą potrzebne do weryfikacji profilu mojej firmy/organizacji?
Jakie dokumenty będą potrzebne do weryfikacji profilu mojej firmy/organizacji?

W jaki sposób dokonać weryfikacji konta firmowego/organizacji?
W jaki sposób dokonać weryfikacji konta firmowego/organizacji?

Zasadniczo weryfikacja profilu składa się z trzech etapów - wypełnienia formularza identyfikacyjnego, wykonania przelewu weryfikacyjnego oraz załączenia odpowiednich dokumentów.

Aby dokonać weryfikacji, z rozwijanego menu znajdującego się w prawym górnym rogu strony wybierz “Weryfikacja”.

W pierwszym kroku zostaniesz poproszony o wybór rodzaju konta.

Następnie w oknie pojawi się formularz identyfikacyjny, w którym prosimy o podanie danych osoby zarządzającej profilem, czyli tej, która będzie faktycznie logować się do naszego portalu i zarządzać założonymi zbiórkami. W formularzu należy wpisać podstawowe dane, tj. imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania czy numer oraz datę ważności dokumentu tożsamości.

Ważne - pamiętaj, aby w formularzu wpisać rzeczywiste dane, gdyż po zapisaniu formularza poprosimy Cię o ich weryfikację, a jego edycja nie będzie już możliwa.

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu “kolejny krok”, wyświetli się jeszcze oświadczenie PEP, czyli o (nie)zajmowaniu eksponowanego stanowiska politycznego.

Następne dwa kroki różnią się w zależności od tego, w jakiej formie prawnej prowadzona jest Twoja działalność. Najpierw poprosimy o podanie danych podmiotu, tj. NIP i adres jego siedziby. W przypadku Fundacji, Stowarzyszeń Rejestrowych, Spółdzielni i Spółek (za wyjątkiem spółki cywilnej) konieczne będzie również wpisanie numeru KRS.

Dalej konieczne będzie podanie danych Beneficjentów Rzeczywistych reprezentowanego przez Ciebie podmiotu, które musimy ustalić zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Beneficjenci Rzeczywiści to - mówiąc najprościej - osoby fizyczne, które w sposób faktyczny pełnią władzę nad danym podmiotem, sprawując nad nim bezpośrednio lub pośrednio kontrolę. Do wskazania danych swoich Beneficjentów Rzeczywistych zobowiązane są: Fundacje, Stowarzyszenia Rejestrowe, Spółdzielnie, Spółki z o. o., Spółki jawne, Spółki partnerskie, Spółki akcyjne (z wyjątkiem spółek publicznych), Proste spółki akcyjne, Spółki komandytowe oraz Spółki komandytowo-akcyjne. Podmioty te obowiązane są również do dokonania stosownego wpisu w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych, który należy przesłać razem z innymi dokumentami do weryfikacji profilu.

Obowiązek ten nie dotyczy natomiast Stowarzyszeń zwykłych, Spółek cywilnych, Jednoosobowych Działalności Gospodarczych, a także pozostałych instytucji jak np. kościołów czy klubów sportowych.

Jeżeli Twoja organizacja nie została jeszcze zgłoszona do CRBR, zapoznaj się z tymi artykułami w portalach gov.pl i ngo.pl.

W kolejnym kroku podsumujemy jeszcze raz uzupełnione przez Ciebie dane. Sprawdź je uważnie i upewnij się, że nie zawierają żadnych błędów - po zapisaniu formularza edycja danych nie będzie już możliwa.

Po zapisaniu danych Twoja zrzutka staje się aktywna na okres 30 dni i można już dokonywać na nią wpłat. Aby móc realizować również wypłaty i utrzymać aktywność wpłat na stałe, niezbędne jest jeszcze wykonanie przelewu weryfikacyjnego oraz dosłanie odpowiednich dokumentów.


Jak wykonać przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny polega na przesłaniu kwoty 1 zł z rachunku bankowego Twojej firmy/organizacji na indywidualny numer konta założonej przez Ciebie wcześniej zrzutki. Możesz go wykonać na dwa sposoby - za pomocą standardowego lub błyskawicznego przelewu weryfikacyjnego.

Wszelkie dane niezbędne do wykonania standardowego przelewu weryfikacyjnego, znajdziesz w zakładce “weryfikacja”. Wystarczy, że je skopiujesz i zlecisz przelew na stronie swojego banku. Rachunek bankowy, z którego dokonasz przelewu weryfikacyjnego będzie później jedynym, na który będzie można wypłacić zebrane środki.

Pamiętaj! Nazwa nadawcy przelewu musi być identyczna z danymi firmy/organizacji, które zostały podane wcześniej w formularzu (do sprawdzenia w zakładce "Twoje zapisane dane"). W przypadku niezgodności tych danych, weryfikacja zostanie odrzucona.

Standardowy przelew weryfikacyjny musi być zwykłym, tradycyjnym przelewem wykonanym poprzez stronę Twojego banku z siedzibą w Polsce - wpłata weryfikacyjna nie może być dokonana z zagranicy, poprzez zewnętrzne bramki płatności ani poprzez przycisk “wpłać” na stronie zrzutki.

Możesz również wybrać szybszą i łatwiejszą opcję - błyskawiczny przelew weryfikacyjny. Wystarczy, że wybierzesz z listy odpowiedni bank, zalogujesz się do swojej bankowości i zlecisz przelew, a Twoje konto zostanie zweryfikowane nawet w kilka minut! Uwaga - opcja ta jest dostępna tylko dla wybranych banków.


Jak załączyć dokumenty do weryfikacji profilu?

Ostatnim krokiem weryfikacji jest załączenie odpowiednich dokumentów weryfikacyjnych. Tutaj znów pojawi się różnica - w zależności od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz, system poprosi Cię o załączenie odpowiednich dokumentów. Dokładne zestawienie wymaganych dokumentów znajdziesz tutaj.

Dane z przesłanych dokumentów muszą być zgodne z danymi wskazanymi w formularzu identyfikacyjnym i przelewie weryfikacyjnym. Zwróć też uwagę, aby załączane zdjęcia były dobrej jakości oraz żeby wszystkie krawędzie dokumentu były widoczne.

Do sprawdzenia dokumentów weryfikacyjnych przystąpimy niezwłocznie po zaksięgowaniu przelewu weryfikacyjnego na koncie zrzutki. W razie ewentualnych braków, otrzymasz powiadomienie drogą mailową. Po zaakceptowaniu załączonych plików przez nasz Dział Bezpieczeństwa, Twoje konto będzie już bezterminowo aktywne, a także odblokowana zostanie możliwość wypłaty zebranych środków.

Sprawdź też - w jaki sposób dokonać weryfikacji konta prywatnego?


Co zrobić, jeśli przez pomyłkę błędnie zaznaczył_m deklarację PEP?
Co zrobić, jeśli przez pomyłkę błędnie zaznaczył_m deklarację PEP?

PEP - co to znaczy?
PEP - co to znaczy?

Problemy z kodem uwierzytelniającym - jak je rozwiązać?
Problemy z kodem uwierzytelniającym - jak je rozwiązać?

Ile trwa księgowanie przelewu weryfikacyjnego?
Ile trwa księgowanie przelewu weryfikacyjnego?

Czy mogę zweryfikować profil przelewem zagranicznym?
Czy mogę zweryfikować profil przelewem zagranicznym?

Problemy z przelewem weryfikacyjnym - jak je rozwiązać?
Problemy z przelewem weryfikacyjnym - jak je rozwiązać?

Jakie dokumenty muszę przesłać w czasie weryfikacji profilu?
Jakie dokumenty muszę przesłać w czasie weryfikacji profilu?

Czy muszę przesłać zdjęcie/skan swojego dowodu podczas weryfikacji?
Czy muszę przesłać zdjęcie/skan swojego dowodu podczas weryfikacji?

Kiedy weryfikacja profilu jest wymagana?
Kiedy weryfikacja profilu jest wymagana?

W jaki sposób dokonać weryfikacji konta prywatnego?
W jaki sposób dokonać weryfikacji konta prywatnego?

Rozlicz darowiznę i zapłać niższy podatek

Jak pobrać zestawienie moich wpłat na Zrzutka.pl (np. do rozliczenia PIT)?
Jak pobrać zestawienie moich wpłat na Zrzutka.pl (np. do rozliczenia PIT)?
Jeżeli wpłacałeś na rzecz organizacji zajmujących się działalnością społecznie użyteczną, możesz skorzystać z ulgi i zapłacić niższy podatek. Aby rozliczyć w swoim zeznaniu podatkowym przekazaną darowiznę, potrzebujesz jedynie potwierdzenia dokonanej wpłaty. Podaj swój adres mailowy, a wyślemy Ci zestawienie Twoich dotychczasowych wpłat. Dowiedz się więcej.
Wygeneruj swoje roczne zestawienie wpłat

Szukasz konkretnej zrzutki?

Wyżej nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?

Zaloguj się, aby napisać do nas przez formularz kontaktowy.